Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van évente 2-szer 2,5...

Miért van évente 2-szer 2,5 hónapos szünetük a politikusoknak?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__86..


"E szerint az Országgyűlés évente két rendes ülésszakot tart:


február 1-jétől június 15-ig és

szeptember 1-jétől december15-éig. "


Ez azt jelenti, hogy van egy nyári szünetük június közepétől augusztus végéig, illetve egy téli szünetük december közepétől január végéig.

De miért? Nekem évente összesen van 26 nap szabadságom, de ha egy huzamban akarok két hetet kivenni csúnyán néznek rám és volt már rá példa hogy nem engedtek el ( persze én se mindig egy huzamba veszem ki a szabadságot, félreértés ne essék, csak akkor 12 napos nyaralásra mentünk volna. Hétvége szabad, 10 napot akartam kivenni egy huzamba, hogy 16 napot legyek otthon, nem engedtek el, pedig nem vagyok pótolhatatlan munkaerő ).

Ráadásul őket akkor se vonják felelősségre ha nem mennek be az ülésre, engem meg kirúgnak ha nem megyek be dolgozni ( egyedüli kivétel a baleset / a betegség, de azt viszont orvosi papírral kell igazolnom. Olyan nincs hogy csakúgy nem megyek be ).

A politikusok miért tehetnek meg mindent? És miért jár nekik évente 5 hónap pihenő?


2017. jún. 9. 11:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Nem.tudom, de én nem sajnálom tőlük. Minél kevesebbet bohóckodnak a parlamentben, annál jobb.
2017. jún. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Miért? Hát miért ne?

Nem kellemes az az öt hónap szünet?

2017. jún. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A magyarok nem sajnálják a gazdáiktól a lenyúlt százmilliárdokat sem.

Nem értem, hogy miért pont az 5 hónap szabadsággal lenne itt probléma.

2017. jún. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 szántóvető ***** válasza:
0%
azért mert ők felsőbbrendűek hozzád,proli kispolgári életet élő és maradi gondolkozású,derék becsületes Magyar emberhez képest.
2017. jún. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

valamikor el kell nyaralnia a fityisztnek a lesikkasztott pénzt nemde?


az nevetségesebb hogy abba a 7 hónapba is a mukik fele be se megy, tennéd te meg a munkahelyeden hogy "áhh most nincs kedvem bemenni mert őőő CSAK"


nézz meg egy parlamenti közvetítést, a fityisz elvileg kitölti a parlament minimum felét, na azok a sorok rendszeresen üresek

mindig bemegy 1-1 "ügyeletes" vicceskedni meg terelni a korrupcióról a többi mindig "tárgyaláson van, államügyeket intéz"

2017. jún. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 PresidentEvil ***** válasza:
100%

.

"A politikusok miért tehetnek meg mindent? És miért jár nekik évente 5 hónap pihenő?"


Azért tehetnek meg mindent, mert engedjük nekik. Az öt hónap pihenő (ami igazából csak négy) pedig kell az országnak, hogy kiheverje azt, amit a politikusaink az év fennmaradó részében csinálnak vele.

2017. jún. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
39%

Mi a cél amikor dolgozol? Az hogy bent legyél nyolc órát vagy az hogy minél hatékonyabban, minél több értéket állíts elő? Szerintem ha egy csepp eszed is van akkor a második.

Honnan tudod, hogy évi 11 hónapban hatékonyabb lenne a törvényhozás mint 7-ben?

Honnan tudod, hogy mondjuk a szabadságuk alatt a saját kerületeikben nem találkoznak a választópolgáraikkal, nem dolgoznak törvénytervezeteken vagy csinálják épp azt amit egy politikusnak kell?


Nézz meg egy egyszerű parlamenti közvetítést, nincs érdemi vita, mindenki szajkózza a saját hü.yeségét, cirkusz a népnek és közben meg zárt ajtó mögött dől el az hogy mi kerül be egy törvénytervezetbe amiről aztán központilag úgy szavaznak a képviselők ahogy az ki lett adva "parancsba" a pártvezetésből.


Ha irigyled a sok szabadidejüket menj el te is politikusnak. Sose értettem az ilyen hozzáállást amikor egy adott szakmát irigyelnek a juttatásaikért, mindenkinek adott a lehetőség, hogy azt a szakmát űzze ha jobbnak látja mint a sajátját.

2017. jún. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7# gondolkoztam rajta, motivál az 5 hónap szabadság, 800 ezer forintos fizetés, szolgálati kocsi, lakhatási támogatás, állami lakás, szolgálati laptop, telefon, utazási költségtérítés és még milliós cafateria és tiszteletdíj is jár.... Aranyélet még akkor is ha tisztességes vagyok. Csakhogy itt jön a baj: nekem van gerincem és tisztességes vagyok. Nem valami karizmatikus vezető, aki jól hazudik. Engem nem választanának meg. Bár lejáratni se tudnának, világ életemben tisztességes voltam, családom szintén, ha csak nem keresnek valami ük-ük rokont aki a Rákóczi szabadságharcban az osztrákokkal volt, nem találnak rajtam fogást.
2017. jún. 9. 12:42
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Mi a cél amikor dolgozol? Az hogy bent legyél nyolc órát vagy az hogy minél hatékonyabban, minél több értéket állíts elő? Szerintem ha egy csepp eszed is van akkor a második. "


nálunk ha 300%ot termelek 8 órába vagy 50%ot akkor is ugyan azt a pénzt kapom de mindenképp le kell töltenem a 8 órát

tehát nekem fontos a 8 óra vagy a főnökömnek?

értelem szerűen mivel rutinosan végzem a munkám 3 óra alatt is végezhetnék de mért tennék ilyet? nem köpöm ki a belem ugyan azért a pénzért, nem a munka büdös de nem fizetik meg tehát nem hajtok, volt róla szó hogy vezetnek be "teljesítménybónuszt" ami nem is hangzana rosszul de hogy arányaiban lefessem neked

ha kitöltöm a 8 órám és semmit nem csinálok kapok 100 forintot ha 100%ot teljesítek kapok 100 forintot ha elérem a 200%ot akkor adna a főnökség EGY!!! forintot havi szinten ha minden nap túllépem a 200%

ha egy nap nem már az is ugrik

nem is kell aggódnia a főnökömnek hogy 2X annyit fogok dolgozni 1% pénzért, persze neki jó lenne hisz 2 ember munkáját végezném el igazából a semmiért


ezeket megfizetik mégse hajtanak, senki nem várja el hogy minden egyes percbe ott üljenek de akad politikus aki csak szavazni megy be ha a pártvezére rápirít

vagy olyan is akad aki 20 éve ott ül de még senki nem látta

2017. jún. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%
Panelploriknak nem jár! A ő dolguk gürcölni hogy az újnemesség dőzsölhessen... mi nem világos?
2017. jún. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!