Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Pocsék a magyar egészségügy?

Pocsék a magyar egészségügy?

Figyelt kérdés
[link]

2017. jún. 12. 15:07
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 A kérdező kommentje:
Én meg csak akkor megyek orvoshoz,hogy ha receptet kell íratni. Nem tudom már én sem mikor voltam betegség miatt. Megfázás miatt nem íratom ki magamat táppénzre kell a pénz.
2017. jún. 12. 18:52
 22/67 anonim ***** válasza:
100%

"Ez mondjuk jó nagy baromság.

Ha éves szinten tolsz egy vérvételt meg egy ultrahangot, már kihasználtad azt a pénzt."


Nem, nem baromság. Egyrészt se egy vérvétel, se egy UH nem kerül annyiba - maximum magánorvosnál, de még ott is olcsóbb - másrészt meg ha fizetek egy szolgáltatásért X éve, elvárom, hogy rendelkezésre álljon, mikor szükségem van rá. A vízdíjat is azért fizetem, hogy jövő hónapban is folyjon víz a csapból, ne másfél év múlva.


"Én ezzel tisztában vagyok, viszont jót röhögtem, hogy valaki elvárja havi 7200 forintért, hogy ne legyen várólista."


Ez stimmel, de akkor mire is fizetjük mi azt a havi 7200-at? Becsületkassza?

Akkor már inkább elmegyek magándokihoz, lehet, hogy többet kell fizetni, de az életem legalább megmarad.

2017. jún. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 anonim ***** válasza:
0%

"másrészt meg ha fizetek egy szolgáltatásért X éve, elvárom,"


Majd akkor várd el, ha befizetsz annyit, ami fedezi. 7200 forintból egy év alatt lesz kb 100 ezer, 10 év alatt kb 1 millió.

Ebből nem lesz májtranszfer.

Itt az verhetné magát, aki leadózza az életét, aztán nem kap semmit.

2017. jún. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 anonim ***** válasza:
100%

az elmúlt 6 évbe 3X kerültem kórházba


első eset háziorvoshoz elmentem hogy nem bírok felkelni mert úgy görcsöl a gyomrom 3 napja nem alszok, (igen én minden kis tüsszentésért orvoshoz megyek) közölte mivel belgyógyász hogy szinte 100% hogy epekövem van vagy homok és az a bibi


szakrendelés: 3 "orvos?" 7 óra alatt megállapította hogy meg kéne nézni ultrahangon, szóval most átszállítanak a város egy másik kórházába mert nincs nekik ultrahang! ez egy megyei kórház, ott csupán még 6 órát vártam, de ekkor már epét okádtam, reszkettem nem bírtam megmozdulni se, odajött egy nővér és mondta adna egy nospát de nincs

megint 4 óra és már 2 másik orvos mivel az előzőeknek közbe lejárt a műszakuk mondták egyek nospát otthon mivel csak homo van benne így nem tudnak velem mást csinálni

"majd ha kő lesz a homokból és életveszélybe kerülök kiszedik az epém"


második eset, eltört a lábujjam ami nyilvánvaló is volt abból kiindulva hogy a nagylábujjam a talpam alá tűrődött

kb 8 óra múlva sorra kerültem és már csak 5 órát kellett várnom hogy a megyei kórházban lévő egyetlen orvos

ellásson


harmadjára, lenyúzta két vas munkahelyemen csontig a mutató ujjam, este fél 10kor mentem be ügyeletre itt hamar végeztem 11 kor be is kötötték összefoltozták

igaz ez már másnap "délben volt"


igen valóban ilyen pocsék az eü, stadion, kisvasút, mutyi az kell

2017. jún. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 A kérdező kommentje:
24 tudom ,hogy ilyen szar ,de eskü megijesztettél :O El kell kerülni a kórházat nincs mese mondjuk én még hálistennek nem voltam ott csak látogatóba.
2017. jún. 12. 19:33
 26/67 anonim ***** válasza:
100%

"Majd akkor várd el, ha befizetsz annyit, ami fedezi. 7200 forintból egy év alatt lesz kb 100 ezer, 10 év alatt kb 1 millió.

Ebből nem lesz májtranszfer."


Ha ezen múlik, akkor inkább a magándoki. Az meg is gyógyít, ha fizetek, máskülönben nincs lóvé.


