Ha csak főiskolát/egyetemet végzettek szavazhatnának 2018-ban akkor szerinted jobb kormányunk lenne?
#37 ezzel csak az a baj, hogy az ország érdekei a legritkább esetben esnek egybe az egyének érdekeivel és valaki minél rosszabb helyzetben van annál kevésbé várható el tőle, hogy képes legyen felülemelkedni a saját rövidtávú érdekein.
(Ha keresel havi 400 ezert akkor belefér, hogy 2-3 évig ne emeljék a fizud de ha 60 ezer a nyugdíjad akkor nem, márpedig általánosságban elmondható, hogy az egyetemet végzettek átlagkeresete jóval magasabb az országos átlagénál)
Egy erősebb szociális hálót, igazásgosabb visszaosztó rendszert nem a csóróknak kell kierőltetni, mert akkor a jól keresők egyszerűen külföldre menekítik a vagyonuk. Épp ezért a jólét/igazságosabb társadalom eljövetelét a szegények szavazataitól várni szerintem hülyeség.
Tutod, #43, ez erősen arra emlékeztet engem, hogy a 0-1%-os "tömegeket" képviselő pártok akarják fenntartani maguknak a jogot, hogy tudják, mi az ország érdeke.
Számomra teljesen jól van, hogy minden szavazó korú polgár szavaz, és abból jön ki a végén, hogy ki fog kormányozni. Nincs szükségem a 0-1%-osok kormányzására.
Akkor lenne jobb kormányzás, ha kötelezővé tennék a választást, szavazást.
Nagyon sokan kormányváltást akarnak, de kiábrándultak a politikából, ami csak önmegerősítés. A Fidesz a CÖF-ön stb. keresztül az elégedetleneket szavazástól eltántorításáért kampányol nem kis sikerrel. (Lásd: 2014)
Amit még kellene, az a szavazatszámláló pártdelegáltak állami anyagi elismerése.
#41: "Lexikális ismeretekhez" Ez úgy hangzik mintha le kéne ülni több száz oldalt megtanulni ahhoz hogy szavazhass, pedig tényleg nagyon egyszerű, teljesen alap dolgokról lenne szó, amit alap elvárás tudnia egy olyan embernek aki bele akar szólni az ország életében. Ha valaki ezekkel az ismeretekkel nincs tisztában, akkor nem tud felelősen választani.
Szerinted elfogadható egy választópolgártól hogy nem tudja pl. ki ma a köztársasági elnök, vagy hogy egyáltalán miről szavaz?
Először azt kéne kötelezővé tenni, hogy mindenki megjelenjen a szavazáson.
Sokan itt sírnak, hogy jaj, de rossz neki. Mikor megkérdezed: "szavazni voltál-e?" a válasz nagyrészt a következők:
"Mindegyik lop, minek?"
"Nem járok szavazni felesleges."
Ha ország fele így áll hozzá, akkor minek valamihez kötni a szavazati jogot? Mikor van 4 millió ember, aki szerint sose lesz jobb, minden rossz. Ők már a választás lehetőségében se hisznek.
És vigyázz, nagy része ennek felsőfokú végzettségű ember.
Ha végzettséghez kötnénk a szavazást, akkor döntene 300-400 ezer ember az ország jövőjéről. Az miben lenne jobb?
46-os
Bizony igazad van, 2012-ben volt egy felmérés, 20%-a a népességnek azt se tudja ki van kormányon. Annyira elvonultan él. Mondjuk szerintem ők szavazni se járnak.
„többiek érdekeit egyszerűen kinulláznák, és csak a főiskolát/egyetemet végzettek érdekei lennének figyelembe véve, ami helytelen.”
Ez nem igaz, mert sokan küzdhetnek másokért is. Egy egyetemet végzett ember kiállhat akár a lecsúszott alkoholisták érdekeiért is vagy a társadalom más rétegéiért is.
A kérdésre válaszolva: Lehet, hogy igen lehet, hogy nem. Egyetemet végzett emberek is szavaznak a Fideszre, ne hidd, hogy nem. Az mindenesetre valószínű, hogy akkor értelmesebb és tájékozottabb emberek szavaznának. Az egyetem/Főiskola az egy nagyon durva korlátozás lenne, Inkább a 8 általános lenne az értelmesebb, de a szavazás az egy alapvető jog. Ezt korlátozni pedig nagyon nem lenne szép dolog. Már csak azért sem mert nagyon össze lehetne veszni azon, hogy akkor ki szavazzon és ki nem, aki nem szavazhat az miért nem, aki pedig igen, az meg miért.
A mérnökök azonnal kitalálnák, hogy a bölcsészek ne szavazhassanak, az ex-eltés informatikusok a közgazdasági diplomásokat zárnák ki a komplett Corvinussal együtt (ez utóbbit a BME mérnökök heves egyetértésével), a gazdasági szakon végzettek csak a reál tudományok művelőit engednék szavazni, mert a logikus gondolkodás a matematikában gyökerezik, logika nélkül meg hogy lehetne országot vezetni, közben az ELTE Állam- és Jogtudományi kar végzett hallgatói csak saját magukat tartanák elég intelligensnek ahhoz, hogy szavazhassanak, közülük is kiválnának a politológusok, mert hát ők értenek is hozzá, de a jogászoknak úgyis nagyobb a pofájuk, ezért a végén addig módosítgatnák a törvényeket amíg csak ők szavazhatnak.
Minden, a fent nevezett egyetemekre járó/járt, vagy a fenti foglalkozásokat űző embertől szeretnék elnézést kérni ezért a sztereotip válaszért.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!