A szocialista agymosás miatt tart itt a keleti blokk?
A szocializmusban jártam általános és középiskolába. A mai napig jól emlékszem arra hogy a történelemkönyvek azt sugalmazták hogy a tőkés egy bűnöző, aki abból szerzi vagyonát hogy a munkásnak csak annyit fizet amennyi az életben maradásához szükséges. Meg a kulákot lejárató duma is bizonyára eszébe jut mindenkinek. Aztán egyik történelemtanárunk meg is jegyezte hogy mindez csak kommunista hazugság, a termelést végző tőkés és gazdálkodó réteg lejáratása. Neki hittem hisz eszembe jutottak a szüleim akiknek abban a rendszerben is megvolt a gazdaságuk és ha néha napszámost fogadtak akkor a napszámos határozta meg a bérét, esetleg közös baráti megegyezéssel alakult ki de soha nem tapasztaltam a törikönyvekben olvasható "rabszolgatartást". Szinte családtagként érezte magát a napszámos, szeretett ott lenni mindegyik.
Aztán ugye jöttek a 90-es évek amikor arra ment ki a játék hogy melyik egykori elvtárs tud előbb és több gyárat öszelopni nehogy még neki kelljen dolgozni. És szó szerint létrehozták magukból azt a bűnöző tőkés réteget amit a szocialista történelemkönyvekben lefestettek. Akik a mai napig tényleg olyan alacsony bért fizetnek hogy tömegével menekül mindenki az országból. Vagy akik túlszámlázott állami megbízásokat teljesítenek legdrágábban. Ahogy a törikönyvek azon lejárató kampányát is létrehozta a társadalom mára hogy a köz érdekében nem történik semmi, még a közpénz is magánzsebekbe vándorol. Lásd egészségügy elhanyagolása.
Ennyire komoly következményei lehetnek a jelenre a lejárató hazugságoknak főleg ha iskolákban tanítják? Hogy szinte "önmegvalósító jóslatként" létrejött?
Én biztos vagyok abban hogy ha az államosítások idején nem "irtották volna ki" azt a tőkés és gazdálkodó réteget, akkor ma Magyarország a többi fejlett ország színvonalán élhetne. Nem hiába született olyasféle mondás hogy minden fejben dől el.
na mindegy
egyértelmű hogy a hitelek miatt adtak hitelt mivel németország romokban volt a podtsdami konferencián meg megbeszélték hogy németország fogja törleszteni a hitelekt
A háború után két évvel az Egyesült Államok segélyt ajánlott fel az európai gazdaságok talpra állításához. Az amerikai külügyminiszterrôl ezt Marshall-segélynek nevezték el. A segély az amerikai gazdaságra is élénkítô hatással volt, hiszen az európai államok pénzhez jutottak, így hatalmas mértékben fellendülhetett az Európába irányuló amerikai áruexport.
"élénkítő hatással"
annyira élénkítő volt hogy amerika világhatalom lett
" Nézd meg pl romániát, virágzik felfele, pedig ugyan itt tartottak ahol mi."
Még mindig vannak ilyen alakok akik ezt terjesztik és hiszik? :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!