Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik közvéleménykutatás...

Melyik közvéleménykutatás hiteles?

Figyelt kérdés
A múltkor láttam egy riportot, ahol azt állították, hogy a kozvelemenykutatok.hu-n szereplő felmérések nem hitelesek. Akkor milyen felmérés alapján lehetne a valósághoz közelibb képet kapni? létezik egyáltalán még valaki, aki ezzel foglalkozik? Link?

2018. jan. 26. 23:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Az összes hiteles viszont egyiksem pontos . Megkérdeznek 10 000 embert az országban és ezekből kiszámítják az átlagot. Az intézeteknek nincs értelme erről hazudniuk, az már más kérdés hogy a megkérdezett emberek hazudnak-e vagy sem
2018. jan. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

# 8/11 Időpont ma 10:39


Azt érzem hogy akkora feneket kerekítünk a kutatásoknak, hogy lassan nem mi határozzuk meg az eredményeket, hanem az eredmények határozzák meg a mi véleményünket. Teljesen elképzelhetőnek tartom hogy év közben szándékosan lemérték a Jobbikot meg az MSZP-t hogy a Fidesz tudjon erre kampányt építeni hogy "folyamatosan gyengül a Jobbik, Mszp". Aztán választásokig szépen ügyesen kikorrigálják a dolgot. Lehet ha 4 évvel ezelőtt ilyet nem is gondoltam volna, de mostanra olyan szintre süllyedt a "demokráciánk" hogy teljesen elképzelhetőnek tartom, hogy hónap végén borítékba érkezik az eredmény a kutatócégekhez, hogy mit kell kihozni eredményben.


Persze kiderül most, ha a Jobbik tényleg 12%-ot csinál, akkor évközben is reálisak voltak a mérések, tényleg gyengült folyamatosan. Ha meg 20%-hoz fog közelíteni az eredményük, mondjuk 17% vagy 21%, akkor teljesen nyilvánvalóvá válik hogy hazudtak a kampány érdekében. Persze ahhoz hogy ezt a következtetést levonjuk, a választási eredményeken kívül még több dolgot is figyelembe kell venni, nem az én szakmám, és úgyse fogok hallani ilyesmiről, mert mindenünnen csak a kormány propaganda folyik állandóan. És mindenütt mindig az a téma, amit a kormány meghatároz. Vagy Soros, vagy a menekültek vagy a kutya faxa. Ellenzéknél arról beszélnek hogy mekkora hülyeség, kormánynál meg bizonygatják a semmit. És erről szól minden manapság.


A másik dolog amiért nem tartom annyira pontosnak az eredményeket, hogy teljesen másképp viselkedik a tömeg ha telefonon megkérdezik őket, és teljesen másképp ha szavaznia kell. Hiába van megadva 2%-os hibahatár. Egymás hibahatárain nincsenek sokszor belül az eredmények, onnan is látszik hogy téved valaki. És most azt megmondani hogy ki téved? Eddig aki jó volt, miért olyan biztos hogy idén is jól fog mérni? Mi van ha pont most dőlt be a kormánypropagandának? Most vették meg?

2018. jan. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy ez hogy működik a közvélemény kutatóknál de ha valamelyik ellenzékhez közeli, akkor annál érdemes megnézni a Fideszt és összevetni a Fideszhez közelibbekkel. Meg úgy általában mindet nézni.
2018. jan. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
13: összevetheted, és nem látszik érdemi különbség.
2018. jan. 28. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
ma 06:45 Akkor talán lehetne őket hitelesnek is tekinteni nem? Egyébként én nem vetettem eddig össze.
2018. jan. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
10:12, szerintem arra akart utalni, hogy a kormány manipulálhatja kutatások eredményét a saját szája íze szerint...és tényleg megteheti.
2018. jan. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Pont az történik amire számítottam. Fideszközeli kutatók most a Jobbikot 18-körülre hozzák ki az eddigi 9-12 helyett. Egész évben csaltak.
2018. febr. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Helyék kell kezelni ezeket.


FIDESZ közeli a Századvég, és a Nézőpont (meg minden jel szerint a Tárki is)

A Századvég amúgy nagyon korrektül mér, mondhatni tényleg reprezentatív, míg a Nézőpont és a Tárki nagyon nagyon feltolja a fideszt (meg a Tárki minimalizálja a 'nem tudja/nem válaszol' válaszokat is, mindig náluk a legkisebb az).


JOBBIK közeli ugye az Iránytű... de az úgy nevetségesen nagyon jobbik közeli, borzalmasan felértékeli a jobbikot. Most pl többiek alapján joobbik 10-12% közül van, iránytű szerint ez 17.


BAL meg kb a többi. Ebből Publicus az, ami nem túl reprezentatívan mér.



Sokat kutatgattam, hogy melyik is az, ami tényleg olyan, hogy adhatsz a szavára, mondhatni reprezentatív, s szinte mindenhol azt a tippet kaptam, hogy

(Századvég + Medián + Republikon)/3

S ezzel a valósághoz egész közeli eredményeket kaphatsz



Amiket meg el kell felejteni, az az Iránytű (jobbik), Tárki, Nézőpont (fidesz), és a Publicus (mszp), mert részlehajlóak

2018. márc. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!