Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kádár is Sorosozott? Meg...

Kádár is Sorosozott? Meg Csurka is Sorosozott?

Figyelt kérdés

netanjahu is Sorosozik?


[link]

https://www.youtube.com/watch?v=8cT44yB1PnY

https://www.youtube.com/watch?v=ZRPG8Bomtlg



sokaknak mennyi baja van ezzel a jótékony milliárdossal akinek köze sincs a politikához és teljesen biztos hogy megdolgozott a milliárdjaiért senkit nem károsított meg nem is akar a politikába beleszólni (ironia rules)


2018. febr. 22. 11:44
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:

Kár, mert


"Nem sok volt hátra a kommunizmusból a jelek egyértelműek voltak a 70 es évek diktatórikus cenzúráihoz képest a 80 as évek pláne a vége már nagyon puha volt látták hogy a peresztrojka nem működik és tudták hogy hatalomváltás lesz. "


Ilyen mondatokat én még nem hallottam olyantól, aki élt akkor és 20 évnél idősebb volt a rendszerváltáskor és kérdeztem olyanokat akik aktívan részt vettek a párt életben és olyanokat akik csak külső szemlélői voltak az eseményeknek.

2018. febr. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

hogy jöhetett be nyugati zene nyugati üdítő cola nyugati autoverseny forma1 nyugati termékek meg egyre könnyebb volt külföldre menni fridzsiderturizmus telepakolt autókkal jöttek haza


szóval egyre puhább lett próbáltak volna a hatvanas években kimenni és hazajönni nyugati termékekkel filmekkel meg próbáltak volna a hatvanas években forma1 re kijutni

2018. febr. 24. 17:04
 13/35 anonim ***** válasza:

Felőlem elemezhetjük a Gulyáskommunizmus, csak egy magyar specifikus dolog volt tudtommal. Kérdezz meg egy romániai magyar, egy lengyelt vagy egy románt, biztos nem mondja, hogy ilyen jó volt az élet.

NDK-sok sem azért találkoztak itt az NSZK-ban élő rokonokkal, barátokkal, mert erre sokkal közelebb voltak hanem, mert egyszerűen nagyon kevesek mehettek át a határon.


Mondjuk szólj, ha van olyan aki akkor élt és alátámasztja ezt a sztorit, de mondom én legalább 15-20 emberről beszéltem erről, de ezt még senki sem mondta, hogy '88-'89-ben tudtuk, hogy vége lesz.

2018. febr. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

lehetett érezi Kádár is érezte Soros befolyását hangfelvétel is van róla

azt nem hogy mikor de hogy gyengül és nem fog kitartani egy húsz éven belül összedőlt volna

2018. febr. 24. 17:47
 15/35 A kérdező kommentje:
szerintem ilyen békés átmenetre számítottak hogy egyre könnyebb átmenni nyugatra aztán már engedély se kell aztán meg már fal se lesz
2018. febr. 24. 17:50
 16/35 anonim ***** válasza:
De sohasem Kádár, Grósz, Rákosi volt a lényeg, hanem a szovjet főtitkár. Sok helyen akartak változásokat, de ha Moszkva azt mondja, hogy nem akkor nem. Komolyan érdekel, hogy mikor tanultad te a történelmet, ha előző rendszerben akkor megértem, hogy nem világos.
2018. febr. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
nagyon szinpaias ahogy összedőlt gondolom nem véletlen
2018. febr. 24. 17:51
 18/35 anonim ***** válasza:

"nagyon szinpaias ahogy összedőlt gondolom nem véletlen"


Igen, szerintem felháborító, hogy nem adták ki a munkásőrségnek az hatalom visszaszerzését.


Amúgy hallottam már ezt az elméletet, akkor kik voltak azok a keleti üzletemberek, akik megállapodtak a nyugattal?

2018. febr. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

például gorbacsov

az összes párttitkár nyert a privatizációval visszaosztás elmaradt a nyugati cégek valamelyik már a rendszerváltás előtt bejött valaki közvetlen utána

2018. febr. 24. 17:58
 20/35 anonim ***** válasza:
Csak Gorbacsov nem üzletember volt, hanem pártfőtitkár, már pedig én üzletembert kérdeztem. Másodszor mutatnál egy összehasonlítást, hogy mennyivel nyert többet, mintha marad az Szovjetunió vezetője.
2018. febr. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!