Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Márki-Zay Péter kirúgta az...

Márki-Zay Péter kirúgta az aljegyzőt. Ez igazságos?

Figyelt kérdés

Márki-Zay Péter az aljegyző után Hódmezővásárhely címzetes főjegyzőjét is kirúgta.

Az aljegyző


"Hétfőn munkaidő után polgármester úr négyszemközt közölte velem, hogy nem bízik a munkámban, mert én megengedhetetlen módon politizáltam a szombati közgyűlésen. A beszédében ugyanis azt állította, csak a hivatalba lépésekor lett számára tiszta, hogy a város milyen mértékben eladósodott. Szerinte ezt a vásárhelyiek eddig nem tudták, ő hozta nyilvánosságra munkába állását követően. Mint felelős aljegyző jeleztem neki, hogy a város költségvetése már február 7-én kikerült az internetre, azóta bárki megnézheti a város honlapján. Továbbá az eladósodottságról annyit mondtam neki, hogy a 23 milliárdos költségvetési főösszegnek a 2 százalékát sem éri el a város adósságállománya."


Az aljegyző elmondta zokogott, amikor Márki-zaj közőlte vele, hogy ha nem írja alá a közös megegyezést, akkor kirúgja és neki rosszabb lesz. A polgármester közleményében azt mondta, hogy barátsággal váltak el.


Az aljegyző, egyébként 1991-től volt a Hódmezővásárhelyi Polgármesteri Hivatal irodavezető-helyettese, később irodavezetője majd jegyzője, 2010-től pedig címzetes főjegyzőként látta el munkáját. 2013-ban a magyar közigazgatásban végzett több évtizedes szakmai és közösségi munkájának elismeréséül, a Magyar Érdemrend tisztikeresztje állami kitüntetést kapta meg. [link]


Miért kellett kirúgni az aljegyzőt? Miért kell tisztogatni ? Ezt fogja az ellenzék csinálni mindenkivel?


2018. márc. 8. 17:23
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
80%

Index:


"A Polgármesteri Hivatal működőképességének fenntartása érdekében egyeztettem a betegszabadságon lévő jegyző asszonnyal, és vele közös egyetértésben az ő munkából való felmentése mellett döntöttünk. Tanácsait, segítségét és hosszú éveken át tartó munkáját hálával köszönöm, valamint ha ezt az általa már régóta várt nyugalmasabb időszak megengedi, szeretettel várjuk vissza tanácsadói vagy más minőségben, szakértelmére és segítőkészségére ez alatt a rövid idő alatt is támaszkodhattam."


A jegyzői feladatokat a jogi iroda vezetője vette át, a jegyzői és aljegyzői pozíciókat pedig meghirdetik.


Márki-Zay az Indexnek elmondta, Korsós Ágnessel egyáltalán nem voltak szakmai problémák, de a betegsége miatti távolléte, és az aljegyző távozása túl nagy működési nehézséget okozott, ezért döntöttek így. Hozzátette, hogy Korsós már régóta szeretett volna nyugdíjba menni, de emellett felajánlották neki azt is, hogy felépülése után menjen vissza szakértőként, tanácsadóként dolgozni, amennyiben szeretne. Márki-Zay szerint a jegyző erre azt mondta, hat hónapig mindenképp pihenne, és utána meggondolja, hogy szeretne-e vala milyen módon dolgozni még."


Szóval itt valaki ordas nagyot hazudik... Kényes dolog valakit betegszabadság alatt kirúgni, de feltételezem megkapja a végkielégítését, és ha Márki úr nem hazudik, akkor felépülése után állást is kap hasonló pozícióban és hasonló munkakörben.


Ha a Fideszesek csak az Origó bulvárt olvassák el, legalább rágalmazás közben remélem az ellenvéleményeket is végigfutják....

2018. márc. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 Andizsuzsi ***** válasza:

Ehhez képest:

[link]


Most már komolyan kezd érdekelni, hogy akkor mi is történt valójában.

