Nemzeti kincsünk a víz. Páratlan minőségű természetes vízkészlettel rendelkezik Magyarország. Miért nem korlátozzák ez miatt kellően a mezőgazdaságban a műtrágyázást?
Szerintem Magyarországon csak a hazai piacok kielégítésére kéne koncentrálnia a mezőgazdaságnak. Pár évtized és a világ verekedni fog a vízért, éppúgy, mint az olajért. Ezért szerintem a zöldség és gyümölcs igényeket külföldről kell kielégíteni, illetve itthon a hagyományos mezőgazdasági termelési szokásokat fel kell cserélni a biogazdálkodással. A műtrágyázás hatására szennyeződhet a vízkészlet egy része.
A mindenkori magyar kormánynak ezt a vízügyi kérdést nemzetbiztonsági szinten kell kezelnie. Ezért magyar víznyerőhelyeket nem szabad eladni, sem közvetlenül, sem közvetve. Illetve ha ilyen már történt, akkor azt vissza kell szerezni és a további víznyerőhely értékesítéseket be kell tiltani. Ez miatt földeket sem szabad eladni. Az eladottakat pedig vissza kell szerezni.
Nem csodálkozom ezen a válaszon. Az általam felsorolt ésszerű magyarázatok, ellenérvek és objektív elemzések felsorakoztatását nem tudja az elfogadni, aki azért ragaszkodik az igazához, hogy azzal védje a saját életterét. A nitrátos víz tény. A nitrátos víz egészségre káros. Ez is tény. A műtrágya nitrátosítja a vízkészleteket. Ez is tény. Nitrátot ma is használnak nagy mennyiségben a mai magyar mezőgazdaságban. Ez is tény. Az általam belinkelt hivatkozások mért eredmények alapján íródottak, szakemberek által. Ez is tény. Ha valaki nem tudja elhinni a bizonyított tényeket, akkor azzal nem lehet mit kezdeni.
De azért tiszteletben tartom a véleményedet. Még ha nem is értek azzal egyet.
Ajvé gondolom milyen eredményekről írnak a híres szagembereid.
De még mindig nem tudtad megválaszolni miért nem találok mindenhol a víz miatt elpusztult halat madarat vadat.
Neked nem véleményed van, csak valami új keletű idióta agymenést vettél totál a fejedbe.
De most komolyan mozdulj ki a panellakásodból
A 10-es lennék.
Kérdező igazad van, hogy a nitrát a vízbe jutva szennyezi azt. Így nem minden műtrágya csak a nitrogén (nitrát) műtrágyák szennyezhetik a vizeket.
De ezek a nitrogénformák ugyanakkor növelik a termést is és kiszóráskor nem a talajvizet szennyrzik, hanrm a mezőgazdasági növények gyökerein keresztül felveszik azt, így nagyobb termést elérve.
Ha holnaptól beszüntetnénk minden műtrágyát és helyette istállótrágyáznának akkor hamar visszakerülne az ország/eu a középkori éhezés szintjére egy aszályosabb időjáràs mellet európában.
" Ajvé gondolom milyen eredményekről írnak a híres szagembereid.
De még mindig nem tudtad megválaszolni miért nem találok mindenhol a víz miatt elpusztult halat madarat vadat.
Neked nem véleményed van, csak valami új keletű idióta agymenést vettél totál a fejedbe.
De most komolyan mozdulj ki a panellakásodból"
Miért ne találsz még döglött állatokat? Miért kéne? Hát nem írtam korábban a megelőzés fontosságáról? Ha már az állatok elpusztulnának a víztől, akkor az már nekünk nagyon rossz lenne. Ez a lényeg. Nem szabad megvárni, hogy ilyen katasztrófa bekövetkezzék. A megelőzés egészségesebb, kivitelezhetőbb és olcsóbb, mint a válságkezelés. Mind a jelen, mind pedig a jövő szempontjából.
Mi a gondod a szakemberekkel? A megállapításokat képzett szakemberek adják. Véleményük méréseken, vizsgálatokon, kutatási eredményeken alapszanak. De kérdezd meg mondjuk az ÁNTSZ-t.
Nem vagyok panellakó! Vidéki vagyok! fiatal koromban, de gyerekkoromtól ismerem a kerti munkát. Sőt, az állattenyésztést is. Zöldségtermesztés piacra, kisállattenyésztés és sertéstartás mind ismertek számomra.
Legalábbis nem volna gond azzal foglalkoznom. Kb 12 éves koromtól 22 éves koromig folyamatosan benne voltam. Mi egyébként állati eredetű trágyát használtunk a kertben akkoriban.
Egyébként a panellakó kifejezést sértőnek tartom a városiak szemszögéből nézve. Én is éltem sokáig nagyvárosban.
" A 10-es lennék.
Kérdező igazad van, hogy a nitrát a vízbe jutva szennyezi azt. Így nem minden műtrágya csak a nitrogén (nitrát) műtrágyák szennyezhetik a vizeket.
