Nemzeti kincsünk a víz. Páratlan minőségű természetes vízkészlettel rendelkezik Magyarország. Miért nem korlátozzák ez miatt kellően a mezőgazdaságban a műtrágyázást?
Szerintem Magyarországon csak a hazai piacok kielégítésére kéne koncentrálnia a mezőgazdaságnak. Pár évtized és a világ verekedni fog a vízért, éppúgy, mint az olajért. Ezért szerintem a zöldség és gyümölcs igényeket külföldről kell kielégíteni, illetve itthon a hagyományos mezőgazdasági termelési szokásokat fel kell cserélni a biogazdálkodással. A műtrágyázás hatására szennyeződhet a vízkészlet egy része.
A mindenkori magyar kormánynak ezt a vízügyi kérdést nemzetbiztonsági szinten kell kezelnie. Ezért magyar víznyerőhelyeket nem szabad eladni, sem közvetlenül, sem közvetve. Illetve ha ilyen már történt, akkor azt vissza kell szerezni és a további víznyerőhely értékesítéseket be kell tiltani. Ez miatt földeket sem szabad eladni. Az eladottakat pedig vissza kell szerezni.
Jó isten kérdező először olvasd el az 1,4,9,10-es válaszokat ők írtak valódi válaszokat.
Ez a 888-as cikk úgy hülyeség ahogy van, aki ezt beveszi elég gyenge értelmi képességekkel rendelkezik.
Dehát nyilván alapozták valamire, amit írtak.
Ráadásul a nagyvilágban egyre inkább látható aggasztó jelenségek nem támaszthatják alá azt, hogy Magyarországon minden lesz. Ami valahol elkezdődik és nem áll meg, akkor az előbb utóbb ide is elér.
A mezőgazdaság nem tesz jót a vizeinknek, ráadásul a műtrágyázás nitrátosítja a vizet. Ez miatt már most is vannak olyan térségek, ahol nagyon szennyezettek a vizek, ezért azokat már nem lehet használni emberi fogyasztásra.
A jövő nemzedéke köszöni a szennyezett vizet a mai magyar gazdáknak.
Ezt szerettem volna leírni a kommentben:
Ráadásul a nagyvilágban egyre inkább látható aggasztó jelenségek nem támaszthatják alá azt, hogy Magyarországon minden rendben lesz.
Kérdező te tényleg páratlan idióta vagy.
Nos nézzük csak milyen hülyeségekben hiszel:
1. A nagyvilágban látható jelenségek a túlzott rossz irányba sodródott GMO termesztésből fakad, de ott se a műtrágya a hiba forrása, hanem a nagy mennyiségű vegyszerhasználat nézz utána az USA beli kékhúsú vaddisznóknak. De ez is csak a felszínközeli vizeket veszélyezteti.
2. A víz nitrát tartalom megemelkedése csak az állóvizekben okoz gondot az algaburjánzás miatt. Az ihatatlan szennyezett vizek teóriád meg azért van, mert a csapvizet olyan mértékben "tisztítják/fertőtlenítik" hogy már ihatatlan.
3. Ha a víz olyan szennyezett akkor M.o.-n hogy-hogy nem találni úton útfélen fertőzött víz miatt elpusztult/elváltozott állatot.
4. Mint korábban írták a mélységi vizeknek a természetes és meglepően hatékony szűrőknek hála soha nem eshet baja.
5. Mire alapozták? Azokat az idióta feltevéseiket. Megiszod a vizet és eltűnik az univerzumból mik az élőlények fekete lyukak? Szennyvizet élővízbe engedik ki igen hiba, mert nem oda kellene, hanem művelés alatt álló földfelszínre tudod a növények tudnák hasznosítani a ásványi sókat ami a talaj szűrőfolyamata során a felszín közelében marad.
6. Használd a fejed mert nem sok olyan tudóssal találkoztam aki ténylegesen kimegy terepre és nem csak légből kapott hülyeségeket ír.
