Miért nem lehetett visszaadni a nemesi címeket a rendszerváltáskor?
Nem rangoknak nevezném őket, inkább csak címeknek, nem teljesen ugyanaz. Nem kiváltságos rétegben gondolkodok, nyilván. Nem is tisztem senkire mondani ezt, és nem is olyan a felfogásom hogy legyen egy vezető réteg vagy kiváltságos. De ezt különben nem értem. Az 1940-es évek végén elvett címeket, miért nem lehetne visszaadni?
Mi lenne belőle ugyan? Ha visszakapták volna a nevük elé legalább a rendszerváltáskor, pl Eszterházy Mónika a "grófnő" címet vagy jelzőt? Különösen az oylanok mint ő, akiktől nem csak elvették->
Itt most nem a kommunizmust köpdösöm, nem tisztem meg nem is izgat. Csak érdekelne mit gondoltok erről. Miért ne lehetnének ma is grófok, bárók, grófnők bárónők, mint angliában vannak lordok, Sir-címmel rendelkezők, mint lovagok. Mit gondoltok? Káros lenne? Jó hogy így lett?
"Talán nagy gondot okozott a rendszerváltozáskor hogy nem lett ez megvitatva."
2009-ben is visszautasította az Alkotmánybíróság azt, hogy eltöröljék ezen törvényt, amely a nemesi címeket és rangokat szabályozza, szóval azóta is vannak törekvések.
A magántulajdont meg felőlem visszaadhatják nekik, ha megvizsgáljuk a család politikai szerepvállalását 1945-ig.
"A magántulajdont meg felőlem visszaadhatják nekik, ha megvizsgáljuk a család politikai szerepvállalását 1945-ig."
Korrekt.
"2009-ben is visszautasította az Alkotmánybíróság azt, hogy eltöröljék ezen törvényt, amely a nemesi címeket és rangokat szabályozza, szóval azóta is vannak törekvések. "
igen de főleg az a bajom hogy nem társadalmilag konszenzusos alapon vitatta meg senki, hanem max a parlament emlékeim szerint. Nem az alkotmánybíróság a lényeg kizárólag.
Hát,mert a rendszerváltáskor átadtak minket a keleti baloldaliak a nyugati baloldaliaknak! Akik a világhaborút együtt nyerték meg ellenünk akkor még csak 45 éve! (az nem sok) Amikor harcoltunk ellenük,itt jobb oldali berendezkedés volt arisztokratákkal meg polgárokkal az élen.
Na,hát akiknek átadtak minket azok nem akarták hogy ugyanaz a rend folytatódjon amelyik őket ellenségként kezeli.
Szlovákiában visszaadták a nemesi birtokokat pl,ha a címeket nem is.Szlovákia nem harcolt ellenük a háborúban.
Ezek a nyugati baloldaliak nagyon szerették volna ha azt a régi rendet elfelejtjük és mi is baloldaliak leszünk mint ők.Úgy látszik,ez nem jött be nekik ezért most nagyon dühösek ránk.
Amire viszont senki sem számított,az az hogy pont az az Oroszország lesz jobb oldali rövid időn belül akik 45 éven keresztül kényszerítették ránk a baloldaliságot és pont ők jelentenek nekünk védelmet a nyugati bal oldaliakkal szemben.
Ez az oroszország,és az ő mintájukra a hazai jobb oldal is nálunk,jelenleg ugyanazt a feudalizmust meg arisztokráciát állítja vissza mint ami itt 45 előtt volt!
Hát erre viszont tényleg senki nem számított 1989 táján és ha valaki ezt vetíti előre,hát ott helyben golyó és akasztás napi2x minimum!
"igen de főleg az a bajom hogy nem társadalmilag konszenzusos alapon vitatta meg senki, hanem max a parlament emlékeim szerint. Nem az alkotmánybíróság a lényeg kizárólag."
Lehet például népszavazást kezdeményezni és akkor majd kiderül mennyire is érdekli az embereket ilyen, de nem fűznék hozzá nagy reményeket.
""A magántulajdont meg felőlem visszaadhatják nekik"
Már miért kellene visszaadni? Az nem magántulajdon volt eredetileg , hanem az "államé". Az állam adta anno oda nekik, 1945 után meg visszavette, és közösségi használatba adta.
