Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Márki-Zay Péter kirúgta az...

Márki-Zay Péter kirúgta az aljegyzőt. Ez igazságos?

Figyelt kérdés

Márki-Zay Péter az aljegyző után Hódmezővásárhely címzetes főjegyzőjét is kirúgta.

Az aljegyző


"Hétfőn munkaidő után polgármester úr négyszemközt közölte velem, hogy nem bízik a munkámban, mert én megengedhetetlen módon politizáltam a szombati közgyűlésen. A beszédében ugyanis azt állította, csak a hivatalba lépésekor lett számára tiszta, hogy a város milyen mértékben eladósodott. Szerinte ezt a vásárhelyiek eddig nem tudták, ő hozta nyilvánosságra munkába állását követően. Mint felelős aljegyző jeleztem neki, hogy a város költségvetése már február 7-én kikerült az internetre, azóta bárki megnézheti a város honlapján. Továbbá az eladósodottságról annyit mondtam neki, hogy a 23 milliárdos költségvetési főösszegnek a 2 százalékát sem éri el a város adósságállománya."


Az aljegyző elmondta zokogott, amikor Márki-zaj közőlte vele, hogy ha nem írja alá a közös megegyezést, akkor kirúgja és neki rosszabb lesz. A polgármester közleményében azt mondta, hogy barátsággal váltak el.


Az aljegyző, egyébként 1991-től volt a Hódmezővásárhelyi Polgármesteri Hivatal irodavezető-helyettese, később irodavezetője majd jegyzője, 2010-től pedig címzetes főjegyzőként látta el munkáját. 2013-ban a magyar közigazgatásban végzett több évtizedes szakmai és közösségi munkájának elismeréséül, a Magyar Érdemrend tisztikeresztje állami kitüntetést kapta meg. [link]


Miért kellett kirúgni az aljegyzőt? Miért kell tisztogatni ? Ezt fogja az ellenzék csinálni mindenkivel?


2018. márc. 8. 17:23
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
#30 Hát még egész jól tartja magát ahhoz képest, hogy 4 éve ezt mondtad :D
2022. jan. 20. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!