Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van évente 2-szer 2,5...

Miért van évente 2-szer 2,5 hónapos szünetük a politikusoknak?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__86..


"E szerint az Országgyűlés évente két rendes ülésszakot tart:


február 1-jétől június 15-ig és

szeptember 1-jétől december15-éig. "


Ez azt jelenti, hogy van egy nyári szünetük június közepétől augusztus végéig, illetve egy téli szünetük december közepétől január végéig.

De miért? Nekem évente összesen van 26 nap szabadságom, de ha egy huzamban akarok két hetet kivenni csúnyán néznek rám és volt már rá példa hogy nem engedtek el ( persze én se mindig egy huzamba veszem ki a szabadságot, félreértés ne essék, csak akkor 12 napos nyaralásra mentünk volna. Hétvége szabad, 10 napot akartam kivenni egy huzamba, hogy 16 napot legyek otthon, nem engedtek el, pedig nem vagyok pótolhatatlan munkaerő ).

Ráadásul őket akkor se vonják felelősségre ha nem mennek be az ülésre, engem meg kirúgnak ha nem megyek be dolgozni ( egyedüli kivétel a baleset / a betegség, de azt viszont orvosi papírral kell igazolnom. Olyan nincs hogy csakúgy nem megyek be ).

A politikusok miért tehetnek meg mindent? És miért jár nekik évente 5 hónap pihenő?


2017. jún. 9. 11:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Én mindig örülök, amikor kezdődik a parlamentben az ülésszünet. Legalább tudom hogy addig se kell félnem attól, hogy valami barom törvényt megszavaznak.
2017. jún. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 szántóvető ***** válasza:
8-as:ezek szerint az összes megválasztott politikus hazug és gerinctelen?ezt nehéz elhinni,biztosan vannak közöttük rendes emberek is.szóval vágj bele,én szurkolok neked.
2017. jún. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!