Az arisztokraták nem úgy szerezték a vagyonukat mint most a vállalkozók, hanem az uralkodó állami birtkokat adományozott, amit szerencsétlen kisemberek kiuzsorázásával gyarapítottak.
A nemei címek visszaadása meg egyenesen alkotmányellenes. Bár (szélső)jobber rendezvényeken szervilizmusból szokták használni a résztvevők. Én biztos, hogy csak pejoratív hangsúllyal -viccelődve használnám ezt.
Szerintem azért, mert még mindig, sok helyen -pl. bármelyik eddigi kormányunkban- a régi kommunista vezetők egy része és az ő barátaik nagy becsnek örvendenek (pl. a néhai Pozsgay).
Lásd az író Krasznahorkai is a grófi családokat csúfolja nem kis állami támogatottsággal. Miért is?
De amit én személyesen tapasztaltam.: Volt egy egyetemi évfolyamtársam, aki nyíltan felvállalta a nemesi származását egy újságcikkben. A záróvizsgáján pedig nagyon csúnyán viselkedtek vele (az azonos teljesítményt nyújtó köznépi származású hallgatókkal is rendesek voltak). Tele vannak egyetemeink kommunista professzorokkal. A gróf Széchenyi István által alapított Magyar Tudományos Akadémia tele van kommunista akadémikusokkal. Ők kommunizmust akartak, akarnak, ez a magyarázat.
Nézzétek meg, milyen tanulmányt írt az MTA a migrációról!
„Az MTA kutatói kiemelik, hogy munkájukkal a szakpolitikai döntésekhez kívántak segítséget nyújtani, és több javaslatot is megfogalmaztak a kormányzat számára. Indítványuk szerint szükség lenne letelepedési ösztönzőkre és egy olyan intézmény- és támogatási rendszerre, amely képes a Magyarországon maradni akaró menekültek akár nagyobb csoportjának fogadására. Mégpedig azzal, hogy a nyelvoktatás és szakképzés rendszerét ésszerű mértékű megélhetési támogatásokkal egészíti ki azok számára, akiktől megalapozottan várható a sikeres beilleszkedés.
Világosan látszik ugyanis, hogy a magyar munkapiac kínálati problémáit a korábbi években még enyhítő források (például a magyar nyelvű munkaerő beáramlása a környező országokból) kezdenek elapadni. Ezért indokolt tekintetbe venni minden lehetséges külföldi munkaerő-forrást, ”
forrás: [link]
Amíg ilyen az ország szellemi és tudományos vezetése, mit is várhatnánk hasonló kérdésekben?
Nem csak a nemeseket nem „rehabilitálták”, a rendszerváltás sem történt meg, a tulajdonoknak, csak kis hányadát adták vissza, a kispolgári, polgári, paraszti családokat nem „rehabilitálták”. A lényeg a kommunista Nagy Imrén van ma is, akit a saját elvtársai végeztek ki, de Rákosi alatt Nagy Imre pl. sokat tett a magyarországi németek ellen és a magyar gazdálkodók ellen is! Személye egyáltalán nem pozitív. Hála a „történelemhamisításnak”, azzá tették.
Röviden, Magyarországon ma is „narancsszínű” kommunizmus, bocsánat szocializmus van.
Sajnos. Írom ezt Fidesz-KDNP szavazóként.
OFF2: A minap döbbentem le a falusi harsonában valaki a cselédsorsról írt 2017-ben és szomorkodott, hogy ő nem lehet gazda (könyörgöm, hol van ma már olyan, hogy cseléd, ez a 30-as 40-es évek)...
Neki hogy magyaráznád el, hogy mi az a grófi cím? Egy tanítónéni lehetett, jó esetben, még a helyi politikai életben is közszereplő.
OFF3: Még az öreg háziorvosok is nagy kommunisták, volt tanácstagok jó pár faluban..., a politikai életben is előszeretettel vettek részt.
Gondolj bele, a kispolgári származásod miatt nem részesülsz náluk olyan ellátásban, mint a volt kommunista szomszédod.
Én azt látom, ha elkeseredek, hogy jelen társadalmunknak az Andorra elleni labdarúgógyőzelem a legfontosabb és képességeivel egyszintű kérdés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!