Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miben nyilvánul meg, hogy...

Miben nyilvánul meg, hogy annyira le vagyunk maradva Nyugat-Európától?

Figyelt kérdés

Őszintén kérdezem, mert számomra nem teljesen egyértelmű. Szerintem az elmúlt években baromian sokat fejlődött az ország, s én nem érzek olyan nagy különbséget hazánk és Nyugat-Európa között.

Országos szinten nettó 200 ezer forint az átlagfizetés, amely ugyan tényleges értékben elmarad a nyugatiakból, viszont az ottani és itteni árakkal összevetve viszonylag ki lehet már jönni belőle. Nyugaton is létezik a szegénység, ráadásul egyre emelkedik a szegények aránya. Azt látom viszont, hogy itthon egyre több a középosztálybeli ember, akik egyre több mindent engedhetnek meg maguknak.

Az ország pedig épül-szépül. Egyre újulnak meg az épületek, közterületek, javul a tömegközlekedés, stb.

Tényleg őszintén kérdezem: mit gondoltok, miben jobb, miben fejlettebb Nyugat-Európa?


2018. jan. 8. 21:57
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
58%

Milyen 200 ezer forint?

Talán ha 2-3 embert ismerek, aki ekkora fizetést kapott. Jellemzően a diplomás ismerőseim valamivel 100 fölött keresnek, a csöves nyócosztályosok meg ilyen 70-80 ezreket a gyárban.

Ha meg tudni akarod, mi a különbség, menj ki külföldre. Ha még akkor sem látod, akkor fehér botot javasolnék.

2018. jan. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
75%

Szarul írsz Fidesz propagandát.

Először mindig azzal kell kezdeni, hogy a szocik idején Szudán szintjén volt Magyarország, az emberek egymást zabálták fel, szóval próbálj meg minél nyomasztóbb képet festeni a Fidesz előtti időkről.

Ha ez megvan, akkor jöhet Orbán Viktor. Ne nyald ki teljesen a seggét, tegyél úgy, mintha halandó ember lenne, de a fogalmazásmódoddal utalj arra, hogy a csávó egy isten, aki elhozta a Kánaánt, ezt támaszd is alá valamelyik kormányközeli statisztikai hivatal adataival.

A csodás magyar helyzet felvázolása után ismét kanyarodj vissza a gonoszokhoz, hozd elő Sorost és a baloldalt, akik le akarják rombolni Orbán Viktor paradicsomát. Eközben ne adj egyetlen azonosulható tulajdonságot az ellenségeknek, fesd úgy le őket, mint habzó szájú állatokat, akik gyűlölik a magyarokat és Orbánt, emellett pedig állítsd be a Fideszt, mint azonosulható, szimpatikus és nagy tudású emberek hadát, akik mindezen erők ellen felsorakoznak.

Végezetül idézz valami értelmesnek tűnő dolgot Orbántól, lehetőleg egy olyan pillanatában, amikor nincs semmilyen gyógyszer hatása vagy mellékhatása alatt és hintsd el az emberek tudatalattijában, hogy az, amijük van nem azért van, mert megdolgoztak érte, hanem mert Orbán megadta nekik és még egyszer utoljára utalj az ellenségre, akik mindezt el akarják venni, hisz ha egy negatív dologgal zárod le a propagandát, akkor a fejében elülteted az irracionális félelem magvát, amiből egyenesen következik a gyűlölet, amit azok iránt éreznek, akiket te, mint ellenségek állítottál be.


Így kell Fidesz propagandát írni, legközelebb ezen irányvonalak mentén írd ki a fizetett hirdetéseidet.

2018. jan. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A jó édes ***** válasza:
18%

Például:

-nem fokadunk pe elék mikránst

-nem rendeszünk anji píszí melekfesztivált

-túl gevés a segíly

-ujj autó hejett csak hazsnáltra fussa

-nincs elék divattervezönk és dizájnerünk

-nem elék drága a záram mek a rezsi

-nem vezünk túlárazot amerikán és európeán fegyvereget

-túl gevés a zabadbölcsész

-túl liperális a torrentezés é sa zinternet

-nincsen elék multinaconálizs válalatonk


Nészd mek például Osztrákiát vagy Nímandorszákot. Fokadnak pe rendezsen mikránsokat, makas a segíly, ujjautókban járnak. Van izs ety csomó multyilyuk, ami elad minten zsemetet a puta keleterópaiaknak, mint görnyezetszennyezö auto vagy dzsankfúd. Az ostrakoknak meg zsikerült jo dragan katyi eropai vadaszrapp ülőképeket izs vásárolni: az eropaiak atbasztak öket, hi-hi.