2018. márc. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Andizsuzsi, kérlek, küldd el ismét a linket, mert nem jó! Köszi
2018. ápr. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
91%

Amúgy meg egy vihar egy biliben. A Fidesz hozta létre azt a törvényt, hogy indoklás nélkül is fel lehessen mondani, és rengeteg nemfideszesnek fel is mondtak, hogy fideszes káderekket tegyenek a helyükre. Aztán az alkotmánybíróság ezt alkotmányellenesnek találta, ők találták ki ezt a "bizalomvesztéses" dolgot a közszférában, és a "lojalitás hiányát" a versenyszférában. Mindkettő gumiszabály az ellenkezője megcáfolhatatlan, hiszen szubjektív. Így egy munkaügyi pernyerés reménytelen lenne.


Ezek után nem csoda, hogy más is alkalmazza az általuk hozott törvényt, amivel ők sokszorosan is megalapozták a hatalmukat.

2018. ápr. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
0%

21.


És mit mondott a másik fél? Nekem Márki-Zay hiteltelen volt is, azóta meg még inkább. Semmi nincs vele rendben, az biztos.


Az Indexszel is több kifogáson van, mint nincs.


Épp ma vagy tegnap jelent meg náluk pont egy vásárhelyi módosítás is az Index elleni per miatt.

2018. ápr. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 Andizsuzsi ***** válasza:

[link]


Ezt találtam. Az eredetileg belinkeltet talán törölték? mert most nem találom.

2018. ápr. 19. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Nem tudom. De Márki-Zay se biztos, hogy sokáig lesz, jövőre önkormányzati választások lesznek, és ápr. 8-án már nem tudták megismételni az "ellenzéki sikert"! Nem működött a recept.
2018. ápr. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Nem a recepttel volt gond, hanem azzal, hogy nem alkalmazták. A recept ugyanis az, hogy csak egy indulhat a fideszessel szemben, mert megoszlanak az őket leszavazók.

Ez a választási rendszer meg arra kényszerít, hogy legyen egy ernyőpárt, amiben az összes Fideszt leváltani akaró párt a Jobbiktól a Momentumon át a DK-ig benne van. Persze tudom, hogy ez mindenkinek büdös, nekem is az, de a Fidesz még büdösebb, már csak azért is, mert ők kényszerítenek bele ebbe az abszurd választásba.


Önkormányzati szinten ha mindenhol csak egy jelölt indul a legesélyesebb, akkor rengeteg helyen simán megismétlődhet Hódmezővásárhely esete. Csak hát ez nem megy magától.

2018. ápr. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Valójában nem ismerem a főjegyzőt, de nincs kétségem afelől, hogy fideszes. Hódmezővásárhely fideszes fellegvár volt, így nem csoda, hogy olyan hosszan maradhatott, ha lojális volt.

Ez még önmagában nem is lenne feltétlenül baj a szememben. HA viszont van rá gyanú, hogy "hatalmával" visszaélt, hogy akadályokat görgetett el annak idején a Fidesz elől, vagy most akadályokat görget MZP elé, akkor igen is mennie kell. És ha a jegyző is és az aljegyző is keresztbe tesznek, akkor mindkettőt ki kell tenni. Nem tudhatjuk, hogy valóban beteg-e, vagy arról van szó, hogy csak kerékkötője akart lenni néhány intézkedés meghozatalának. Ha nagyon akarja valaki, elég könnyen el tudja intézni a betegállományt.

De ha valaki hosszútávon beteg egy nélkülözhetetlen pozícióban, na akkor azt is félre kell tenni, akármennyire embertelenül hangzik. Nem állhat le egy város önkormányzat azért egy évig, mert Gizikének éppen egyéves lábadozást írt elő az orvos.

Persze megértem, hogy az ELIOS papírokat nem akarja nyilvánosságra engedni, legalább az önkormányzati választásokig, de ez más kérdés. És itt ténylegesen meg lehet a bizalomvesztés.

2018. ápr. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
40%
Márki-Zayt a Jobbik indította el, a választások előtt egy-két héttel jobbikos és ellenzéki agitátorok lepték el a környéket, és folyamatosan feketítették el a Fideszes jelöltet. Így egyetlen napra el tudták altatni a jónépet, MZP lett a befutó. Azonban ez felébresztette az alvó medvét, és megrázta magát. Így a választásokat már nem nyerték meg. Jövőre önkormányzati választás lesz, nem tennék sokat Márki-Zay karrierjére.
2018. ápr. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!