Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A hazánkban élő romák többsége...

A hazánkban élő romák többsége, miért nem képes tiszta környezetet teremteni maga körül?

Figyelt kérdés
2010. máj. 31. 08:37
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
55%
egyértelmű: a magyarok tehetnek róla, mert rasszisták, és csak azért mert a cigányoknak sötét a bőre, már nem támogatjuk őket.
2010. máj. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim válasza:
37%
Roma származásu nevelőszülő vagyok. A környezetem, az életvitelem megfelel az emberhez méltó, civilizált életmódnak. Jelenleg 5 nem roma származásu kislány nevelőanyja vagyok. Véleményem szerint aki származás vagy bőrszin szerint különbözteti meg az embereket az saját magát minősiti. Haladni kell a korral és sürgősen végig gondolni, hogy mi lenne ha egy évre a lenézett romákkal életmódot cserélnétek. Ti könnyebben viselnétek a megaláztatást, kirekesztettséget, a társadalom be nem fogadását? Lehet, az a roma, akivel életmódot cserélnétek sokkal sikeresebb ember lenne töletek! Ha a romák is kapnának társadalmi megbecsülést, lehetőséget a munkához,akkor élnének vele. Nekem és sok roma asszonynak a szüleink és nagyszüleink tanitották a tisztaság iránti igényt. Most pedig Én tanitom a nem romák gyerekeinek. A roma kérdéshez fel kell nőni, teljes ismeret hiányában nem szabad hülyeségeket mondani, mert az ragályos.
2010. máj. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
91%
ez nem csak a pénzen múlik....a szocpolos vadiúj házakat is milyen gyorsan lelakták...legalábbis felénk.Kb.3-4 éve épültek ,de már olyanok mintha 20-30 éve laknák őket....
2010. máj. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
91%

18:54


Ezt mondd annak akit rendszeresen terrorizálnak a cigányok.

Régebben engem is b@sztattak, de már nagyobb lettem és keménynek mutatom magam, de mondjuk egy 10-13 éves kissrác/kislány nem tud mit csinálni velük. Ha a cigányra rájön az unalom belédköt, nem száll le rólad, amíg meg nem unja. Tapasztalat, a saját bőrömön éreztem.


és igen, vannak normális cigányok is. De mondd, a cigányok kirekesztése milyen formában nyilvánul meg szerinted itt Magyarországon? éppenséggel pozitív diszkriminációt kapnak az államtól (pl érettségi plusz pont, vagy az egyre nagyobb segélyek, azt hiszed azok nem célzottan cigányoknak vannak?)


Várom a válaszod

2010. máj. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk a szocpolos ház felépülte után pár héttel eladták az ajtót. De azt nem tudom, hogy mire kelhetett a pénz. Kajára, vagy bor ára ...?!
2010. máj. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
79%
Zsivány a cigány.
2010. máj. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
80%

Undoroom a cigányokat pártoló széplelkektől.

Nem a mentséget kell keresni nekik,mert az nincs.A tisztaság nincs gazdagsághoz kötve.

Egyszerűen primitívek és ezért nincs igényük a rendre,meg így tudják magukat sajnáltatni,milyen szerencsétlenek(ehhez nagyon értenek ugyanis,a siránkozáshoz).

Ha kevesebb időt,pénzt fordítanának drogra,piára meg játékgépre,jutna takarítóeszközre is.

2010. máj. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
59%
Nyílván, ha egy cigány gyerek olyan környezetben nő fel ahol mocsok van, akkor felnőve sem fogja igényelni a rendezett környezetet. De ez igaz a nem cigányokra is.
2010. jún. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim válasza:
100%
Mert csak gyereket nemzeni járnak haza. Amúgy lopással telik a napjuk.
2010. jún. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
92%
Mert a kultúrájuk nem követeli meg a rendet, a fegyelmet, és a tisztaságot. Mondjuk az előttünk lévő szomszéd is cigány, de érdekes módon ők rendbe tudják tenni minden héten a kertjüket, ráadásul benn a házban is nagy rend van... Igaz, kivétel erősíti a szabályt :) (megjegyezném, nagy valószínűséggel azért ilyen rendesek, mert fehérek között nevelkedtek, tehát nem a cigány kultúra szerint nőttek fel, hanem a magyarországi, illetve az általános európai normákat tanulták meg - ezzel csak azt akartam mondani, hogy a viselkedés nem bőrszín-, hanem kultúrafüggő).
2010. jún. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!