Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meg fogjuk tudni valaha, hogy...

Meg fogjuk tudni valaha, hogy hová tűnt a rendszerváltáskor (és azóta folyamatosan) privatizált állami vagyon?

Figyelt kérdés
Van rá esély, hogy valaha felállítsanak egy vizsgáló bizottságot arra vonatkozóan, hogy kiderítsék visszamenőleg a rendszerváltásig, hogy pontosan hova, kiknek, mi, mennyi, miért lett eladva, elosztva, átjátszva stb...? Mennyi föld, telek, ingatlan, gyár, eszköz és milyen értékben "cserélt gazdát"? Elképzelhető, hogy lesz majd egy vezetői réteg a jövőben, akik ezt vissza ellenőrzik? Egyáltalán lehetséges lenne? A válaszokat előre is köszönöm!

2017. febr. 1. 14:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
A legtöbbet nem is sikerült akkor megmenteni, nem hogy osztozni rajta. Nem eladták a kánaánt, a kaotikus állapotokat előzték meg, ahogy sikerült.
2017. febr. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%

Te hol élsz? Ezek a dolgok ismertek, tudhatók. A probléma nem ez, hanem az, hogy ez jó biznisz, ezért akik a közelében vannak, nem kívánnak semmit "felderíteni". Hiszen akkor elesnek az ingyen-javaktól.

Volt Buday bizottság e céllal. Mi történt? Buday és sleppje jól megszedte magát belőle, aztán bedobták a törülközőt. Senkinek esze ágában se volt valódi eredményt elérni.

Valódi eredmény olyanoktól várható, akik ebben nem érdekeltek. Azaz a tömegtől. A tömeg azonban erre nem vállalkozik, mert fogalma sincs, mit kéne tennie. Pedig egyszerű. Összeállni, aki nem odavaló, elzavarni. Nyomatékkal, ostorral, amivel kell.

2017. febr. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Első: Ugye ezt nem gondolod komolyan?

Második: Szerintem a nagy részét még mindig homály fedi, hogy kihez, hová "vándorolt"...

2017. febr. 1. 15:15
 4/17 anonim ***** válasza:
32%
Az MSZP-SZDSZ zsebébe került a nemzeti vagyon 70%-a.
2017. febr. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%

Minden adat nyilvanos,`ha erdekel valami azt ki tudod deriteni.


Jelentosege ma mar nincs. Egyebkent meg az elsonek igaza van: a rendszervaltaskor az orszag egy nagy csodhalmaz volt, ha lett volna meses allami vagyon, akkor nem lett volna a permamens allamcsod a 80as evekben es nem lett volna rendszervaltas sem.

2017. febr. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Akkor a kételkedőknek bemásolnék ide egy tanulmány részletet, a forrást nem jelölném meg egyéb okokból.


Íme:


"Problémák a privatizációval kapcsolatban:


A nyolcvanas évek végén, illetve a kilencvenes években úgy „magánosították” az állami vagyon legnagyobb részét, hogy nem lehetett tudni, mit ér az, amit „eladnak”. A kilencvenes évek elején azt sem lehetett tudni, hogy hány állami tulajdonú vállalat van pontosan. Az államnak semmiféle listája nem volt ingatlanjairól, földjeiről és épületeiről.

Az Állami Számvevőszék egy 2003-as háttértanulmányában megállapította: 1990 és 2002 között mintegy 4000 milliárd forint közvagyon egész egyszerűen „eltűnt”, illetve az elemzők szerint „magánvagyonná vált”. Ez az adat ráadásul nem tartalmazta a spontán privatizáció során bekövetkezett állami vagyonvesztést, illetve nem foglalta magában a 2002 és 2008 közötti időszak privatizációs folyamatait sem."

2017. febr. 1. 15:41
 7/17 anonim ***** válasza:
36%

Ha nem tudjuk hogy milyen vagyon volt es mennyit ert akkor honnan jonnek a szamok? Hasrautottunk?


Akkor es ott joval kisebb piaci erteke volt a vagyontargyaknak. Annyit ertek amennyiert eladtak oket. Hogy aztan 10 evvel kesobb egy jo ingatlan mar mondjuk 50x annyit ert? Igen, van ilyen.


Tok felesleges ezen gorcsolni 2017ben.

2017. febr. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy valami szerint beárazták, amit magánosították és nem hasra ütöttek. Igen is engem érdekelne, hogy milyen jogi keretek között és kik részesültek a nagy részéből. Ráadásul, akiknek a kezébe került, azok hogyan fizettek érte, ha mindenki csóró volt akkor. Ja, hogy mondjuk megvett valaki egy lepusztult gyárat jelképes egy forintért, utána szintén állami hitelből beindította, termelőképessé tette és a hasznot szintén ő tette el. Miért ő? Milyen jogon? Mert közel volt a tűzhöz, ennyi... Most bezzeg lehet duzzogni, mert az Andrássy úti ingatlanokat áron alul adták el....
2017. febr. 1. 16:03
 9/17 anonim ***** válasza:
58%

" Mert közel volt a tűzhöz, ennyi... "


Igy van. Ennyi.

2017. febr. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Szimeon ***** válasza:
Mindenesetre azért én ismertem egy budapesti nagyvállalatot, nagyon nagy vállalatot, amit valamilyen titokzatos módon a korábbi igazgató két vagy három másik alfőnökkel vett meg. Hogy miből az igazán titok, mert a fizetésükből száz évig spórolhattak volna csak a területére a cégnek, és akkor még az épületekről, gépekről, az know-how-ról, márkáról nem is beszélek. Nem emlékszem már, hogy mennyit mondtak a dolgozók, hogy mennyiért vették meg - nem én dolgoztam ott, hanem a rokonaim - de tudom, hogy azt mondtuk, hogy ez hihetetlen. Néhány átlagos budapesti lakás áráért ilyen céget kapni????
2017. febr. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!