Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet munkahelyet teremteni?

Hogy lehet munkahelyet teremteni?

Figyelt kérdés
A FIDESZ-nek minden problémára (cigányság, magas adók, eladósodás stb.) az a válasza, hogy munkahelyteremtés. De szerintem ez csak egy ilyen semmitmondó blabla. Olyan, mintha azt mondanám, hogy boldogságteremtés, és azt ígérném, hogy 10 éven belül teremtek egymillió új boldog embert. Tudnak egyáltalán a kormányok munkahelyet teremteni? Ha igen, hogy? Egyébként meg történetileg úgy látom, hogy nem egyre több, hanem egyre kevesebb munkaerőre van szükség, ami természetes a termelékenységnövekedés miatt. Ami egy-két évtizede több ember hosszadalmas munkája volt, az ma egy-két klikk. Úgy hogy nem lehet egy túlzottan értelmes cél ez a munkahelyteremtés...
2010. máj. 13. 20:17
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek a válaszokat. Nekem hasznos volt ez az eddigi eszmecsere (azzal is, aki csalódott bennem). A 20.56-hoz annyit, hogy igaz, hogy van egy ellentétes tendencia is, vagyis, az élőmunkaigény csökkenése mellett persze jelentkeznek új igények is, de a kettő eredője számomra egyértelműen a csökkenés felé mutat. Meg merem kockáztatni, hogy már ma is legalább az emberek fele teljesen feleslegesen dolgozik mindenféle mondvacsinált fontoskodó funkcióban. A munkaerő feleslegességét mutatja az is, hogy diploma nélkül ma már nem lehet elhelyezkedni. Politológusok kávét főznek, naptárt vezetnek, jogászok biztonsági őrök stb. Ja, és ehhez minimum két nyelvtudás. Mivel alig van szükség munkaerőre, feleslegesen felsrófolják mindenütt a követelményeket. Na azt megnézném, amikor majd ilyen körülmények között Kolompár Lala ózdi lakosnak valaki munkahelyet teremt.
2010. máj. 13. 21:26
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

A 20.56-os vagyok.

Nos igen.Erre nem tudok mást mondani minthogy ez ma Magyarország.

Ha lenne egy működő picunk/gazdaságunk akkor ez nem így lenne, ugyanis nem ez a normális.

Valóban és is tapasztalom, hogy mindenféle teljesen fölösleges állásba rakosgatják be az embereket. Anyum pl. az APEH-ban dolgozott (még annó amikor fijatal volt, de aztán már nem bírta gyomorral) mint főosztályvezető. Az ő csoportja 8 főröl indult. Amikor kb. 2-3 évvel később vissza ment meglátogatni őket akkor már valami 60-an voltak. Most meg megint 8-an. :) Ilyenkor felvetődik bennem, hogy mi az a munka amit ugyanúgy ellehet végezni 8 és 60 emberrel is? Vajon mit csinálhatott az a plúsz 50 ember?

Meg van pár ilyen történet. Hatvenbe járt apum valami cégnél (állami) ahol a haverja dolgozott mint igazgató. Megkérdezte apumat, hogy kér-e kávét? Persze igen. Az igazgató szólt a titkárnőjének aki szolt az ő titkárnőjének aki meg szolt az ő segédjének :S :D Gyakorlatilag 4 emberes volt megfőzni 2 csésze kévát! :)

De azért iylen is csak a közszvérában történhet. Már bocsi mindenkitől. Egy (rendes) cégbe nem létezhet ilyen. Azért nem mert a cég akkor rögtön tönkre is menne, ha ennyi mindent ké finanszírozniuk. (a közalkalmazottakra meg különösen ki vagyok akadva...) :)

2010. máj. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
* hatvanba (megye)
2010. máj. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
21.51: Na erről beszéltem. Végre valaki megértett. De nehogy azt hidd, hogy ez csak az állami szektorban van így. A cégeknél is rengeteg felesleges elemző, tervező, szervező stb. van, (mert hát ott is emberek dolgoznak) akiknek az egyetlen valós funkciójuk, hogy körülugrálják a főnökeiket, akik ettől nagyobb embernek érezhetik magukat. Ma meg már szinte mindent lehetne otthonról, a neten, Skypon keresztül csinálni. Ezeknek a nagy irodaházaknak a zömét is be lehetne zárni. A legtöbb helyen elég lenne, ha hetente egyszer látnák egymást a munkatársak személyesen.
2010. máj. 13. 21:58
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

De egy valamit azért elfelejtesz.

