Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fideszeseknek mi a véleményü...

A Fideszeseknek mi a véleményük Széles Gáborról és az Echo ról?

Figyelt kérdés

Méltatlan módon búcsúzott el munkatársától a Széles Gábor által tulajdonolt Echo Televízió. Kondor Katalin Debrecenben érettségizett, majd a budapesti Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetem elvégzése után rövid ideig az idegenforgalomban dolgozott. Ezt követően a Magyar Rádió munkatársa lett. Riporterként és szerkesztőként számos műsor kötődik a nevéhez. A Magyar Televízióban sok éven át külsősként tevékenykedett. 2001-től 2005-ig a Magyar Rádió elnöke volt. Másfél esztendeje került az Echo Tv-hez, ahol három műsora is volt. Széles Gábor tulajdonos őt is kirúgta.


- Mivel indokolta az Echo Tv a szakítást?


- Szabó László Zsolt vezérigazgató hozta a hírt, miközben éppen a Névjegy – másképp c. műsoromat vágtam, hogy nincs erre a műsorra szükség. Kérdésemre, hogy Széles úr miért döntött így, azt a választ kaptam: ő erről nem tud semmit, sajnos ő a „megmondóember”. Akkor döntöttem úgy, hogy a másik két műsort, a Napi aktuálist és a Korrektúrát se csinálom tovább, mivel Szabó László Zsolt azt is értésemre adta, az üzenetnek, miszerint nem kellek, ez is célja volt. Az okát tehát nem tudom, legfeljebb csak gondolom, sokan nem tudják elviselni, ha valaki nem tud talpat nyalni.


- Mekkora csalódás ez önnek?


- Amikor Széles Gábor hívott a Tévéhez, valóban nagy reménységgel fogtam hozzá a munkához. Ez technikailag szegény televízió, többnyire lefényképezett rádióműsorokra alapoz, ez anynyit jelent, hogy a televízió varázsát, a képek hatalmát nem használja ki. Ez szakmai, technikai kérdés, nyilván pénzspórolás áll a háttérben, de erről mindig a tulajdonos dönt. Azt a hazugságot viszont nagyon nehéz volt megélni, ami húsz éve uralja a szakmát, miszerint nálunk vélemény- és szólásszabadság van. Tudniillik nincs. Most is mindig meg akarja mondai valaki, mi a korrekt, és mi nem, ki a kívánatos riportalany, és ki nem az. Ismert a tény, amikor Gyurcsány Ferenc kiátkozta a Magyar Hírlapot, akkor Széles Gábor szervezett egy tüntetést a sajtószabadságért, ahol széles összefogás alakult ki. Többek között Morvai Krisztinát is felkérte egy beszédre, a tüntetésnek hatalmas sikere volt, majd Morvai Krisztinát és az összes jobbikos politikust kitiltotta az Echo Tévéből. Széles Gábortól kellene megkérdezni, miért. Vajon szerinte ez a sajtószabadság? Elképesztőnek tartom, hogy gondolkodni tudó embereket így „terelgessenek”, és nagyon disszonáns, amikor valaki a sajtószabadságért tüntet, ugyanakkor levesz műsorokat, és cenzúráz. Velem ez egyszer fordult elő, úgy tudom, Pörzse Sándorral többször is. Elmondhatom, 38 évnyi sajtómunkásságom alatt soha nem történt meg, hogy valaki a hátam mögött vegye le műsoromat. Amikor a direkt cenzúra korát éltük - és nem a pénz cenzúráját, mint most - voltak úgynevezett szuperlektorok, de akkor tudtuk, milyen a világ, jót veszekedtünk velük, ha ki akartak vágni egy mondatot, de sokat nem tudtunk tenni. Az viszont soha nem fordult elő az „átkos” rendszerben, hogy megbeszélés, egyeztetés nélkül, megismétlem, a hátam mögött vágjanak ki a műsoromból valamit.


- Melyik volt ez a műsor?


- Vukics Ferenccel, a baranta mozgalom hazai élharcosával, a Magyarok Szövetsége jelenlegi vezetőjével volt egy Névjegy – másképp műsorom. A televízió műsorából láthatta mindenki, én is, meg a riportalany is, hogy más ment helyette. Senkit nem tudtam tehát értesíteni. Jó egy héttel később – már a szabadságom alatt – tudatta velem az egyik munkatárs, hogy Széles Gábor utasítására nem kerülhetett adásba. Sem akkor, sem pedig most, mikor eljöttem, nem mondta a szemembe, mi volt a döntésének a valódi háttere.


2010. máj. 21. 14:43
 1/1 anonim ***** válasza:
ezt elolvassam? tudod mikor!
2010. máj. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!