Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A hazánkban élő romák többsége...

A hazánkban élő romák többsége, miért nem képes tiszta környezetet teremteni maga körül?

Figyelt kérdés
2010. máj. 31. 08:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
63%
Ezt kérdezd meg tőlük, szerintem..
2010. máj. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
63%
szegénység gettósodás, de nézz meg egy gettót new yorkban ott a fehérek is piszokban élnek
2010. máj. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
74%
Azért, mert kultúrálisan képtelenek rá és nem is igazán igénylik.
2010. máj. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
85%
Mert más kultúra. Sok fehér meleg víz vagy mikró nélkül olyan mint bárány az oroszlánok között. Nem vagyunk egyformák. De nem védeni akarom őket, mert illene beilleszkedniük a társadalomba, ha akarnak egyáltalán. A lényeg, hogy bonyolult kérdés a cigánykérdés.
2010. máj. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
82%

Ez a cigány kultúra.

Cigányzene, cigánybűnözés, (ci)ganyé...

2010. máj. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
33%
figyelj én a szakmámból kifolyólag már többször voltam igazi falusi cigánytelepeken, és ez nem igaz, hogy nem is akarnak v nem tudnak tiszta környezetet teremteni. Amikor megyek a családokhoz szinte minden alkalommal mosnak, kiteregetik a tiszta ruhákat, felseprik az udvart, kiseprik a házat....Mivel sok családnál voltam már, én látom ahogy iparkodnak (elég sokan bár nem mindenki), de a lényeg, hogy ennek a nyoma nem látszik. Olyan házakban élnek ahol nincsen padló, döngölt föld az egész egy koszos matracon osztoznak 8-an is, víz nincsen bevezetve kb 300 méterről odébb kell vizet hozni, minden tiszta por, olyan helyekre épülnek a telepek, ahol már nincsen kövezett betonút, csak föld meg esőben sár mindenhol, sokszor még földút sincsen csak földhányások. Egyszerűen képtelenség tisztán tartani hiába van olyan aki azt mondja nekem hogy minden nap kiseper, vagy minden nap kimossa a ruhákat...ez egyszerűen nem látszik. Felveszi a tiszta ruhát, de mire végig megy a telepen már tiszta mocsok lesz, felverődik a por a sár stb...A munkaadók, meg az iskolában a tanítók is csak azt látják, hogy a cigányok mocskosak, igénytelenek, de ez nem teljesen így van! Csak egyszerűen nem gondolnak bele, hogy olyan területről jönnek, hogy mire legyalogolnak a sáros, egyébként is csúszos hegyoldalról addigra tiszta mocskok lesznek, hiába volt előző nap is mosás, szinte semmit se ér a tiszta ruha. Én is mindig tiszta kosz leszek ha kimegyek a telepre, pedig én nem élek ott, nekem egy ilyen kirándulás max 4-5 óra a napomból, és hiába igyekezek vigyázni, hogy ne lépjek sárba stb...egy idő után képtelenség.
2010. máj. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
91%
Arra ne fogjuk a mocskos környezetet, hogy szegények. Az én nagyszüleim/dédszüleim hatalmas nagy szegénységben éltek a háború alatt/után, mégis tisztán tartották azt a kis környezetet, ahol laktak, járatták rendesen iskolába a gyermekeiket stb. Ha a szegénységre fogjuk, azzal sok szegény körülmények között élő, tisztességes embert gyalázunk meg, és ez semmiképp sem helyes. A cigányság kultúrájában keresendő szerintem a válasz, vándor nép volt, ha lelakták a környezetük, otthagyták a szemetet, és elköltöztek. Ilyenek a természetben az r-stratégista állatok. Én a ráerőszakolás híve vagyok, hogy ha nem tartanak rendet maguk körül, és nincs legalább egy pottyantós az udvaron, akkor ne kapjanak támogatást, ugyanis nem egyszer járványveszély alakul ki emiatt...
2010. máj. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
92%

09:51


Én megmondtam, amit megmondtam. Én ismerem a környező területek római lakosságát (faluban élek), és egyáltalán nem olyan széplelkek, ahogy te lefested.


A mi térségünk gyűjtőterülete Balassagyarmat, ahol az utcán már szinte minden második ember cigány, akik hordában járnak és ordítanak, üvöltenek és amúgy kötözködnek mindenkivel.

A legrosszabb hely a nagybuszmegálló, ahol egyfolytában fiatal cigányok lődörögnek zsákmányra lesve.

Múltkor arra sétáltam egyik barátommal és 3 szemét meg akart késelni fényes nappal. Nagyon rácsesztek, mert volt nálam gázpisztoly, a hülyék meg elhitték, hogy lőfegyver, és gyorsan eliszkoltak. Ha nincs semmim, lehet hogy leszúrnak a 2000 Ft-ért, ami nálunk volt.

Ennyit róluk.

2010. máj. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
48%

A cigányok kb. egynegyede él putriban, telepen, gettóban. De aki nem ott él, hanem úgy viselkedik, mint bármely más átlagember, azt a környezete gyakran nem is tekinti cigánynak.


Viszont ami az egyik előző hozzászólást illeti: néha a látszat kedvéért kitakarítanak, néha viszont a látszat kedvéért összebarmolnak mindent. Tudják, hogy ha rendezett, tiszta lakásuk van, akkor nem kapnak segélyt. Másrészt néha meg a rendezett, tiszta lakás "fejlődés", amit a szocmunkások "értékelnek"


Annyira vicces, hogy a szociális munkások, a szociálpolitikusok és a tévénézők azt hiszik, hogy a cigányok nem értenek hozzá, hogyan lehet látszatot kelteni a naiv külső szemlélőben.

2010. máj. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
62%
Nem tanulták sehol hogy kell, tese tudnád miaza portalanítás ha nem láttad volna hogy anyukád takarít minden héten
2010. máj. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!