Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti hogy élitek meg a Magyarság...

Ti hogy élitek meg a Magyarságot? Miben nyilvánul meg?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 5. 17:54
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Magyar vagyok, Magyarországon születtem, ennyi,. Miért kellene ennek bármiben is megnyilvánulni?
2017. ápr. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

- magyarul beszélek (ha külföldre költöznék, akkor is ápolnám, gyakorolnám, hogy soha ne felejtsem el, és ne beszéljem akcentussal, még 40 év után sem)

- tisztelem az őseinket akik sokat tettek az országért

- imádom a magyar nyelv kifejezőképességét

- szeretem a tájainkat, borainkat


Nagyjából ennyi. Te hogy állsz a kérdéssel?

2017. ápr. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Abban hogy szégyenkezem ha valaki megkérdezi honnan származom.
2017. ápr. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%

Magyarországon élek, magyarul beszélek, magyar kulturális közegben nőttem fel, nagyjából ennyi.


Nem tudom ezen felül mit és minek kéne még valamit megélni.

2017. ápr. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Élvezem, hogy egy viszonylag kevesek által beszélt, rokonsággal nem nagyon rendelkező egyedi nyelv az anyanyelvem.


Szeretem a magyar történelmet, irodalmat, azokat a mondásokat, szállóigéket amiket csak mi értünk meg, másnak semmit nem jelent, lefordíthatatlan, de nem feltétlenül nyelvileg, hanem mert egy nem közép európai ember egyszerűen nem érzi át.


Pl. "az oroszok már a spájzban vannak", "ha én egyszer kinyitom a számat", "Lepsénynél még megvolt", "füstszűrős sapka", vannak szállóigék, amelyeket mindenki ismer, félszavakból is megértjük egymást, az egyedi humor, a L'art pour l'art társulat humora, Sándor György, Hofi és sokan mások, az utánozhatatlan nyelvi humor, "nehogy már a lekvár főzze be a nagymamát" stb.


Ennyi. Az ősök tisztelete, a történelem szeretete, a nyelvi igényességre való törekvés. Az hogy ennyi nehézség után is megmaradtunk - ez már önmagában teljesítmény.

2017. ápr. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%
Korrupt vagyok, adócsaló és lopok is, ha adódik lehetőség.
2017. ápr. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
40%

Én például nagyon viccesnek tartom, amikor valaki azt írja, hogy "Magyarságotok".

Jó, tudom, az Árja Faj, a Tudás Népe, a Magyarok Istenének Kiválasztott Nemzethe - akik egyszerre három olimpiát is meg tudnának rendezni, annyira magasabbrendű a teljesítményük - megérdemli, hogy nagybetűvel írják, na de akkor is. :)

2017. ápr. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
9%
Csinálgatom a dolgom, és nem fröcsögök állandóan, hogy "így Magyarország, úgy a magyarok" mint a sok lúzer. :)
2017. ápr. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%
Abban,hogy magyarul beszelek Szerbiaban,es nem szerbkedek mint oly sokan,arra nem gondolva,hogy a szerbek mit tettek ellenunk,meg mit gondolnak rolunk...
2017. ápr. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
43%
Hátrányos helyzetűként a világban..
2017. ápr. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!