Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az Uber-t betiltották,...

Ha az Uber-t betiltották, akkor miért nem tiltják be az AirBnB-t?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, talán olyan 1 éve voltak a taxis tüntetések Budapesten, az Uber ellen. Az egy mobil alkalmazás volt, amin keresztül olcsóbban lehetett személyszállítást igényelni, tehát a taxisok munkáját igénybe vevők száma ezért csökkent, mert az Uber-rel olcsóbban megkapták ugyanazt a szolgáltatást. Ez ellen tüntettek, hogy nehogy már legyen nekik olcsóbb konkurencia, és végül be is tiltották.

Akkor miért nem csinálják ugyanezt az AirBnB-vel? Az AirBnB szintén egy mobil alkalmazás amelynek segítségével lefoglalhatsz/kiadhatsz saját ingatlant, olcsóbban elszállásolhatsz külföldi turistákat mintha elmennének egy hotel-be. Egyrészt a hotel tulajdonosok miért nem tüntetnek ez ellen? Másrészt ami a lényeg, hogy miért kellene hagyni, hogy a külföldinek jobban megérje kiadni egy állandó lakhatásra épült ingatlant? Ez a magyar emberek életszínvonalába rendesen belevág. Miért kell hagyni, hogy a bulizni, hányni és hangoskodni jött külföldi turistáké legyen a belváros, a dolgozó magyarok meg kiszoruljanak egy külvárosi alul frekventált környékre, ahonnan rengeteg idő beérni a munkahelyére? Most ugye Budapestről beszélek elsősorban. Ha az Uber-t betiltották, akkor az AirBnB-t miért nem? Törvényekkel be lehetne tiltatni. Aki csak bulizni akar jönni külföldről, (élvezni akarja, hogy itt "olcsók" a nők, és legénybúcsú városnak használja a fővárosunkat) az akkor fizessen meg egy hotel szobát, a lakásokat meg adják ki állandó lakhatásra magyaroknak vagy külföldieknek ha állandó lakhatás céljából költöznek ide. Ez lenne a korrekt, nem?


2017. máj. 6. 18:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
38%

De, teljesen korrekt lenne.

A húsevést pedig be kellene tiltani, csakis vasárnap engedélyezném és akkor is csak tyúkhúsleves, rántott hús és pörkölt lehetne, mert ezek igazi magyar ételek. Meg pizza sem kellene és hamburger se, mert az kűfődi.

Szerintem ez így korrekt.

2017. máj. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
42%
De ha már itt tartunk, akkor az alvást is be kellene tiltani reggel 6 és este 8 között, mert aki nappal alszik, az éjjel már nem alszik és a rendes, magyar, dógozó kisemberek éjjel alszanak, nem nappal. Ezzel meg tudnánk gátolni, hogy éjjel fent tudjanak maradni a hangoskodó fijatalok és zavarják a becsületesen dógozó kisemberek nyugodt, békés álmát és nappal aludjanak, ami nem helyes, szóval be kellene tiltani, hogy jó legyen. Meg be kellene tiltani, hogy a pékek 150 forintnál drágábban adják a kenyeret, hogy olcsó legyen és jó legyen mindenkinek. Káposztát meg csak szerdán lehessen enni, mert az is úgy jó szerintem.
2017. máj. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
33%

Gúnyolódni szép dolog, "kedves" 64%-os. Kívánom neked, hogy te is állj ott, hogy BP-n ~100 ezer forint egy albérlet, vidéken otthon nincs munka, te empatikus fa.fej.


Gondolom Berlinben, New York-ban és Barcelonában is ostoba hülye fa.ok ülnek a polgármesteri hivatalban, azért tiltották be az AirBnB. Véletlenül sem azért, mert már esélye sem volt egy átlag németnek, amerikainak, katalánnak, spanyolnak lakást kivenni és dolgozni/tanulni a városban.


Amúgy be kéne tiltani a retkes francba. Szégyelljék magukat. Szidják a huszonéveseket, hogy "mamahoteleznek" és hogy "otthon laknak, még mindig, bezzeg a mi korunkban". Közben jártatják a mocskos pofájukat, hogy a magyar ember nem elég mobil és nem költözik a munka után. Abba persze nem gondol bele, hogy pénze nincs szerencsétlennek elköltözni... Ha anyuciék nem vesznek lakást, akkor meg...hatod. De éjjjjjjen a szabadpiac, a szabadlakáspijaaaaaac!


Amúgy ha nem lesz pénze senkinek vidékről felköltözni, akkor ki fog Pesten dolgozni? Mert BP-n is negatív a természetes szaporulat, a pozitív migrációs mérleg tartja a fővárost fiatalon, munkaképesen és prosperálón. De a részeg angol nem fog dolgozni.


Amúgy gúnyold ki nyugodtan az AirBnB-s házban lakókat, de egy-egy éjszakát ki lehet bírni, házibulival és a többivel. Fiatal vagyok én is szoktam bulizni járni, utoljára épp tegnap voltam. De ha MINDEN éjjel megy a dajdaj, meg csattognak a bőröndök a körfolyosón?! 365 nap ne pihenjen az, akinek a lakása az egyetlen tulajdona vagy hosszú távú bérleti szerződése van rá? Az ő baja? Az ő baja a lakásának az értékcsökkenése is? Észnél vagy?


