Meg fogjuk tudni valaha, hogy hová tűnt a rendszerváltáskor (és azóta folyamatosan) privatizált állami vagyon?
Te hol élsz? Ezek a dolgok ismertek, tudhatók. A probléma nem ez, hanem az, hogy ez jó biznisz, ezért akik a közelében vannak, nem kívánnak semmit "felderíteni". Hiszen akkor elesnek az ingyen-javaktól.
Volt Buday bizottság e céllal. Mi történt? Buday és sleppje jól megszedte magát belőle, aztán bedobták a törülközőt. Senkinek esze ágában se volt valódi eredményt elérni.
Valódi eredmény olyanoktól várható, akik ebben nem érdekeltek. Azaz a tömegtől. A tömeg azonban erre nem vállalkozik, mert fogalma sincs, mit kéne tennie. Pedig egyszerű. Összeállni, aki nem odavaló, elzavarni. Nyomatékkal, ostorral, amivel kell.
Első: Ugye ezt nem gondolod komolyan?
Második: Szerintem a nagy részét még mindig homály fedi, hogy kihez, hová "vándorolt"...
Minden adat nyilvanos,`ha erdekel valami azt ki tudod deriteni.
Jelentosege ma mar nincs. Egyebkent meg az elsonek igaza van: a rendszervaltaskor az orszag egy nagy csodhalmaz volt, ha lett volna meses allami vagyon, akkor nem lett volna a permamens allamcsod a 80as evekben es nem lett volna rendszervaltas sem.
Akkor a kételkedőknek bemásolnék ide egy tanulmány részletet, a forrást nem jelölném meg egyéb okokból.
Íme:
"Problémák a privatizációval kapcsolatban:
A nyolcvanas évek végén, illetve a kilencvenes években úgy „magánosították” az állami vagyon legnagyobb részét, hogy nem lehetett tudni, mit ér az, amit „eladnak”. A kilencvenes évek elején azt sem lehetett tudni, hogy hány állami tulajdonú vállalat van pontosan. Az államnak semmiféle listája nem volt ingatlanjairól, földjeiről és épületeiről.
Az Állami Számvevőszék egy 2003-as háttértanulmányában megállapította: 1990 és 2002 között mintegy 4000 milliárd forint közvagyon egész egyszerűen „eltűnt”, illetve az elemzők szerint „magánvagyonná vált”. Ez az adat ráadásul nem tartalmazta a spontán privatizáció során bekövetkezett állami vagyonvesztést, illetve nem foglalta magában a 2002 és 2008 közötti időszak privatizációs folyamatait sem."
Ha nem tudjuk hogy milyen vagyon volt es mennyit ert akkor honnan jonnek a szamok? Hasrautottunk?
Akkor es ott joval kisebb piaci erteke volt a vagyontargyaknak. Annyit ertek amennyiert eladtak oket. Hogy aztan 10 evvel kesobb egy jo ingatlan mar mondjuk 50x annyit ert? Igen, van ilyen.
Tok felesleges ezen gorcsolni 2017ben.
" Mert közel volt a tűzhöz, ennyi... "
Igy van. Ennyi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!