Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet munkahelyet teremteni?

Hogy lehet munkahelyet teremteni?

Figyelt kérdés
A FIDESZ-nek minden problémára (cigányság, magas adók, eladósodás stb.) az a válasza, hogy munkahelyteremtés. De szerintem ez csak egy ilyen semmitmondó blabla. Olyan, mintha azt mondanám, hogy boldogságteremtés, és azt ígérném, hogy 10 éven belül teremtek egymillió új boldog embert. Tudnak egyáltalán a kormányok munkahelyet teremteni? Ha igen, hogy? Egyébként meg történetileg úgy látom, hogy nem egyre több, hanem egyre kevesebb munkaerőre van szükség, ami természetes a termelékenységnövekedés miatt. Ami egy-két évtizede több ember hosszadalmas munkája volt, az ma egy-két klikk. Úgy hogy nem lehet egy túlzottan értelmes cél ez a munkahelyteremtés...
2010. máj. 13. 20:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Tudod nálad alapvető információk hiányoznak és baromi rosszul látod. Kevesebb munkaerőre van szükség, holott munkanélküliség van és gyakorlatilag elöregedő társadalomban élünk (ami ugye értelemszerűen nem produktív embereket jelent). Mégis ki teremthetne munkahelyet, ha nem a kormány? A módszerét ő tudja és minden kérdésre tökéletes ez a válasz, mert ez az egyetlen lehetőség és válasz. A boldogság pedig egy szubjektív dolog, objektív, kézzel fogható dolgokkal ne keverd már össze. Jajj istenem, falra mászok az ilyesmitől! Megkérdezhetem milyen idős vagy? Komolyan nem cseszegetésképp meg semmi, egyszerűen kíváncsi vagyok, hogy fiatalabb vagyok-e nálad.
2010. máj. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
62%

"Kevesebb munkaerőre van szükség, holott munkanélküliség van és gyakorlatilag elöregedő társadalomban élünk (ami ugye értelemszerűen nem produktív embereket jelent).?"


Elnézést, a mondat végére kérdőjelet szerettem volna írni, csak kicsit fáradt vagyok, ezért lett véletlenül pont a végén.

2010. máj. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
65%
A baj az, hogy a FIDESZ mondja a munkahelyteremtést, de hogy milyen módon akarja elérni, azt nem mondja. Millió módja van rá az államnak. Pl adózás átalakítása a vállalkozások számára, hogy kedvező legyen vállalatokat alapítani, ezzel pedig munkahelyeket teremteni.
2010. máj. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
66%

A kormány nem tud munkahelyeket teremteni sehogyan. Azt csak a vállalkozások tudnak. A kormány annyit tehet,hogy a vállalkozásoknak kedvező feltételeket teremt,hogy bővíthessék a vállakozásukat és vegyenek fel új embereket. Ehhez azért az is kell, hogy a vállalkozások piacképes dolgokat gyártsanak,és legyen piac is a termékeiknek.

A Fidesz egyenlőre csak ígérgetni tud,de nem hiszem,hogy be is tudja majd váltani.

2010. máj. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Elsőhöz:

1.Mégis ki teremthetne munkahelyet, ha nem a Kormány? Mondjuk a vállalkozók, a beruházók. A kormány csak adminisztratív munkahelyeket tud teremteni, de folyton a bürokráciacsökkentésről beszélnek, tehát ez nem valószínű.


2. Én is dolgozok, és látom, hogy az emberek munkájának nagy része felesleges, az aktív népesség kb. 8-10 %-ának a munkájára van szükség valójában a mai technikai fejlettség mellett. Tehát nagyon valószínű, hogy nem ez az egyetlen lehetőség és válasz mindenre. És a sokszázezer képzetlen cigánynak milyen munkahelyet teremtenél? Kinek van rájuk szüksége?


3. Elárulom: A Kormány nem tudja a munkahelyteremtés módszerét, csak most ezt a lózugot kapták fel. Később majd mást fognak.


4. 50 éves vagyok.