Hogy a cégek ha lehet csökkentik az ilyen munkák/munkavégzők számát.

Gondolj csak bele: Egy állami cég nyugodtan megteheti hogy ilyen fölösleges munkákra is felvegyen embereket mert az álamtól annyi pénzt kap amennyit csak akar.

Viszont egy "valódi" versenyszvéréban lévő cég már nem állhat hozzá így a dolgokhoz. Úgye eléggé könnyen belátható, hogy a cégnek ez nem érdeke. Miért akarna egy olyan munkájért fizetni ami számára értéktelen és fölösleges?

Az már egy másik kérdés, hogy az alkalmazottak nem végzik megfelelően e munkájukat illetve az állam olyan szbájok/szabványokad ad a cégeknek, hogy létre kell hozniuk egy csomó fölösleges munkahelyet. (pl.: egy kis vállakozásban 10 főnél már kell lenni egy "ápolónak" aki eltudja látni az emberek sérüléset. Jah, és ennek kell lenije a fő munkájának! Nem végezhet pl.: adatrögzítés mellet. )

2010. máj. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
49%

"A FIDESZ-nek minden problémára (cigányság, magas adók, eladósodás stb.) az a válasza, hogy munkahelyteremtés."


Nagyon helyesen. Mégis mi legyen a válasza rá? Az, hogy "el lehet menni"? Volt már olyan kormányunk is, nem bizonyult túl sikeresnek.


"De szerintem ez csak egy ilyen semmitmondó blabla. Olyan, mintha azt mondanám, hogy boldogságteremtés"


A boldogság szubjektív, és egyik ember a másiknak nem tudja odaadni. A munkahelyek száma objektív mérőszám, és gazdaságpolitikai eszközökkel fokozható. Ezt a kettőt párhuzamba állítani vagy hülyeségre, vagy rosszindulatú demagógiára utal.


"Tudnak egyáltalán a kormányok munkahelyet teremteni?"


A vállalkozások teremtenek munkahelyeket, ha a gazdaságpolitika, ami a kormány feladata, ehhez megfelelő környezetet teremt.


"Ha igen, hogy?"


A versenyképesség fokozásával. Az egyik legsürgősebb és legfontosabb feladat az adócsökkentés, az újraelosztás mérséklése.


"Egyébként meg történetileg úgy látom, hogy nem egyre több, hanem egyre kevesebb munkaerőre van szükség, ami természetes a termelékenységnövekedés miatt."


A termelékenységnövekedésből csak akkor következik feltétlenül a munkaerőigény csökkenése, ha feltételezzük, hogy a nemzeti jövedelem stagnál. Ami vicces elképzelés.


"Úgy hogy nem lehet egy túlzottan értelmes cél ez a munkahelyteremtés..."


Jó, akkor vegyük úgy, hogy nincs szükség több munkahelyre. Ki legyen akkor a munkanélküli? Mondjuk te! Nincs rád szükség, hiszen a többiek termelnek eleget, hála a magas termelékenységüknek. Te fölösleges senki vagy, nyomás az utcára koldulni. Jó ötlet?

2010. máj. 14. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
31%

tegnap 21:08


Az ötvenes korosztályban bízni? Tele van a fejük kádárista szutyokkal.

2010. máj. 14. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
73%

"Az ötvenes korosztályban bízni? Tele van a fejük kádárista szutyokkal."

Azért szerencsére nem mindnek. Az átnevelő programok nem mindig működtek sikeresen - szerencsére. Maradtak köztük épeszűek is.

2010. máj. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
01.02: Nem kell koldulni senkinek. Van bőven elég pénz. Ha nem dolgozok, akkor is juttathatnak nekem. Ha pl. Demján Sándornak nem 150 milliárd Ft lenne a hivatalosan elismert vagyona, hanem mondjuk 50 milliárd, a maradék 100 milliárdból hány ember tudna megélni? Változtatni kell az elosztási viszonyokon! Nem azokat a szerencsétleneket kell stigmatizálni, akiket nem tud felszívni az egyre zsugorodó munkaerőpiac. Külön köszönöm ezt a kádárista szutyok minősítést. Végül is eddig még senki nem nevezett ennek...
2010. máj. 14. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!