Tiltsák be, börtönbe ezekkel a hazaáruló pszichopata pénzmániás kapitalistákkal, akik a mocskos profitért kéjes élvezettel kiszorítják a honfitársaikat a lakhatásból, akár a vidékieket a jobb élet reményéből, akár a pesti fiatalokat a különköltözés örömétől. Szégyelljék magukat!

2017. máj. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
79%
csak úgy sugárzik a kapitalizmus innen is
2017. máj. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

#3

Maximálisan egyetértek. Ez tényleg a politikusok dolga lenne megvédeni a magyar érdekeket. Ez nagyon is komoly dolog. Ezek a külföldi AirBnB-sek nem csak, hogy már lassan kuplerájt csinálnak (!szó szerint) a fővárosunkból, de elveszik a lehetőséget a magyar fiatalok továbbtanulásától (mert nem minden településen van egyetem például), a saját ingatlan szerzéstől és még sok minden mástól. Nem csoda egyébként, hogy Magyarország nagyon rossz helyen, talán épp az utolsók között van abban a nemzetközi statisztikában is, hogy itt élnek a legtöbben a szüleikkel, illetőleg idegenekkel egy fedél alatt. A kormánynak ki kellene állnia a magyar érdekek mellett, nem csak saját maguk alatt harácsolni.

2017. máj. 6. 19:19
 6/21 anonim ***** válasza:
36%

"Tiltsák be, börtönbe ezekkel a hazaáruló pszichopata pénzmániás kapitalistákkal, akik a mocskos profitért kéjes élvezettel kiszorítják a honfitársaikat a lakhatásból, akár a vidékieket a jobb élet reményéből, akár a pesti fiatalokat a különköltözés örömétől. Szégyelljék magukat!"


Na ezért tart itt ez az ország. Ha valaki másnak van egy jó ötlete amitől jobban megy a sora, akkor tiltsuk be, zárjuk be, tegyük tönkre, dögöljön meg a szomszéd tehene is. Undorító, szánalmas prolibanda.

2017. máj. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
39%

Nem mindegy, hogy úgy van jó ötleted, hogy azzal hozzáteszel a közösséghez (Prezi, Rubik kocka, Google), vagy úgy, hogy más embereket beledöngölsz a földbe és még az arcukra is rálépsz.(Honfitársak kizárása a lakáspiacról.)

Lakni alkotmányos jog, az ENSZ is alapvető emberi jogként ismeri el.


Proli az anyád. Küldjek fénymásolatot a diplomámról?


Miattam tart itt az ország, véletlenül sem azok miatt, akik szétszakítják az országot egy szűk elitre és 4M+ létminimum alattira.


Hol a retkes túróban irigyeltem egy fél sorban is Rubik Ernőtől a kockáját vagy Charles Simonyitól az Excel-t? Sőt, büszke vagyok rájuk, több ilyen ember kéne az országnak és a világnak. Megérdemelték a vagyonukat. Szóval így hazudozz arról, hogy én irigykedek és dögöljön meg a szomszéd tehenézek.

Az baromi jó ötlet, hogy kizárjuk a fiatalokat és a vidékieket a lakhatásból. Tényleg zseniális. Nobel-díjat érte!


BTW: a móri mészárosoknak is volt egy jó ötlete, éveken át nem is kapták el őket, zseniálisan megtervezték az egész rablást. Remélem rájuk is büszke vagy.

2017. máj. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%

Mert nincs mögötte tömeg ami tudná érvényesíteni az akaratát.

Sőt ha megnézed az Uber egy jól szabályozott területere tört be, olcsóbb tudott lenni, mert nem adózott, nem volt a sofőröknek rendes biztosítása és a saját 20%-át utalta egy adóparadicsomba mégis aki nem taxizásból élt meg 95%-ban nekik szurkolt.

AirBnB is csak egy adott réteget érint, ráadásul még egy jelentős részük nincs is tisztába azzal, hogy pontosan miért is fizet annyi albérletet amennyit. Amíg ők nem fogják hallatni a hangjukat addig a politika is csak annyira lesz érdekelt a dologban, hogy megpróbálja adók formájában kivenni a részét a bizniszből.

2017. máj. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
54%

"akkor az alvást is be kellene tiltani reggel 6 és este 8 között, mert aki nappal alszik, az éjjel már nem alszik és a rendes, magyar, dógozó kisemberek éjjel alszanak, nem nappal"


Igen???

És aki éjszakás műszakban van, az se aludjon reggel 6 és este 8 között?

2017. máj. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
55%
Hagyjad, az csak egy trollkomment, gúnyolódik azon a felvetésen, hogy alapvető emberi jog lakni valahol és amúgy is aggódik szegény burzsujokért, hogy csak feleennyi benzint tudna tölteni az Audiba, ha egyetemistáknak vagy dolgozóknak adná ki a 32 lakását.
2017. máj. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!