"Itt az verhetné magát, aki leadózza az életét, aztán nem kap semmit."


A szó legszorosabb értelmében ez történik. Az ember csilliókat adózik az államkasszába, és nagy kalap szart kap helyette.

Miről is beszélünk?

2017. jún. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:
0%

"a ezen múlik, akkor inkább a magándoki. Az meg is gyógyít, ha fizetek, máskülönben nincs lóvé."


Te miről beszélsz?

Nem bírod felfogni, hogy örülni kellene, hogy van ilyen lehetőség, hogy 7200 forintért be van biztosítva valamilyen szinten a segged?

Ingyen vérvétel, ingyen ultrahang stb, gyógyszerek Tb támogatott összegre, sőt, ha baleset ér, akkor is kijön érted a mentő(mert a magándokit nem fog kijönni;)).


Van egy olyan érzésem, hogy vérvételre se magándokihoz mész, ahogy a gyógyszereket se eredeti árukon veszed.

Megnézném a fejed, ha holnaptól nem lenne ez a 7200 forintos műsor, aztán vehetnéd 30 ezerért a levél antibiotikumot, hetente ;)

Sírva könyörögnéd vissza a 7200 forintot.

De látom ez neked magas.

2017. jún. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
85%

Pontosan arról beszélek, hogy 7200-ért az átlagember semmit se kap, de azért erre a semmire fizessen, mint a katonatiszt.

Ingyen vérvétel? A Vascular Plazma is tudja ugyanezt.

Ingyen UH? Ez maximum akkor érné meg, ha minden hónapban csináltatnál egyet, mert így konkrétan 86400 forintot perkálsz. Maszek dokinál meg maximum 8 ezret. Döntsd el, melyik a jobb.

A gyógyszerek TB-támogatása azoknak hasznos, akik krónikus nyavalyában szenvednek, mellesleg itt is durva viták voltak, hogy meg kéne szüntetni ennek-annak a TB-támogatását, mert nem futja rá (értsd: Pénztáros Lőrinc ötezer forinttal kevesebbet tudott ellopni). Eljöhetnek még azok a szép idők, amikor a cukorbeteg ott döglik meg hiperglikémiás ketoacidosisos kómában, mert nem futja inzulinra.

Azért külön hálás vagyok, hogy a mentő MÉG kijön. Egyébként már léteznek maszek mentők is, akikre nem 3 és fél órát kell várni.


Egyébként mellétrafáltál, vérvételre, kezelésre ÉS még UH-ra is pont hogy magándokihoz járok. Gyógyszert meg egy évben veszek kb. 1 dobozzal, és még 30000 forintért is jobban megéri, mint 86400 forintért. Mindamellett van EU-egészségbiztosítási kártyám is, ha végképp durva lenne a helyzet, külföldön kezeltetném magam, annál is inkább, mert a csodálatos rendszernek hála már alig van valamirevaló kezelőorvos. De úgyse tudlak meggyőzni, számodra ez marad az egészségügyi rendszer netovábbja. Majd egy súlyosabb betegség meg fog.

2017. jún. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:
0%

Szépen mellébeszéltel, gratulálok.

Maszek mentő, ingyen vérvételek, évente egy doboz gyógyszer, persze :D

2017. jún. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 anonim ***** válasza:
100%

#29, olyan vagy, mint az MLM-esek, sose hajlandóak beismerni, hogy tévedtek, mindig a másik fél az, aki úgymond "nem ért hozzá".

Te figyuka, attól, hogy nem tudsz maszek mentő, ingyen vérvétel létezéséről, valamint elképzelhetetlennek tartod, hogy valaki nem tömi magát 24/7 pirulákkal, az attól még létezhet. A parasztbácsi esete a zsiráffal ugye..."ilyen állat márpedig nincs".

Én se úsztam még egy medencében rozmárokkal, mégse tagadom a létüket.


De - a te életed, úgy éled, ahogy neked tetszik, ha szereted a pénzedet feneketlen kútba hajigálni, nincs azzal gond, nem a mi bajunk. De ne akard már bemagyarázni senkinek pls, hogy ez a non plus ultra, ennél korrektebb ellátás nem létezik.

2017. jún. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!