Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ki min változtatna Magyarorszá...

Ki min változtatna Magyarországon, ha neki kellene kézbe venni az ország sorsát?

Figyelt kérdés
2010. dec. 30. 14:26
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
64%
Szinte mindenen.
2010. dec. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 Mandula11 ***** válasza:
64%
Megprobálnám a gyárakat vissza magyar tulajdonba, a földeket is. Bár tudom, ezek szinte lehetetlen dolgok. Beindítanám a belső piacot, jobban támogatnám a hazai termékeket, nem lenne drágább, mint a külföldről behordott szemét.
2010. dec. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
85%
Szerveznék magam köré egy csapatot olyanokból, akik elkötelezettek és jobban értenek hozzá, mint én. A csapaton belül fenntartanám a konzultációt, erősíteném a csapatszellemet, és rájuk bíznám a döntéseket a felelősséggel együtt. Borsódzik a hátam az olyan szituációktól, amikor egyetlen emberen múlik az ország sorsa. Személy szerint én szivesebben foglalkozom az egyes emberek sorsával.
2010. dec. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
66%

(Egy ötvenes évekbeli vicc után szabadon:)


- Lelövetném Gyurcsányt.

- Utána meg lelövetném az összes Fideszes nagykutyát... mégiscsak miattuk lett lelőve Gyurcsány.

2010. dec. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
42%
Mesterseges hegyet csinalnek az alföld közepere.
2010. dec. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
90%
Kihajtanám az összes külföldi befektetőt. Megszüntetném a munkaképesek segélyezését, az így megtakarított pénzből állami munkahelyeket létesítenék. Minden olyan termék importját mely ésszerű keretek közt itthon is előállítható luxusadóval súlytanám. Támogatnám a megújuló energiaforrásokra való átállást. Kirúgnám Szalai Annamáriát.
2010. dec. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Én sokkal szigorúbbra venném a büntetéseket és a börtönöket.

Minden vasárnap meleg kaja csak. Semmi tv meg ilyesmi, csak mondjuk vmi könyv.Sok elhagyatott laktanyát átalakítatnám börtönné. Semmi fűtést bele csak úgy ahogy van rácsokat az ablakokra, napi 2X száraz kenyér+ víz és oda dugnám be a tényleges életfogytiglanosokat.

lehet, hogy akkor megszünne a sok bűnözés.

És sokkal kevesebb ember a parlamentbe.

Nem költenék addig a látványra (tüzijáték stb) amíg az ország gazdasága egy kicsit javulni látszik.

És nem kényeztetném ennyire a cigányokat.

2010. dec. 30. 18:11
 8/28 anonim ***** válasza:
59%

" Semmi fűtést bele csak úgy ahogy van rácsokat az ablakokra,"


Mért, már a rácsokat is lelopták a laktanyákról?

2010. dec. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Amiket én láttam ott csak a falak álltak, bár lehet, hogy ez csak a mifelénk van így.
2010. dec. 30. 18:40
 10/28 BlackSword ***** válasza:
92%

Én nem a büntetéseket szigorítanám, hanem átírnám a törvénykönyveket... Egyszerűsíteném...

Új, de mégis értelmes alkotmányt alkotnék...


Bevezetnék egy 3 kulcsos adót, de lényegesen magasabb küszöbökkel... És egyszerűsíteném az egyéb járulékok, juttatások, támogatások, levonások rendszerét...


Az állami munkahelyek jók... Főleg közmunkákba... Vasút, közút, gátak, erőművek...


K+F projektekkel csalogatnám a tudósokat... Végső soron ezek jövedelmezőbbek...


A gazdasági alapot mezőgazdaságra, könnyűiparra, gépgyártásra és az idegenforgalomra alapoznám...

2010. dec. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!