Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Márki-Zay Péter kirúgta az...

Márki-Zay Péter kirúgta az aljegyzőt. Ez igazságos?

Figyelt kérdés

Márki-Zay Péter az aljegyző után Hódmezővásárhely címzetes főjegyzőjét is kirúgta.

Az aljegyző


"Hétfőn munkaidő után polgármester úr négyszemközt közölte velem, hogy nem bízik a munkámban, mert én megengedhetetlen módon politizáltam a szombati közgyűlésen. A beszédében ugyanis azt állította, csak a hivatalba lépésekor lett számára tiszta, hogy a város milyen mértékben eladósodott. Szerinte ezt a vásárhelyiek eddig nem tudták, ő hozta nyilvánosságra munkába állását követően. Mint felelős aljegyző jeleztem neki, hogy a város költségvetése már február 7-én kikerült az internetre, azóta bárki megnézheti a város honlapján. Továbbá az eladósodottságról annyit mondtam neki, hogy a 23 milliárdos költségvetési főösszegnek a 2 százalékát sem éri el a város adósságállománya."


Az aljegyző elmondta zokogott, amikor Márki-zaj közőlte vele, hogy ha nem írja alá a közös megegyezést, akkor kirúgja és neki rosszabb lesz. A polgármester közleményében azt mondta, hogy barátsággal váltak el.


Az aljegyző, egyébként 1991-től volt a Hódmezővásárhelyi Polgármesteri Hivatal irodavezető-helyettese, később irodavezetője majd jegyzője, 2010-től pedig címzetes főjegyzőként látta el munkáját. 2013-ban a magyar közigazgatásban végzett több évtizedes szakmai és közösségi munkájának elismeréséül, a Magyar Érdemrend tisztikeresztje állami kitüntetést kapta meg. [link]


Miért kellett kirúgni az aljegyzőt? Miért kell tisztogatni ? Ezt fogja az ellenzék csinálni mindenkivel?


2018. márc. 8. 17:23
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
91%
Várható volt, hogy, ennek a választásnak lesz még folytatása. De végülis, csak hozzá kell járulnia a hölgynek a felvétel nyilvánosságra hozatalához.
2018. márc. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
70%
Ez a szegedma.hu egy fidesz által pénzelt „hírportál”, egyértelműen látszik. Végh Ibolykát meg – elolvasva a mondókáját – asszem jól megérdemelten bocsátotta el az új polgármester. 100%-ig fideszes, lázárista nőszemélynek tűnik.
2018. márc. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
80%
Én már nem tudom komolyan venni az ilyen álbotrányokat.. Fidesz annyit hazudozott, hogy senki számára nem szavahihető már.
2018. márc. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező, már ott elbukott a hisztis álkérdésed, hogy a 888.hu-val jössz...
2018. márc. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
36%
Úgy volt, hogy a márkizaj független és az összefogásra törekszik. Ezek szerint mégsem, de nem lep meg. Majd vmi szoci jön aljegyzőnek biztos.
2018. márc. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
87%
2018. márc. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
71%
Ez már nevetséges, de tényleg, most a FIDESZ egyszer vesztett és visszanyalt a fagyi. Úgy adják elő, mintha ők nem ezt csinálták volna a 2006-os önkormányzati választásokat követően, amikor százával távolították el az embereket a önkormányzati pozícióból és töltötték fel a sajátjaikkal. Akkor miért nem számított?
2018. márc. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
14%
"Akkor miért nem számított?" Mert nem függetlenként nyertek.
2018. márc. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
83%

"Mert nem függetlenként nyertek."


Viszont átsiklottunk egy apró tény felett,

"1991-től volt a Hódmezővásárhelyi Polgármesteri Hivatal irodavezető-helyettese, később irodavezetője"

ez nem elhanyagolható az irodavezetői pozíció egy bizalmi munkakör, oda sohasem szoktak csak úgy kinevezni akárkit, hanem olyat, aki jó kapcsolatokat ápol a hatalmon lévő párttal és bár általában a jegyző a hivatalos főnöke, mégis komoly kapcsolata van a polgármesterrel, az egyik legközelebbi munkatársa.

2018. márc. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
88%

"Ezt fogja az ellenzék csinálni mindenkivel?"


Reméljük.

2018. márc. 9. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!