Más, korábbi köztársasági elnök kiállt volna a kormánypártok emberjog tiprásai ellen? Áder János miért nem tette?
Áder János ugye, nem teszi. Akárhogy nézi akárki. Nem akadályozta meg a menekültek elleni dolgokat, a devizások elleni dolgokat, a kormánykritikusok elleni sértegetéseket, az alsó rétegeket ért dolgokat.
Vagy ha igen senki nem tud róla , mert nem attól hangos a sajtó....
De ennyire pártkatona már csak a Schmidt volt...
Miért? Mi történhet vele?
Göncz Árpád kiállt volna?
Sólyom László kiállt volna?
Mádl Ferenc kiállt volna?
Szerintem a válasz adja magát, de kíváncsi vagyok a véleményekre, pl a Fidesz szavazóktól is.
Ez nem kekeckedés vagy szemrehányás. Egyszerű kíváncsiság.
Igen, valakinek nem rémlik, hogy az alkotmánybíróság vetette ki, ellenőrzés után, a Bokros csomag több elemét, akkor is ha szükséges lépés volt. Amit bevezettek sokkal enyhébb volt, mint amilyen először volt. És még így is kőkemény volt.
A helyzet annyi, hogy nem volt annyira aktív mint az évtized elején és semmi több. Minek után, kevesebb hasonló történt az évek múlásával mint a médiaharcok speciel.
Mert nem ez feladata, nem is tehetné. Az ő feladata általános, nem konkrét, és részletekre ható.
Ha a többiek "kiálltak volna", rosszul tették volna. Mikor végezné a dolgát, ha folyton elveszne a részletekben?
"Ha a Horn kormány alatt de egyébként az Antall kormány alatt, vagy az akkori Orbán kormány alatt lettek volna ilyen uszítások, akkor Göncz Árpád csendben lett volna? "
Nem volt ő csendben, ő maga uszított.
A blokád idején a taxisokat, remélve a frissen megválasztott kormány bukását ("gyalogáldozattal ezt nem lehet megoldani"). '93-ban már a La Stampa-ban üvöltötte, hogy "Európa, segíts!", mert őszerinte akkor itt végveszélyben volt a sajtó.
Aztán a Horn-kormány alatt, az akkor már ellenzéki, jobboldali újságok megszüntetésekor kussban volt, az nem zavarta.
Aztán a 98-as választás eredményének ismeretében a csalódottságát nem tudta nagyon leplezni.
https://www.youtube.com/watch?v=z4NAoFN_aHs&feature=youtu.be..
Áder pártkatona, nem vitás, de Göncz még inkább az volt.
Nem úgy emlékszem hogy akkor csendben lett volna, de ha mégis, minden oka meg volt rá. Mert az ávós Horn Gyula segített a jobboldali sajtó orgánumokon, erre emlékezz. Ennyit Orbán Viktorról.
Másrészt, semmi olyat nem mondott, a videóban ami agónia hangulat. Oka sem volt. Az akkori Orbán Viktor is támogatta őt, a Fidesz is. Még egy nagy pálfordulás az életében.
A taxisblokád idején azt tette amit elvártak tőle. A nép is, és gondolom a pártok is akik megválasztották. Ja igen, az MDF is, Antall József is. Akit Göncz pártolt a Torgyán József illetve Csurka István féle szemtelenkedésekkel, pimaszságokkal szemben, és fordítva, Antall József őt. Mert akkor még az államférfiak valami ember módjára viselkedtek.
Na persze, az MDF, Antall, akik a paktum árán köztársasági elnököt csináltak belőle, alig várták, hogy egy fél év után megpuccsolja a kormányt a "kártékony vénember", ahogy Antall 1-2 évvel később nevezte, és akitől még szerette volna megszabadítani az országot.
Pesti Hírlap, Pest Megyei Hírlap, Új Magyarország, emlékszel, hogy segített ezeken Horn? Így: „nem baj, ha eltűnik a Pesti Hírlap, ott van a Népszabadság”.
Hol volt akkor a köztársasági elnök?
Igen, emlékszek, vélhetően ahogy te is. Mindenki emlékszik amikor a pufajkás Horn Gyula konkrétan ennek a Pesti Hírlapnak is , a Magyar Nemzetnek is pénzt adott a csőd szélén. De nem kell izgulni, a Népszabi már nem gond. :) Ez nem Horn érdeme, sokkal inkább ciki a jelenlegi miniszterelnöknek.
Nem "csináltak" belőle köztársasági elnököt, hanem releváns megegyezés volt, és nem véletlenül.
Egyébként Antall József volt az akinek Gönczöt akarta erre. Az egykori harcos társat(, minek után pl mindketten részesei voltak az 56-os forradalomnak).
A kormány és a köztársasági elnök közti összetűzések természetesek, ha nem is kötelezőek. Nem igaz, hogy Antall József nem látta mi zajlik a kormányában, szemellenzős volt mert nem akart bukásba menni. De ott volt a köztársasági elnök. Hogy tegye a dolgát.
Horn kormánya alatt már más helyzet alakult ki. A nép változást akart, vélhetően ők ezért nyertek, később pedig a Fidesz. Akkor sem volt inaktív, csak egyre kevésbé volt aktív. Kevesebb törvényt küldött vissza, illetve az alkotmánybírósághoz. Valszeg vannak ennek okai. És annak is, hogy a közhangulat megváltozott viszonylag. Neki is van köze hozzá. Vélhetően nem az SZDSZ miatt tisztelték annyian Göncz Árpádot. Tulajdonképp kizárt....
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!