Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki, miért fog a Fideszre...

Ki, miért fog a Fideszre szavazni?

Figyelt kérdés

2018. jan. 12. 09:59
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
85%

"Én rájuk fogok, mert megmentik a Hazámat a sok migránstól, akik mind ide akarnak jönni."


Akkor kérdem én tőled...

Ha Orbán azt mondta, hogy "Magyarország csak MAGYAR ORSZÁG lehet", akkor mit keresnek itt a kínaiak, törökök, orosz és kínai cégek, bankok???

2018. jan. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
0%
Mert a kivandorlas miatt jobbnal jobb munkahelyek erhetoek el nekem :D mint most is
2018. jan. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
45%

Csupán matek :nekem a pénztárcában több maradt mint régen a maszop idején és látom az egyértelmű fejlődést anyagilag minden évben. Már nem munkaerő többlet van ,hanem hiány ,ezért sokkal jobban diktálnak a dolgozók, mint régen és kénytelenek béremelést adni az embereknek.A vállalkozók is nagyobb díjat kérhetnek, mivel alig vannak már, nincs túlkínálat mint régebben ezért jobban megélnek ők is.


Nőt a minimálbér, az árak meg nem annyival,rezsi is csökkent. A migránsok elleni intézkedéseket határkerítést meg nagyon jónak tartom , a sok kecskebaxó néger- muszlim maradjon ott ahol kinőtt a földből oda valók a homoksivatagokba,ne más kultúrákat rondítsanak el az ősemberi viselkedésükkel.


Az hogy lop a kormány és barátoknak ad megbízást ,az meg normál dolog: bárki aki hatalomra kerül ugyanezt tenné hasonló helyzetben,ahogy egy kis vagy nagy cégnél is a csókos ,rokon, haver kerül be hamarabb a vezetői székbe.Ez teljesen alap millió éves emberi viselkedés,nem kérem számon a kormányon sem ,mert azok is emberek,nem szentek.

2018. jan. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 A kérdező kommentje:
Tehát úgy gondolod, hogy a szakmunkaerő és az orvoshiány végső soron jó?
2018. jan. 13. 13:32
 35/42 anonim ***** válasza:
19%

Alapvetően jó mert aki megmarad itt szakmunkás az jóval többet tud elkérni a munkájáért mintha mindennapos vérremenő filléres árversenybe kényszerülne,és ennek következtében jobban és nyugodtabban megél.


Az orvos kicsit más tészta mert ott tudvalevő hogy a fekete jövedelem a hálapénz meghaladja a bért.Ez be van kalkulálva ahogy a jatt is a futár, pincér stb bérébe. De a jó orvos elmegy magánpraxisba és ott kb hülyére keresi magát.Akinek ez sem elég az kimegy külföldre ,de ez mindenki előtt nyitva áll.Én nem látok ebben nagy problémát.

2018. jan. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:
És ha neked kell megfizetned az orvost vagy a villanyszerelőt, aki érdemi konkurencia nélkül annyit kér el amennyit nem szégyell?
2018. jan. 13. 14:01
 37/42 anonim ***** válasza:
36%

Mivel nekem is jobb a fizetésem ezért megtehetem.Pont ezt írtam ,hogy nekem jobb lett az elmúlt 8 évben.Aki kapar és törekszik annak szintén jobb lett.


Szakembert sok mindenben lehet helyettesíteni ,én is magam csinálok szinte minden kisebb munkát,nem törik le a kezem tőle. Orvosi ellátást meg eddig mindig kaptam ,ha elmentem a körzetihez, a balesetin is begipszelték a fateromat szó nélkül mikor eltört a karja ,szóval nem érzem a nagy válságot.

2018. jan. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

Vannak, akik nem képesek a saját kis melengetett mocsaruktól messzebb látni...

Nekem a tendenciákkal van bajom és nem is kicsi!

Ahol olyanok akarják a népeket a munka világába visszavezetni, akik életükben értelmes munkát nem végeztek, ott csak az útszélen kapirgáló sárga mellényes közmunkások jelölik az utat...

2018. jan. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

Most a munkavallalok diktalnak, ok szabjak mar meg az arakat. Nem banom, hogy vegre nem az megy, hogy minimalberert kell megszenvednem egy honap alatt. Van pozitivumja a vandorlasnak, mert maskulonben az alacsony fizetesnel ragadnank. Igy is keves, de szep lassan novekszik ily modon. 3-4 eve meg almodni se lehetett, hogy valaki szalag mellett elvigye a havi 170-180at. Igaz, potlekokkal, de anno ez a szam jo esetben karcolta a 120at (tuloraval).

Megjegyzem, dolgoztam termelesben es tudom milyen volt es most milyen.

Negativnak hangzik, hogy nepvandorlas, de ennek reszben orulni is kene, mert megnyiltak a munkavallalok elott a kapuk. Vegre egyre tobb fiatalt, palyakezdot is behivnak olyan helyekre, ahova minimum 5 ev gyakorlat kene. Novekednek a fizetesek.

Igen, az orvosoknak, szakmunkasok javanak maradnia kene, nem is rajuk gondoltam. Az, hogy majd potoljak a munkaerot keleti emberekkel, na az is netto hulyeseg. Nyilvan ok is tudjak, hogy ~300 kmel arrebb ketszer jobban tudnak keresni, szoval ez nem jatszik. Marad az, hogy a munkaltato vagy elfogadja, hogy keves az ember es elkezd versenybe szallni mas cegekkel szembe, hogy ki ki kinal magasabb bert vagy elfogdja, hogy naprol napra romlik a termeles/szolgaltatas merteke. Bermegallapodas a cegek kozott meg nem fog mukodni, mondjuk mar most se nagyon. Mar elkezdtek versenybe szallni egymassal.

2018. jan. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
36%
Előbb lennék öngyilkos, minthogy ezekre szavazzak. :D
2018. jan. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!