Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez a "nincs más alternatíva...

Mi ez a "nincs más alternatíva" szöveg?

Figyelt kérdés

Ugye sokak szerint a baloldal leszerepelt,ezért kell maradnia a Fidesznek.


Amikor 2010-ben az emberek a Fideszre szavaztak,akkor miért nem mondták a Fideszre,hogy már leszerepelt egyszer,és maradjon a baloldal,mert "nincs más alternatíva"?


Csak szerintem egy kamuszöveg ez,és ezzel leplezik,azok akik Fidesz szimpatizánsok,hogy még mindig őket szeretik?


2016. ápr. 26. 17:44
 1/6 A kérdező kommentje:

A baloldal még mindig jobb volt a társadalom többségének.

A Fidesz rengeteg emberrel cseszett ki 6 év alatt,nem gondoljátok?

2016. ápr. 26. 17:46
 2/6 anonim ***** válasza:

A "nincs más alternatíva" a kognitív disszonancia legegyszerűbb megoldása.

Tudod, mint amikor fogyókúránál azt, amit nem lát senki, azt meg se etted, és csak úgy mennek fel rád a kilók. :-)

2016. ápr. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
4%

Mert a baloldal már leszerepelt, ezért nincs más alternatíva.

2010-ben a Fidesz még nem volt leszerepelve, ezért lehetett rá könnyen cserélni, de vissza már nem annyira egyszerű.

2016. ápr. 27. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Gauldoth ***** válasza:

De igen, a fidesz már addigra is leszerepelt. Volt kormányon, többször csaltak, loptak már 2010 előtt is, ellentmondásokba is keveredtek már. (Gondolj csak Kaya Ibrahim és Josip Todt esetére)


Nem tudom miért van. Mai napig főleg a fidesz és az MSZP (+utódpártokban) gondolkoznak az emberek érthetetlen módon.


Olyan, mintha a boltba bemenve, vennél egy csokit (mondjuk a lilát) és nem ízlik. Legközelebb bemész, és veszel egyet a zöld csomagolásúból. Az sem ízlik. És ahelyett, hogy a 3. alkalomkor vennél egy 3. márkából, hátha legalább az ízlik, veszel újra a lilából egyet, mert a zöld utoljára pocsék volt. Majd 4 alkalomkor megint a zöldet veszed, hiszen utoljára a lila nem ízlett.


Kb. ezt az ökörséget követjük el mi magyarok. És azon vitatkoznak a csokit nem szerető emberek, hogy melyik csokit mennyire nem szeretik, és ahelyett, hogy kipróbálnának mást, még habzsolják is, amit annyira utálnak.

2016. ápr. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A jobboldal leszerepelt, nincs más alternatíva, mint a demokratikus ellenzék összefogása, akár baloldali, akár liberális, akár zöldpárti, akár konzervatív erőkről van szó.
2016. ápr. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szerintem egész Európában leszerepelt a jobboldal.

És minden,amit "keresztény demokratának" neveznek.

Idejétmúlt,konzervatív egyhelyben toporgás.


Jó,tudom nálunk nem az a jobboldal,mint nyugaton.


Szerintem gyökeres változást csak egy baloldali,liberális,szociálisan érzékeny összefogás hozna.

2016. ápr. 28. 15:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!