Áram kell, vagy tekerjétek biciklin a dinamót, megújuló energia még nem elég arra, hogy egymaga ellássa a népet árammal.
Itt ami vitatható a lebonyolítás körüli részletek, titkolózás.
Én feleslegesnek érzem.
Inkább Paks 1 élettartamát kéne meghosszabbítani 20 évvel, hogy tartalékként funkcionáljon, később úgyis már zöld illetve fúziós energia lesz a nyerő.
Szóval Paks 2 nem kell, Paks 1 is csak tartalékba.
Az áramellátás megoldására pedig az osztrákokkal kiépíteni egy vezetékrendszert és a németektől megvenni a szükséges áramot. Amúgy is sokszor gondot okoz nekik az árambőség a zöldenergia források kiszámíthatatlansága miatt.
És mielőtt azzal jönne valaki, hogy "nemzetbiztonsági kockázat" ha külföldről veszünk áramot, gyorsan tisztázzuk, hogy annál nincs nagyobb kockázat mint a ruszkikkal atomerőművet építettni amihez a világon egyedül ők gyártanak üzemanyagot.
Nekem ez az elképzelésem, de lehet hogy irdatlan nagy baromság.
Jó lenne ha valami hozzáértő ember is állást foglalna a témában, nem pedig színtisztán politikai (lopási) szempontok alapján döntenének.
Vannak akik szerint mire elkészül már nem is lesz szükség rá.
Nekem az ütött szöget a fejembe hogy egyetlen egy felelős miniszter sem szavazott mellette a parlamenti szavazáson azt sejtetve hogy így menekülnek a későbbi felelősség alól. Valamint szerintem túl drága beruházás és átláthatatlan pénzügyi mozgásokra ad lehetőséget az egész beruházás.
Szerintem egy nagyon rossz beruházás. Kell az energia, ez nyilvánvaló. Számos érv szól az atom ellen, de ha már mindenképpen atomerőmű, akkor is nagyon rossz, hogy egy megbízhatatlan ország mellett köteleződünk el, és gyakorlatilag teljesen kiszolgáltatjuk magunkat nekik az energiapiacon, mert olyan spéci szabványuk van, hogy máshol nem úgy gyártják a fűtőelemeket.
Ami különösen aggasztó, hogy bár mondják, hogy mennyire biztonságos új technológiát használnak most fel, még sehol nem működik ilyen erőmű. Finnországban, amire hivatkoztak Orbánék, nem engedélyezik, Oroszországban sem működik, sőt kiderült, hogy iszonyat drágán termelnének, így be sem indítanák. Nálunk azonban meg kell épülnie, ha törik, ha szakad, mert valamiért nagyon sürgős volt. És hogy versenyképes legyen más energiaforrásokkal, megadóztatják a napelemet, nem engedélyezik a szélerőműveket.
Amúgy mire felépülne, már szerintem nem sok hiányozna ahhoz, hogy a jóval olcsóbb, biztonságosabb és több energiát termelő fúziós erőművet építsenek valahol. Az olyan nagyságrendekkel termelne több energiát, hogy olcsóbb lesz majd attól az országtól venni, amelyiknek van, mint a már meglévő paks2 erőmű üzemeltetését fizetni.
Amilyen ütemben fejlődik az alternatív energia termelés mire megépűl Paks2 már elavúlt és az alternatívokhoz képest sokkal veszéjeseb lesz és drágábban fog áramot termelni mint a korszerű alternatív erőművek.
Ezt az erőművet nem szakmai alapon építik nincsenek szalmai érvek és indokok a megépítése mellett, Valamilyen politikai haszonszerzés és zsebtömés látszik körvonalazódni az építése körül. Az biztos hogy az oroszok jóljárnak vele mert komoly profitot zsebelnek be az építéssel.
Szükség van rá.
Hogy most miért ágálnak ellene az ellenzékiek?
Németországban Merkel ámokfutása lenne tán a példaadó?
A "Zöldek" (Die Grünen ) kierőszakolták, ami legdurvább merénylet létezik egész Európa klímája ellen.
A barnaszénnél gazdaságtalanabb, környezetszennyzőbb megoldást nem talált, így rábólintott erre :
------------------------------------------------------------
"A civilizáltságára büszke Németországban hosszú ideje természetesnek vélik azt, hogy az egyébként rendkívül környezetszennyező szén kibányászásáért emberek, családok százainak otthonát sajátítsák ki és pusztítsák el."
Ezt a brutális falurombolást még Ceaușescu se vállalta volna be.
"A német kormány – a zöldek nyomására – 2011-ben döntött úgy, hogy 2022-ig az összes működő atomerőművét bezárja. Hogy e döntés mennyire felelőtlen volt, azt nemcsak e szörnyű képsorok, hanem egy sor más tényező is igazolja.A gazdaságilag rendkívül fejlett Németország ugyanis képtelen megújuló forrásokból fedezni az energiaszükségletét, így az import mellett a lehető legszennyezőbb fosszilis energiaforrások kitermelésére szorulnak"
-------------------------------------------------------------
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!