Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyiben változtatná meg...

Mennyiben változtatná meg életünket a készpénz eltüntetése?

Figyelt kérdés
Az egyik gazdasággal foglalkozó portálon olvastam hogy ahhoz hogy megakadályozza a kormány az adóelkerülést, maximálni kellene a készpénzhasználatot.Tehát pl 50 E Ft feletti pénzforgalmat kötelezően bankszámlák között lehetne csak utalni.A cikk a Fideszhez kötötte a bevezetését.
2010. máj. 26. 22:22
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

16:52 Bűncselekmény esetén nem minden banki titok. A fizetés pedig így történne, nem kártyával:


http://www.youtube.com/watch?v=eob532iEpqk


Mellesleg ez nem a jövő, ez már a jelen.

2010. máj. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 BlackSword ***** válasza:
0%

ma 21:04!

Hol ez a jelen??? Magyarországon??? Ideje lenne hazaköltözni... Nem jelen, és ne is legyen ez a jelen... Nem kérünk belőle... El tudjuk költeni mi magunk is a pénzünket a bank helyett...

2010. máj. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
A jelent arra értettem, hogy ez nem egy elképzelés, bizonyos országokban már használják (USA, Brazília, Svédország, Németország). Nem azért írtam le, mert egyetértek vele, hanem azért, mert tény.
2010. máj. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék,nem akarok semmiféle chipeket meg totális ellenőrzést.Ha itt bevezetnék ezt a fajta "mindenkirőltudokmindent" féle diktatúrát akkor emigrálok valami istenháta mögötti országba ahol nincs ipar meg technika vagy Szibériába.


De ahhoz hogy ne menjen csődbe az állam ahhoz adóbevételek kellenek.Sok.Azt pedig úgy tudják növelni ha kiküszöbölik az adócsalást (is).Sajnos ezen is a bankok híznának.

2010. máj. 27. 22:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!