2010. máj. 13. 20:45
 6/19 anonim ***** válasza:
62%

Minden szép, minden jó lenne, de mindezekhez az kell, mint a háborúhoz: pénz, pénz, pénz..

Adócsökkentés? Kevesebb bevétel lesz, de miből pótolják?

Munkahelyek? Mit termelnek, ami eladható a piacon, és hol az a piac?

Attól tartok, ma még fel sem mérhető kifogások tömkelegét fogjuk hallani. Visszamenőleg két évre, egyszer se hangzott el Fidesztől, hogy világgazdasági válság van, "nem vette észre", ne félj, most hallani fogod.

Azért nem tudom mire, de optimista vagyok..

2010. máj. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
66%

Most nem fogok belemenni hosszú magyarázatokba mer már elegem van belőlük.

Inkább ajánlanám ezt a könyvet:Adam Smith:A nemzetek gazdagsága.

Olvasd el nagyon jó. Tulajdonképpen ezzel a könyvel kezdőtött az egész gazdaság-elmélet megalakulása. :)


Jah és a kérdésedre:

A kormány csak közvetve tud új munkahelyeket teremteni. Pl.: azzal ha megrendeléseket küld adott cégeknek akik emijatt új embereket vesznek fel és beindúl az üzlet. Vagy pl. ide tudná csalogatni a válalkozókat (igaz a magyar munkakultúrát már teljesen tacsravágták a magyar politikusok...)

Hogy valóban egyre kevesebb munkahelyre lenne szükség? Hm. Igen és nem. Egy-egy szakágban egyre kevesebb ember kell mivel elkezdik "robotizálni". De emilyatt meg egy másik munkaágban meg több ember kell majd hiszen a robotokat is le kell valakinek gyártani. (persze a robotos dolgot ne vegyétek szószerint! Csak hoztam egy példát) Sőt a munka optimalizálása miatt meg fognak jelenni új munkák is amikhez meg szintén emberek kellenek. (ha nem teremdődnek új munka helyek akkor medig vissza jön az ipariforradalom időszaka... Gondolom ezt mindenki tanulta. és senki sem szertne újra belecsöppeni)

2010. máj. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
66%

Viktor az Isten - aki tud teremteni :)

De féretéve a tréfát: magát a munkahelyet nem közvetlen a Fidesz hozzal létre, hanem

- esélyt ad MŰKÖDŐ vállakozásra

- esélyt ad befektetésre, bővítésre

- a bérből élést a segélyekkel szemben valóban elismeréssé teszi.

Ezekkel létreJÖHET munkahely. Ehhez az országnak vonzóvá kell válnia a tőke szempontjából: stabil gazdaság, biztonság, olyan emberek, akik AKARNAK is dolgozni.

2010. máj. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
53%

50??? Hát már az 50-esekben is csalódnom kell? Pedig ti vagytok azok, akik a leginkább az én álláspontomat tükrözik és a leghitelesebbek szoktak lenni, de látom vannak kivételek.


Egyébként ajánlom a figyelmedbe azt a tényt, hogy még a Fidesz nem tehet semmit, először tudod még van egy kis procedúra, hogy egyáltalán el tudjon kezdeni kormányozni. Ha valamit nem tesz meg vagy nem úgy teszi meg, akkor majd lehet szidni, de könyörgöm olyan dolgokkal hozakodtok elő, aminek egyelőre lehetősége sincs. Kicsit továbbnézhetnétek az orrotoknál.

2010. máj. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%
én az előzőekhez még azt is hozzátenném, hogy a munkahelyek akkor tudnak keletkezni, hogy ha az általuk megtermelt termékre van felvevő piac, különben nem működőképes a dolog. A magyar gazdaságban ez a piac sok szektor esetén a külföldi piacot jelent, gazdaságunk alapból erősen támaszkodik az exportra. Tehát amíg a környező piacokon nem nő meg a felvevő képesség és készség, addig elég nehézkes lesz munkahelyeket teremteni - ez pedig nem válság idején várható.
2010. máj. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!