De ezek a nitrogénformák ugyanakkor növelik a termést is és kiszóráskor nem a talajvizet szennyrzik, hanrm a mezőgazdasági növények gyökerein keresztül felveszik azt, így nagyobb termést elérve.
Ha holnaptól beszüntetnénk minden műtrágyát és helyette istállótrágyáznának akkor hamar visszakerülne az ország/eu a középkori éhezés szintjére egy aszályosabb időjáràs mellet európában."
Ezért kéne alternatív trágyázási megoldásokat találni. Vagy a magyarországi vizek védelme érdekében csökkenteni addig a mértékig a műtrágyázást, esetleg a termelési területek nagyságát, amelyekkel a hazai ökológia, természetes környezet meg tud birkózni, tehát nem keletkezik káros mellékhatásként nitrátos víz. A kieső mezőgazdasági termékek pedig importból fedezettek lennének, így a lakosság élelmezése továbbra is megoldott lenne, de ezt a kereskedelem magától megoldaná, és továbbra is megoldott lenne az alapanyag utánpótlás az élelmiszeriparban. (Egyébként tavaly valakitől megdöbbenve hallottam, hogy lengyel káposztát használnak élelmiszer előállító vállalkozások Magyarországon nemzeti kuriózumnak számító termék előállításához. Megdöbbentem. Gondolom, hogy nem nehéz kitalálni azt, hogy melyik ez a termék.)
Ajvé akkor nézzük gazdasági alapon az egészet.
Először is te kedves kérdező csak arrébb tolnád a szaros bilidet, és közben kiszolgáltatottá tennéd magad egy olyan dolog miatt ami sohase jelentett problémát.
Csak halkan megsúgom a istállótrágyában lévő ammóniát kissé nehezebben tudja felvenni a növény mint a műtrágyában lévőt.
De kezdjünk még korábban minden akácerdőt írmagjáig irtsunk ki, mert ugyebár erősen nitrogén dússá teszik a talajt ugyanezen ok miatt tiltsuk be a pillangósokat is.
10-es lennék.
Mi mezőgazdasággal foglalkozunk ezért vitáznék itt veled.
Okszerű műtrágyázással a nitrát szennyezés elkerülhető.
"A kieső mezőgazdasági termékek pedig importból fedezettek lennének, így a lakosság élelmezése továbbra is megoldott lenne, de ezt a kereskedelem magától megoldaná, és továbbra is megoldott lenne az alapanyag utánpótlás az élelmiszeriparban. (Egyébként tavaly valakitől megdöbbenve hallottam, hogy lengyel káposztát használnak élelmiszer előállító vállalkozások "
Ez katasztrófa lenne ránk nézve. Akár lehúzhatná mindenki a rolót és ha csődbementünk, szabad rablás lenne a külföldieknek a magyar föld. Biztos ezért harcoltak régen apáink is :(. Így is nagymértékben csökkent Magyarország zöldség-gyömölcs, állat állománya az EU csatlakozás óta.
Alternatív trágyázás pedig annyit tenne, hogy kevesebb terület, kisebb, rosszabb minőségű termék. Te meg nem fogod megvenni tőlem a 200 forintos káposztámat, mert környezetkímélően termeltem, inkább megveszed a lengyelt 20 forintért mint nagy importőr.
Budapest ivóvíz ellátását a Duna mellett fúrt kutak adják. Tegyük fel igazad van és mindenki leáll Magyarországon a műtrágyázással a mezőgazdaságban. A németek, osztrákok meg vígan szórják a műtrágyát és egy ezres szarvasmarha telep is szórja minden évben a trágyáját az 50 hektárjára. Honnan is táplálódik a Duna akkor és miért lenne akkor is szennyezett? Mert mi akkor tényleg nem szennyeznénk.
3.
A földünket az unokáinktól kaptuk kölcsönbe. Ezért kutya kötelességünk, kötelességem azt úgy megőrizni, hogy később is termő talaj legyen.
Ezért végzünk okszerű műtrágyázást, trágyázást. Csak is annyi amennyi a növénynek kell. A több csak pénzkidobás és felesleges talajterhelés. Ezt minden gazda tudja.
Itt egy öntözött területünkről való 4 éves vízminta:
20 éve trágyázott és műtrágyázott a terület.
Az öntözőkút mélysége olyan 10-15 méter. Ismétlem tíz-tizenöt méter mélyről való öntözővíz minta.
Az NH4 az ammónium, az NO3 pedig a nitrát lenne a vízben!
Csak nézd meg az értékeket.
Mn és Fe ami magas, de ezt nem visszük be műtrágyával a talajba.
Adj egy e-mail címet privátban és szívesen elküldöm a teljes lapot a 2014-ben kapott továbbított e-mail formájában.
Hidd el ha valamelyik érték kritikusan növekedne akkor mi is változtatnánk és az állam is változtatna egész biztos rajta.
Valaki leírná ide, hogy mennyi az ivóvíz NO3 nitrát max. megengedett tartalma?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!