Mit szóltok hozzá, hogy akár az összes EU-támogatást is felfüggeszthetik a Fidesz miatt?
Nem is olyan friss, de fontos hír, hogy Magyarország a legrosszabb (a működésképtelenséget jelentő) osztályzatot kapta az EU-tól az EU-támogatások elköltése tekintetében, az Orbán-Mészáros duó túlkapása miatt.
Az EU-s auditorok egy több mint négyszázmilliárd forintos víziközmű-beruházás keretmegállapodásait vizsgálták. Egy a portál birtokába került levél szerint az eljárások nem felelnek meg az unió irányelveinek.
A legnagyobb gond, hogy a keretszerződés miatt az EU-s forrásból finanszírozott ivóvíz-, illetve szennyvízberuházásokra az évtized végéig csak a kiválasztott cégek kaphatnak megrendelést, például Mészáros Lőrinc vállalata. A szabálytalanságok miatt az uniós ellenőröktől Magyarország a legrosszabb osztályzatot kapta, ami a működésképtelenséget jelenti. Ez esetben a teljes EU-s finanszírozást felfüggesztheti az Európai Bizottság.
Mit szóltok hozzá, hogy a Fidesz politikája idáig juttatta az országot: már nemcsak kötelezettségszegési eljárás folyik ellenünk, de akár a fejlesztésekre szánt EU-támogatásokat is elveszíthetjük a Fidesz-maffiaállam korruptsága miatt?
Szerintetek meddig mehet ez így tovább?
# 11-es, összekeversz fogalmakat: a kötelezettségszegési eljárással az ország EU-TAGSÁGÁT függeszthetik fel, nemcsak az EU-támogatásokat. Az egy másik tészta.
Az EU-támogatások felfüggesztéséhez nem kell kötelezettségszegési eljárás, elég egy EB határozat.
A legtöbb EU-tagállam eleve nem kap EU-támogatásokat, csak a szegényebbek, amelyeket fel akarnak zárkóztatni (Németország, Franciaország stb. nem kap EU-támogatást, mert jobban áll az átlagnál).
Tehát az EU-tagság nem jár feltétlenül EU-támogatással.
Az EU-támogatást megvonva az EU-tagságnak még mindig rengeteg előnye van: vámmentes export és import, Schengen, szabad munkaerőpiac, hozzáférés az EU belső piacaihoz, stb.
A kötelezettségszegési eljárás végén ezek is felfüggeszthetőek, nemcsak az EU-támogatás.
De a kettőt nem kell összekeverni!
Sosem vágnak ki egyből, ez nagyon hosszadalmas procedúra, amiben rengeteg lehetőséget adnak a kötelezettségszegő tagállamnak, hogy meggondolja magát (hiszen senkinek sem érdeke az EU egységének megbomlása, és hogy egy tagállamot, amibe annyi pénzt beleöltek felzárkóztatási céllal, elveszítsenek). Esetünkben viszont már a második szakaszába lépett a kötelezettségszegési eljárás.
Én viszont nem a kötelezettségszegési eljárásra kérdeztem rá (az más kérdés, másik ügy), hanem az EU-támogatásokkal kapcsolatos leminősítésünkre az EU-auditorok által és az EU-támogatások ebből következő esetleges befagyasztására.
Én olvasom, amit ti írtok, nem tudom, te olvasod-e figyelmesen az én kérdéseimet, hozzászólásaimat?
Ebben a kérdésben nem kötelezettségszegési eljárásról van szó (ami a kvótaügyben indult ellenünk), hanem az EU-auditorok értékeléséről és az EU-támogatások lehetséges befagyasztásáról.
Ha mindenképp a kötelezettségszegési eljárásról akartok, beszélni, akkor felteszek róla egy külön kérdést mindjárt, és az EU-tagságunk felfüggesztésének lehetőségéről beszélgessünk OTT. De itt kifejezetten a pénzről van szó, az EU-TÁMOGATÁSOK esetleges befagyasztásáról! Nem tudom világosabban elmondani...
Már hogyne volna más okunk is az EU-ban maradni? A Schengeni övezethez tartozás, a vámmentesség, azaz vámmentes export és import, az európai piacokhoz való szabad hozzáférés, a munkaerő szabad áramlása, az EU-n belüli szabad mozgás, a gazdasági unió, a nem felzárkóztatási célú EU-s pályázatokhoz való hozzáférés nem elég ok?
Ki akar Ukrajna vagy Szerbia szintjére süllyedni gazdaságilag, EU-támogatástól függetlenül is?
A vámmentesség egyszerre előny és hátrány is. Mi állampolgárok az előnyeit élvezzük, az állam viszont a hátrányait, mert bevételektől esik el. Ha ezeket a bevételeket adóval kell pótolni, akkor pedig rögtön megszívjuk mi is.
A munkaerő áramlásával ugyanez a helyzet. Kimehetsz külföldre, ha jobban akarsz keresni, de ha sokan mennek ki, akkor itthon munkaerőhiány lesz (ahogy már van is). Sőt, a kormány ennek megoldására előszeretettel hoz be ukránokat meg oláhokat, ami viszont tovább nyomja lefelé a fizetéseket.
Szabad mozgás? Nem halnék bele, ha útlevéllel kellene utaznom.
Az EU-s pályázatokhoz való hozzáférés az egyetlen, ami mindenképpen előny számunkra. Viszont EU nélkül még most is lenne magyar ipar és mezőgazdaság, így több pénzt tudnánk magunknak megtermelni, mint amennyit jelenleg az EU-tól kapunk, nem is beszélve arról, amit befizetünk a közös kasszába. Ha az EU-ban maradunk, előbb-utóbb tényleg lesüllyedünk Ukrajna vagy Szerbia szintjére - kivéve, ha ők is csatlakoznak közben.
"Viszont EU nélkül még most is lenne magyar ipar és mezőgazdaság, így több pénzt tudnánk magunknak megtermelni, mint amennyit jelenleg az EU-tól kapunk"
Kötve hiszem, mert ha megszűnik a vámmentesség, attól mi még ugyanúgy importra leszünk éhesek, ellenben az exportunkat mellőzni fogják. Nem beszélve arról, hogy szűkülni fog a belső piac kínálata is, hisz a kólától kezdve az elektronikai kütyükön át a nem magyar gyártmányú termelési gépekig minden külföldről származik.
Az EU tagság egy függőség, egy gazdag ország is rácseszerint a kilép belőle, mert ezer szálon fonódik össze az Uniós rendszerrel. Lásd a britek esetét.
A magyar ipart és a magyar mezőgazdaságot nem az EU tette tönkre (ellenkezőleg: az EU kezdi valamennyire újraéleszteni, tőkeinjekcióval, pályázatokkal), ez hazugság, vagy naiv tévedés!
A magyar ipart és a mezőgazdaságot (főleg!) olyan magyar oligarchák tették tönkre, amilyeneknek a mai Fidesz-pártállam is a kezére játssza a földpályázatokat és állami beruházásokat.
Sehol nem volt még az EU, amikor a rendszerváltás utáni privatizáció során az egymást követő kormányok már elkezdték kitömni ezeket az embereket, potom pénzért privatizálva az állami vagyont a csókosaiknak!
Ma a maffiakormány ugyanezt folytatja, csak ha lehet, még gátlástalanabbul, még undurítóbban, még gyomorforgatóbban! Az ő kóklereik döntötték be a magyar ipart és mezőgazdaságot, és folytatni is fogják, amíg csak hagyjuk nekik!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!