Hihetetlen, hogy mennyire ragaszkodsz a tudományos dogmatikához. Nem is tudom, hogy minek nevezzem. Az biztos, hogy már nem idiotizmusnak.
Ja, régen még a sima ásott kúti vízből is lehetett inni, amelynek olyan volt a minősége, mint az ásványvíznek. Most meg már nem lehet. Legalábbis sok helyen már nem. Gyerekkoromban még én is ittam belőle. De mára sok helyen megmérgezték ezeket a jelentős vízállományokat, fontos magyarországi vízkészleteket niráttal!
És azért nem találni döglött állatokat, mert a gazdák, mármint az állattenyésztő gazdák nem adnak nekik nitráttal mérgezett vizet inni.
B.meg kérdező ne légy ilyen sötét mozdulj ki a betonkriptádból és ragadjon rád egy kis realitás évek óta olyan marhacsorda mellett dolgozom amely egy m.g-i terület melletti ásott gödörből issza a vizet még sincs egynek se baja akkor ez hogy van.
És b.meg munkám miatt évek óta járom az erdőt/mezőt majdnem hogy napi szinten mégse találom egymás hegyén hátán a nitrátmérgezésben elpusztult vadakat és madarakat akkor ez hogy van.
Használd a fejed ne légy gyökér.
Előzőből kimaradt:
Nem ragaszkodom a tudományhoz amikről írtam saját tapasztalat alapján írtam.
Mai napig forrásvizet iszom és kúti vizet semmi bajom tőle na ehhez mit szólsz. Ha a kúti víz nem iható akkor egy egyszerű trükkel azzá tehető teljes egészében ki kell szivattyúzni kitakarítani az aljáról az üledéket és várni fél-egy napot mire visszatöltődik máris iható.
Állatokat pedig megírtam.
Reagálásod minősége réteged névjegye. Nem csodálkozom, hogy Magyarország ott kullog, ahol van. Ezért volna jó, ha nem a mezőgazdaságra, hanem a szállítmányozásra, kereskedelemre, logisztikára, iparra helyezné az ország vezetése a főbb hangsúlyt. Így megoldható lenne a környezetvédelem fejlesztése, ellenőrzése.
Hát miért nem látod, hogy Magyarország jó része már szennyezett nitráttal? Ott egy térkép valahol feljebb! És ha a jelenlegi mezőgazdasági gyakorlat folytatódik, akkor nagyon nagy baj lesz!
Hallottál már arról a kifejezésről, hogy megelőzés? Szerinted melyik a jobb? Megelőzni valamit vagy mentesíteni? Melyik kerül kevesebbe és melyik többe? Melyiknek van káros hatása hosszútávon? Melyiknek van előnyös hatása hosszútávon? Soroljam még az idevágó érveimet?
Itt még néhány érvcikk:
Egyébként a marhacsordád szervezete más, mint például egy csecsemőé. Te is felnőtt vagy és nem csecsemő. A csecsemőkre különösen veszélyes a nitrátos víz.
Még egy igen csak fontos észrevétel megjegyzés:
Víz nélkül nincs élet, de ha mérgezett, akkor sincs, legalábbis emberi élet nem létezhet, így állati sem, max. növényi élet jöhet létre.
Tehát víz nélkül nem létezhet élet, de műtrágya nélkül is van élet. Sőt.
Megoldás: Mezőgazdasági tevékenység felcserélése másra és a szükséges növényi táplálék importtal történő fedezése.
Másik megoldás: A műtrágyák kitiltása és csakis kizárólag szerves, teljesen természetes eredetű trágyák alkalmazása a mezőgazdaságban.
Nagyon fontos szerintem az, hogy a lehetőségekhez képest minél kisebb területen történjék mezőgazdasági munka, hogy több szép erdőt, ligetet, cserjést lehessen így létrehozni, ezzel is segítve a természet megújulását, regenerálódását.
Nem a mezőgazdasági termeléssel van igazából gond, hanem annak módszereivel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!