Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lenne jó, ha a média...

Nem lenne jó, ha a média köztulajdonban lenne, és olyan műsorok mennének rajta, amik építő jellegűek a népesség számára?

Figyelt kérdés

Én például nem értem, hogy miért jók az olyan műsorok, amik lényegében kultúra-, közösségpusztulást és konzumidiotizmust generálnak annak a fejében, aki nézi őket.


Vagyis mindenki itt osztja az észt arról, hogy milyen kultúrálatlan a magyar lakosság, a cigányok civilizálatlanok, a fiatalok pedig abban látják az élet célját, hogy rengeteg pénzük legyen, de lényegében a kisujjukat se kelljen érte megmozdítani.


Ezek a hatások mind abból erednek, hogy tele van a fejük negatív, életidegen dolgokkal, amik lényegében korlátoltakká és gondolkodásképtelenekké teszik őket, és ez szerintem nagyobb szolgaság, mint az, hogy nem mehetnének a TV-ben az idióta sztárocskák meg a szappanopera műsorok.


2010. jún. 9. 11:06
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
36%
MTV, M2, Duna ezek mind mind közösségi tulajdonban vannak, és mégsem nézi őket szinte a kutya sem.
2010. jún. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:

Gresham-törvény: ha egy műsorblokkban van egy valódi értékeket bemutató műsor, és mondjuk egy Fókusz, akkor törvényszerű, hogy utóbbit fogják többen nézni. A rosszabb kiszorítja a jót.

Persze lehetne ez ellen tenni, de amíg az a célja a tévétársaságoknak, hogy minél többet bambuljanak az emberek a képernyő előtt lehetőleg az ő csatornájukat nézve, addig nem lesz változás.

2011. aug. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:

„egyébként kíváncsi lennék, hogy javuló avagy romló tendenciát mutatna a fiatalok viselkedése, ha az országban nem lenne TV-adás. semmilyen. ”


Itt az internet, még kevesebb a cenzúra.


„Vannak nagyon nagyon jó csatornák is, utolsó válaszoló, ott pl. A History, a Nat GEO, a National Geographic, Animal Planet, Discovery, Discovery science, ezek mind mind nagyon jók.”


Jók, csak a legtöbb lakásban nem elérhetőek. Ellenben TV2, RTL Klub mindenhol fogható.


„MTV, M2, Duna ezek mind mind közösségi tulajdonban vannak, és mégsem nézi őket szinte a kutya sem.”


M1-et sokan nézik. A többi meg nem fogható mindenhol.

2011. aug. 24. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
Volt már ilyen. Szocializmusnak hívták. Az emberek normális műsorokat nézhettek, volt kultúra, nem rohasztották az agyat, nem hazudtak 90%-ban a híradókban. Mindenki sokkal kiegyensúlyozottabb és boldogabb volt. Ma a piac diktál, tehát emberi igényeket kell kielégíteni. Az emberi igények viszont csökkennek az oktatással, tehát talkshow kell a népnek. Ettől még hülyébbek lesznek.-.. szóval ördögi kör. Szocializmus a megoldás.
2011. aug. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim válasza:
Teljesen igazad van, de sajnos az emberek jó részének erre van igénye, s ebből lesz profit! És nagyon nem tetszik hogy a TV-ben és mozikban a gusztustalan erőszakos filmeket vetítik, legyen szó drámáról és tartalmas filmekről akár, az agresszió az agresszió és undorító hogy ezt mutatják az embereknek mint érték! Pl a véres "tartalmas" filmek tömlege díjakat kap és nagy lesz a bevétel belőle...
2011. aug. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:

Amióta a kicsilányom a nagyanyjánál nyaral nem volt bekapcsolva a tv.Ő is csak bumerángot és minimaxot nézett rajta néha.Nameg a Spongyabobot a Tv2-n.Azt én is néztem vele mindig :)Az egyetlen műsor a tv2-n amit hajlandó vagyok megnézni!:))

A retek klubbon pedig a Fáűbri showból az első 10 percet és nagyritkán a Házon kivült, felvételről.

Szerintem sincs az emberekre jó hatással a sok kamuverekedős , meg bűnügyi ötletadós baromság.Meg ez a sztárkultuszos okádékságok!Jézusom!

És akkor ezek adják a minták a fiataloknak, h dolgozni normálisnak lenni gáz, tanulni hülyeség ,ha valakit valami érdekel és nem carja le az lenézendő dolog. Lényeg , h meg kell vetetni a flinciflanciságokat tűzön vízen keresztül a szülőkkel és aztán előadni az igényes rendkívüli egyéniséget ami belülről jön , önmagát adva és mi sem jobb bizonyíték rá mint a tetkók és a pearcingek száma és mérete!

:D

2011. aug. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:

A műsor az az eltékozolt idő ami a pénzt hozó reklámok közt van.

Ahhoz ,hogy jó sok egyeszerűszerkezetű könnyen befolyásolható ember lássa a reklámokat egyszerű baromságokat kell nekik mutatni amire igényük van ,amit tudnak követni és értenek is.

Ha Czeizel Endre sorozata menne akkor annak a kislétszámú közönségnek akit érdekelne az, azoknak nehéz lenne eladni az intelligensnek mondott wc-öblítőt.


Régebben kb 10 éve néha még próbálkoztam vele, h tvben filmet nézzek, de nem lehet. Mert van bőr a képükön ünnepekkor huszonnyolcadjára is levetíteni ugyanazt a rég megunt szutyokságot ráadásul annyi reklámot belerakva, h az ember egyszerűen elfelejt visszakapcsolni , már ha egyáltalán ébren bír maradni.

2011. aug. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 Dick Esmen ***** válasza:

Filmmúzeum

History

Discovery


Néha Viasat,Film plusz(nincs plusz jelem),Duna tv,Comedy Central,Cool,Axn

Nagyritkán m1,m2,Rtl,Tv2

Így elég építő jellegű dolgokat nézek?

2011. aug. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!