2018. jan. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
85%
Például az infrastruktúrában. Elmész egy nyugati városba, főleg Németországban, Hollandiában, azt látod, hogy modern alagutak, vasút, hidak mindenfelé. Ezzel szemben Budapesten például egy rendes körgyűrű sincs kiépítve, autós alagút egy sincs, hídból a Dunán legalább három kéne még, stb. Az teljesen jó, hogy újulnak meg az épületek és a közterek, de ezek igazából nem fejlesztések, csak karbantartások, és az lenne a minimum, hogy bizonyos időközönként újrafestik a házakat/újraaszfaltozzák az utakat. Nagyobb infrastruktúrális beruházást nem nagyon tudnék mondani. Autópályákból egész jól állunk a többi keleti országhoz képest, de nyugathoz képest már abban sem olyan fényes a helyzet. Szóval szerintem azért elég szembetűnő még mindig a különbség.
2018. jan. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
84%
Olyan nagy különbség valóban nincs, mint régebben, de azért még nem tartunk ott. Szerintem a legnagyobb különbséget a nyugdíjasoknál látni, például az osztrák kisnyugdíjasok divatos ruhákban kávéházakba járnak beszélgetni, a magyar kisnyugdíjas meg szakad ruhában szatyorral jár a kisboltba parízert venni.
2018. jan. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
81%

Magyarország a világ felső harmadába tartozik, de az EU-n belül a sereghajtók közé tartozunk.


Miben nyilvánul meg? Pl. kis túlzással tíz évvel hamarabb halunk meg.

2018. jan. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
81%

Várható élettartam (év)

Hollandia: 81,17

Magyarország: 75,96


Boldogság index (önbevallós, mennyire vagy boldog)

Hollandia: 6. hely

Trinidad és Tobago: 38. hely

Magyarország: 75. hely


Vásárlóerő ($)

Magyarország: 25 500

Hollandia: 48 000


Szerintem ezzel majdnem mindent elmondtam.

2018. jan. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
89%

A lakosság harmada tartozik súlyos nélkülözők közé az uniós statisztikai felmérés szerint, ennél több csak Romániában, Bulgáriában van.


És ez egy egységes szempontrendszer, nem lehet benne csalni.

2018. jan. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
87%

Egy német autópályára menjél, vagy egy osztrákra. A Svájcit már nem is mondom, az Sci-Fi kategória, ahol egy kátyú a sima úton 3 km előre jelezve van, és világító oszlopokkal jelölve van.


De mondok számot:

Magyar GDP éves 11000 euró körül van.

Osztrák 37000 euró.


Szerintem ez két szám kb jól leírja.

2018. jan. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 Koplárovics Béci ***** válasza:
91%

"Országos szinten nettó 200 ezer forint az átlagfizetés, amely ugyan tényleges értékben elmarad a nyugatiakból, viszont az ottani és itteni árakkal összevetve viszonylag ki lehet már jönni belőle. "


Érdekes, mert én ezt megkeresve valahogy nem tudom 3-4, de még 5-6 évente sem újra cserélni a nemlétező BMW-met. Legfeljebb kevésbé használtra tudnám az alsó-középkategóriás Fordomat.

Továbbá legfeljebb egész éves spórolgatás árán tudnék minden évben 2-3 heteket nyaralni/telelni, de inkább még úgy is csak 1-2 hét jönne össze. Az se messze, max az Adria vagy itthon.


"javul a tömegközlekedés"


Nekem speciel pontosan ugyanúgy másfél óra lenne naponta az a tömegközlekedés, amit autóval kb 20 perc alatt teszek meg, mint ezelőtt 10-12 évvel. Az alsó-középkategóriásommal már akkor is megtehettem, pedig a dicső Orbán Viktorunk még a pszichiátrián nyalogatta a 2006-os sebeit.


"Milyen 200 ezer forint?

Talán ha 2-3 embert ismerek, aki ekkora fizetést kapott. Jellemzően a diplomás ismerőseim valamivel 100 fölött keresnek"


Azért ez meg a ló másik oldala. Ehhez Narniában, de legalább Mordorban kell élni. Vagy valamit iszonyat rosszul csinálni a papírral (pl seggtörlésre használni, ha épp annyit ér).


"autós alagút egy sincs"


Ó, dehogynincs. Csak nálunk azt ne a hegyekben keresd. Lásd M6-os! :) Mondjuk elég kicsi hegyeink vannak, azok sem épp a forgalmasabb helyeken, szóval igazából olyan nagyon nincs is szükségünk alagútra. Kivéve, ha pénzt kell kivenni belőle. Dehát majd az M0 befejezésénél... Csak még kell pár cég előbb a Világ Legtehetségesebb Üzletemberének.


"De mondok számot:

Magyar GDP éves 11000 euró körül van.

Osztrák 37000 euró. "


Nem tudom mikori adatot veszel. 2016, USD-ben:

[link]

48000 és 27000. Arányaiban is tévedsz (több, mint 3x-os eltérés helyett nem egész kétszeres, ami persze még mindig sok, csak a pontosítás kedvéért).

2018. jan. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!