Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Eljött már az az idő, amikor...

Eljött már az az idő, amikor nem aktuális a munkahelyeken a "van más helyetted" szöveg?

Figyelt kérdés

Régen nagyon sok ember hallhatta azt a szöveget a főnökétől / a munkahelyén, hogy el kell végezni ennyiért a munkát, mert ha nem, kirúgják és jön más a helyére.

Mára viszont a képzett munkaerőből hatalmas hiány van, így gyakran előfordul hogy a vezető pozíciókban többször annyit keresnek mint az átlag munkások ( konkrét példa név nélkül: "a" gyárban ahol dolgozok a szakmunkások bruttó 160-180-at kapnak, a mérnökök 300-350-et, ellenben a vezetők, menedzserek, stb-knél gyakori a 400-450 ezres fizetés is. Azaz a vezetők 1,5-szer annyit keresnek mint a mérnökök és 3-szor annyit mint a többséget alkotó szakmunkások ). A képzett munkások körében, mérnökök, orvosok, stb, mára már nem aktuális a "van más helyetted" szöveg? El lehet kezdeni kiharcolni az egyre magasabb fizetéseket ( mondjuk ezt már évekkel ezelőtt el kellett volna kezdeni, de ez személyes vélemény )?


2017. ápr. 14. 16:30
 1/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
89%
Van ahol és van aki pótolható, van aki és van ahol nem. De ez a világban mindenhol így van, legfeljebb a könnyen pótolhatók és a nehezen pótolhatók aránya más.
2017. ápr. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

"a képzett munkaerőből hatalmas hiány van"


A képzetlenek meg továbbra is hallgathatják ezt a szöveget. Mellékesen jó szar fizetések vannak nálatok.

2017. ápr. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

Nálunk itt Komárom Esztergom megyében. Ha 2 napíg be sem megyek a melóba akkor sem szolnak. Sőt örülnek, hogy megyek.

Multkor felakartam mondani,mert belefáradtam. Mondták maradjak 160-ról 200ra emelik a fizetésem.

Nem, mert kitaláltam, hogy lenne egy másik állás, ahol a 2 kilót megadják :)

2017. ápr. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát te tévedésben vagy kérdező a képzetlen vagy úgymond a betenított munkaerőből is hiány van. Úgy 3 éve lett annak vége hogy 100- an állnak helyetted a kapuban. Még két évig húzták nálunk a béremelést mire tavaly emeltek nagyot és idén is. Mellesleg képzett munkaerőként nagyon keveset keresel. Én nem vagyok képzetlen de tök mindegy mert betanított munkát végzek egy gyárban . Nettó 190-210 -ért.
2017. ápr. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mifelénk, lassan ,igen. A környéken a nagyobb munkaadaók, már egymástól próbálják "elszipkázni" az embereket.
2017. ápr. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk, azt hozzáteszem: az ország nyugati részéről van szó, innen rengetegen járnak Ausztriába dolgozni.
2017. ápr. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

Akkor elég szar helyen dolgozol kérdező.


Nálunk egy betanított munkás keres olyan nettó 200 körül.Egy középfokú végzettséggel rendelkező irodista szintén megkap ennyit.


Az én kezdőfizetésem nettó 330-e volt, azóta növekedett is.



Olyan cég, ahol olyan kevés pénzt fizet, mint ahol a kérdező dolgozik, meg is érdemli,hogy nehézségei legyenek a munkaerőhiány miatt.Úgy kell neki, tessék normálisabb fizetéseket adni és akkor lesz ember.

2017. ápr. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Lazy Lover ***** válasza:
igen el! már szakképzetlen munkaerőt se találni ma csak nagyítóval
2017. ápr. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol emberhiány van. A dolgozónak még a seggét is ki kell nyalni, mert ha ő nem csinálja meg a munkát a munkaadó éhen döglik.
2017. ápr. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak az a baj a százan állnak a kapuban helyetted duma azt hozta hogy sok jó melós elment . Aztán egyre alacsonyabb a szinvonal lassan annak is örülni kell ha tud írni olvasni az új dolgozó
2017. ápr. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!