Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Márki-Zay Péter kirúgta az...

Márki-Zay Péter kirúgta az aljegyzőt. Ez igazságos?

Figyelt kérdés

Márki-Zay Péter az aljegyző után Hódmezővásárhely címzetes főjegyzőjét is kirúgta.

Az aljegyző


"Hétfőn munkaidő után polgármester úr négyszemközt közölte velem, hogy nem bízik a munkámban, mert én megengedhetetlen módon politizáltam a szombati közgyűlésen. A beszédében ugyanis azt állította, csak a hivatalba lépésekor lett számára tiszta, hogy a város milyen mértékben eladósodott. Szerinte ezt a vásárhelyiek eddig nem tudták, ő hozta nyilvánosságra munkába állását követően. Mint felelős aljegyző jeleztem neki, hogy a város költségvetése már február 7-én kikerült az internetre, azóta bárki megnézheti a város honlapján. Továbbá az eladósodottságról annyit mondtam neki, hogy a 23 milliárdos költségvetési főösszegnek a 2 százalékát sem éri el a város adósságállománya."


Az aljegyző elmondta zokogott, amikor Márki-zaj közőlte vele, hogy ha nem írja alá a közös megegyezést, akkor kirúgja és neki rosszabb lesz. A polgármester közleményében azt mondta, hogy barátsággal váltak el.


Az aljegyző, egyébként 1991-től volt a Hódmezővásárhelyi Polgármesteri Hivatal irodavezető-helyettese, később irodavezetője majd jegyzője, 2010-től pedig címzetes főjegyzőként látta el munkáját. 2013-ban a magyar közigazgatásban végzett több évtizedes szakmai és közösségi munkájának elismeréséül, a Magyar Érdemrend tisztikeresztje állami kitüntetést kapta meg. [link]


Miért kellett kirúgni az aljegyzőt? Miért kell tisztogatni ? Ezt fogja az ellenzék csinálni mindenkivel?


2018. márc. 8. 17:23
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
83%

Nem az ellenzék rúgta ki azt az embert, ez a polgármester döntése volt, nincs miért összemosni a kettőt. Ha Márki úgy ítélte meg, hogy alkalmatlan ez az ember erre a posztra, akkor ez van, a nép őt hatalmazta fel arra, hogy meghozzon ilyen döntéseket.


A Fidesztől a siránkozást meg nem tudom elfogadni, hiszen ők a tisztogatást legfelsőbb fokon végbevitték minden területen.

2018. márc. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
78%

Na akkor el kellene dönteni, hogy miként tekintete rá?

Hiszen amikor nyert, akkor hangsúlyoztátok, hogy ott nem az ellenzék nyert, hanem független jelölt, stb.

Most meg amikor ekézni kell, akkor rögtön ellenzékiként lehet aposztrofálni.

Szépek vagytok...

2018. márc. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
74%
Első hozzászólóval teljesen egyetértek :D Ha nem bízik benne, kirúghatja, minden joga megvan hozzá. Ettől még nem lesz tisztogatás, mellesleg tényleg semmi köze ennek ahhoz, hogy ha az ellenzék nyer, ők kit fognak leváltani. De egyébként készülj rá, mert tisztogatás ide vagy oda, ha mindenhol fideszes vagy volt fideszes vezető van, muszáj lecserélni őket megbízható emberekre. Ha nem is olyanokra, akik a kormány érdekeit képviselik, de legalább függetlenekre. Egyik párt sem olyan hülye, hogy saját maga ellen dolgozzon. Az olyan fideszes vezetők, akik együtt tudnak működni a következő kormánnyal, valószínűleg nem lesznek leváltva, márt csak azért sem, hogy ne mondhassák azt, hogy mindenkit leváltottak aki fideszes volt.
2018. márc. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
28%
Ja, 1991-től ott dolgozott X db polgármester alatt, előléptették, kitüntették, biztos alkalmatlan... Kell a hely valami havernak, ez lehet a háttérben. Nagyon mohó már az ellenzéki erők mögött álló siserehad...
2018. márc. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
60%
#4 De akármilyen kétségbeesetten is vergődsz, Márki nem ellenzéki.
2018. márc. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
40%
Fene tudja, elvileg független, de akik mőgé álltak (és finanszírozták)...
2018. márc. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Nem tudom ez mennyire fair [link]
2018. márc. 8. 17:48
 8/31 Andizsuzsi ***** válasza:
80%
"A polgármester a valótlan állítások, rágalmak miatt jogi lépéseket tesz, de azt elismerte, hogy néhány beszélgetésükről hangfelvétel készült, az aljegyző beleegyezésével. Kérte, Végh Ibolya, járuljon hozzá, hogy a Facebookon a beszélgetéseket nyilvánosságra hozza."
2018. márc. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
63%
Van egy olyan érzésem, hogy Hmvhely mostantól botrányváros lesz...
2018. márc. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
21%

Ez elég durva:


Polgármester úr hivatalba lépése óta folyamatosan zsíros megbízási szerződéseket köt „tanácsadóival”, és hogy ennek meglegyen a fedezete 53 köztisztviselő bérét csökkentette március 1-jei hatállyal. Megjegyzem, ugyanezen a napon mondta el az összapparátusi értekezleten, hogy senkinek nincs félnivalója, és hogy emelkedni fognak a bérek. Ennyit igazmondó polgármesterünkről…

2018. márc. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!