A Nyugat-Európában élő emberek élete tényleg merő élvezet lesz akkor amikor itt még szalagsor melletti kétkezű munka lesz?
Most, hogy jön a gépsorosítás, gépiesítés, automatizálás sorra jelennek meg a nyugati országokban a 3 szabadnapos hetek, az alapjövedelmek vagy azok bevezetésével kapcsolatos politikai kérdések, népszavazások (ott az alapjövedelem annyi lenne mint itt egy átlagfizetés).
Egész egyszerűen a mai világ abba az irányba megy el, hogy dolgozzon, termeljen helyettünk a gép, mi meg csak élvezzünk az életet, a luxust, a tengerpartot, a szexualitást, a művészetet és mindent, de ne dolgozzunk! Legalább is ez van Nyugat-Európában.
De az itteni gyárakat nem gépiesítik, mert nem éri meg. Itt még mindig jobban megéri a kétkezű munkás Pistát alkalmazni baromi olcsón. És még így is örül neki mindenki és gürizik éjszakai műszakban is 12 órát és örül, hogy egyáltalán VAN MUNKA. Holott a világ más részein, nem is olyan messze innen, már a munka a büdös. Az ember nem arra született, hogy gürizzen filozófia van életben.
Mi örökké melós ország maradunk? Amíg máshol élik a jó életet, nekünk a munkát kell szeretnünk?
Azt tudom viszont, hogy például sokan 3-4 napokat dolgoznak a hollandok..."
Hát persze :D
13. Igen másokat, és nem ok nélkül. Mégis szerinted, hogy működik most a gazdaság? Állam beszedi az adóit, ennek egyik formája a társasági adó, ezt osztja vissza direkt és indirekt formában, mi ebben olyan baromi nehéz megérteni?
Szerinted most miért 40 óra a munkahét? Ja azért mert ma a gazdasági termelékenység ezt lehetővé teszi, ha száz évvel ezelőtt éltél volna azt mondanád, hogy "szabad szombat" meg "negyven órás munkahét" ha-ha, álomvilágba élsz, olyan sosem lesz! Ahhoz képest mégis lett.
Miért nem csinálja ezt az állam? Mert ez nem így működik, hogy a térdünkre csapunk, hogy holnaptól, akkor 24 órás munkahét, az akkor működik, ha a munkaórák számának csökkentése nem jelenti a gazdasági teljesítmény jelentős visszaesését. Jelenleg e tekintetben épp a váltóponton vagyunk, tehát már többfelé kísérleteznek 32 meg 35 órás munkahetekkel, e tekintetben eddig Franciaország mert lépni és behozni a 35 órásat, mármint államilag kötelezően, meglátjuk, hogy alakulnak ott a dolgok, ha a francia gazdaság így is működni fog tartósan, várhatóan Európában ez terjed majd.
Hozzáteszem szükség esetén ez is egy járható út lesz, tehát ha olyan szintű lesz a robotizáció szükség esetén behozhatják a húsz órás munkahetet is, és akkor látszólag mindenki dolgozni fog, miközben a munkát a gépek végzik majd. Most is egyébként ez van, a megtermelt nyereség nagyját, amit megadóztatunk nem az izzadt melósok, meg a mérnökök hozzák létre, hanem a gépek, csak amikor a könyvelés készül, azoknak csak a beszerzését és amortizációját írják le, nem a munkabérét, így kijön az a torz eredmény, hogy milyen hatalmas a termelékenysége egy embernek. Ami igaz is, csak a gép nélkül ez csak a töredéke lenne, tehát ha mérnök adózik, a szaki adózik ,a sormelós adózik, a cég adózik, olyankor az adójuk egy jelentős részét a gépek fizetik ki, ahogy a fizetésüket is! Te már most is részesülsz ebből nem is kis mértékben, csak nem tudsz elvonatkoztatni attól, hogy van a saját béred és abból élsz, a valóság meg az, hogy te ténylegesen töredékét éred annak, csak ma már direkt és indirekt módon ezekből az adókból ki van pótolva.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!