Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány miért nem záratja...

A kormány miért nem záratja be, az összes büfészakos egyetemet?

Figyelt kérdés
Úgyis büfészakos diplomájukkal segédmunkás vagy gyári munkás vagy közmunkás lesz. Közben szakmunkás hiány van. A kormány megszüntetne az összes büfészakos egyetemet. Akkor fiataloknak kénytelenek lennének szakmunkás iskolába mennie. Így lenne rengeteg fiatal szakmunkás az országban és velük megszűnne a szakmunkás hiány. És fejlődnek a gazdaság velük.

2017. júl. 13. 07:06
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
0%
gondolom te is mérnök vagy a szalag mellett
2017. júl. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
100%

A szülőfalumban van egy mezőgazdasági vállalkozó, nem vicc de "nyóc" általánossal, aki nem tudom pontosan de 100 hektáros nagyságrendű magánbirtokon gazdálkodik. A tudását maga szerezte odahaza, és csakis az értékes tudást. Így valószínű nem tudja fejből hogy mikor volt a mohácsi csata (vagy hogy nagybetűvel kell-e írni :)), de tudja hogy ha bepötyögi a google-ba akkor megtudhatja ha szükséges. Hanem csak azt a tudást szerezte meg amivel a legtöbbre viheti. A végzett mezőgazdászok vagy növénytermesztő mérnökök meg legtöbbször azért nem képesek hasonló karrierre mert másfajta tudást kaptak. Azt hogy hogyan legyenek jó biorobotok például egyik multinál vagy Mészáros Lőrincnél. Olyan tudást kellene nyújtani amivel a legtöbbre viheti az iskolapadból kikerülő diák.


Lehet is olyat olvasni hogy az elprolisodás (vagy elprolisítás) analóg fogalom a földrajzban használt elsivatagosodással. Az ország nem úgy fog fejlődni hogy munka alapú társadalomra hivatkozva mindenkiből összeszerelő munkást képzünk. Ezt a súlyos hibát egyszer már elkövették az elvtársak, amikor az egész országból nincstelen munkást faragtak. Aki otthon megélt például gazdálkodóként vagy bármiből, abból is prolit csináltak ha kellett akkor erőszakkal. Aztán arra ébredtek az elvtársak hogy szegény az ország, a téeszcsék még a nép élelmezését sem képesek megoldani. Ahogy a legényanya c. komédiában is történt, a rátóti kocsmát túltóták. Vagyis túl sok proli lett és nincs aki például tévét vagy mosógépet javítson. Ezért gondoltak egy nagyot (valószínű a Legényanyában szereplő traktoros Jóska ötletére :)) hogy ismét engedélyezték a háztáji gazdaságokat és más maszekolásokat. Ez bejött, a 70-es évek volt az ország egyik virágkora. Vagyis ekkor sem az elprolisítás hozott eredményt, hanem épp az ellenkezője: Minél több szabad ember is legyen, aki otthon is megél a meghitt családi légkörben. Persze mellé nyűgből téeszcsébe is kellett járni kártyázgatni ha a főnök nem látta, de ebből is látszik hogy ott nem a hatékony munka ment mert senkit sem érdekelt az hogy nincstelen alkalmazottá süllyesztve dolgozzon abban ami nem is az övé és nem is a saját jólétéért.

2017. júl. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
100%

,,gondolom te is mérnök vagy a szalag mellett"

Nem, csak vannak mérnök ismerőseim drága bértrollnoki barátom és ismerem az általam említett munkahelyeket is.

2017. júl. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
0%
Ja hát igen...miskolci meg debreceni egyetem :D Büfé szakok, büfé mérnökök :D Aki ide jár meg is érdemli. BME, Óbudai, Corvinus talán ELTE. Ezeket hívjuk egyetemeknek, a többit hagyjuk inkább :D
2017. júl. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
66%

25: A te fajtádat meg egyszerű bértrollnoknak hívjuk. :D Ha az általad felsorolt egyetemeket írom akkor meg azt írtad volna csak a miskolci meg a debreceni egyetem a jó. :D

Fizetést felvetted már? Vagy még túlórázol?

2017. júl. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
52%

"már nem szocik vannak hatalmon kedves előző :D már nem lehet a lustaságodat takargatni

takarodj dolgozni te ingyenélő! :)"


Hán! Ezek a maji fijatalok ezek ijenek ezek ne makanak daugozni bezzeg mija mi jidőnkbe a puszta kezünke törtök fő a betonyt oszt nem sírtunk mint a lipcsikölykök most hogy daugozni kő! Meg a 300 kilós bálát félkézze dobátam fő a zutánfutóra a traktór mögé aszt megse kottyant az nekem! Ha meg a zöccázadik bála után elfáratt a kezöm, akkó a faxomma dobátam utána e! Aszt nepvégén emetünk ini a krimóba e aszt 2 liter pályinka úgy bement hogy megse kottyant!!! Utána még végikkúrtam a fé falu lyányait este 10ig!

Hajnali háromkó ketem oszt 30 órát daugoztam egy nap nem úgy mint ezek a lipcsikölykök e! Ezek semmik e!

2017. júl. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
72%

,,legalább végigküzdik szépen csendben az igazi iskolát"


Szóval a bértrollnoki munkához még iskolát is végezni kell? Miként sikerült a vizsgád a bértrollkodásból? Írásodból kiindulva éppenhogy csak átmentél. :D

2017. júl. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
0%

# 29


látom kedves bértollnok úr te csak eddig jutsz. Ennyire fáj, hogy nincs igazad? Ennyire fáj megtudni azt, hogy mennyit ért volna az az iskola ahonnan kivágtak mert még azt sem tudtad elvégezni? :D Hát igen...képzeld el vannak iskolák amiket ha elvégzel már garancia a munkahelyen :D Beszélgessél el 1-2 munkáltatóval :D Ja de nem mert te csak addig jutnál el, hogy megmondanád a főnöknek hogy MAGA BÉRTOLLNOK HÁT NE HAZUDJON :D Te idióta :D

2017. júl. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
Olvasgasd a 28-as válaszát, na az a minőségi trollkodás, nem az, amit te itt próbálsz csinálni. :D
2017. júl. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:

,,a de nem mert te csak addig jutnál el, hogy megmondanád a főnöknek hogy MAGA BÉRTOLLNOK HÁT NE HAZUDJON :D Te idióta :D"

Neki nem mondanám, mert nem jelentkezek bértrollnoki munkára, így nem lehetsz a főnököm. :D Itt rólad van szó zsenikém, hogy már a bértrollnoki munkához se értesz. :D

2017. júl. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!