Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják, hogy nem...

Miért gondolják, hogy nem mennének el elegen az olimpia ellenes népszavazásra, csak azért mert a bevándorlás ellenesre nem mentek el? A kettő szöveg ellentéte egymásnak

Figyelt kérdés

A migráns kvóta betelepítés elleni népszavazásra azért mentek el ilyen kevesen, azért lett érvénytelen, mert az egy Fidesz-es népszavazás volt. És belőlük és a korrupcióból már teljesen elege van mindenkinek, a hazugságaiktól már a hányinger kerülgeti a legtöbb embert.

Az olimpia ellenes népszavazás meg pont, hogy egy kormány ellenes népszavazás lenne, amiben árnyaltan benne van a korrupció ellenesség, (hiszen ez a céljuk vele, a korrupció és orbán saját szórakozása, a lakosság rovására).

Szerintem simán elmennének, és elsöprő győzelmet aratnának az olimpia ellenzők. Vesszen a triatlon!


2017. febr. 16. 10:29
 1/7 anonim válasza:
60%

Tudtommal azért gyűjtenek most aláírást, hogy népszavazásra bocsájtsák.

De nem sokan írják alá..

2017. febr. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Aelyon ***** válasza:

#1


Sokan írják alá, 2 hét alatt megvolt 110 ezer, de ebből nagyon sok érvénytelen lehet, ezért a kötelező 138 ezer felett még legalább 15%-al több kéne, hogy nagyjából kijöjjön a 138 ezer érvényes szavazat.

2017. febr. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kormányellenesség miatt nem mentek a népszavazásra, hanem mert az emberek már kiábrándultak a politikusokból. Az ogy. választásokon is esik a részvétel, az olimpiásra se fognak elmenni, ha összejön egyáltalán az elegendő aláírás (és ha engedélyezik egyáltalán).
2017. febr. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1989 négy igenes - 58%

1990 közvetlen államfő - 14%

1997 NATO belépés - 49%

2003 EU belépés - 46%

2004 határon túli magyarok - 37%

2008 "vizitdíjas" - 50,40%

2016 kvóta - 44%

Szerinted meglesz az 50%?

Mondjuk némileg más a helyzet, mert ez csak helyi népszavazás lesz ha lesz egyáltalán DE eleve érdekes, hogy 30 nap alatt probléma mozgósítani az emberek 10%-át de majd egy nap alatt a fele el fog menni szavazni.

Szerintem rengeteg dolog tisztázatlan eleve a népszavazással kapcsolatban is. Pl. kik támogatják és kik nem? (a nagyobb baloldali pártok nem gyűjtöttek aláírást, mert a Momo nekik konkurencia lesz. Lehet úgy fogják majd "támogatni" mint a Jobbik a kvótásat)

Ugyanakkor szerintem csomó dologról nem beszélünk ami pedig fontos lenne:

Országost nem lehetett tartani de egy helyit meg igen?

Mi a különbség ami miatt ezt a Kúria nem kaszálja el?

Kötelezi ez bármire is a kormányt?

Miért ilyen későn hirdették meg?

Mennyi az átfutási ideje? (mert egy országos népszavazás átfutási idejével számolva ennek jóval a NOB győztes bejelentése után lenne csak eredménye)



#2 az a két hét az bő 3 hét, mert most pénteken jár le az 1 hónap és múlt pénteken közölték azokat az adatokat.

Ugyanakkor a 138 ezer az pont hogy biztosan nem elég, mert olyan sosincs, hogy minden szavazat érvényes.(10-15%-ot illik ráhagyni minimum most meg még azzal is rémisztgettek, hogy direkt Fideszesek érvénytelenül szavaztak)

2017. febr. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Legelőször is, valòszìnűleg nem lenne meg az 50 szàzalèk,de mèg,ha megis lenne,jelenleg az sem egyèrtelmű,hogy az olimpia ellenesek nyernènek,de ha mègis igen Biztos nem 90 szazalek feletti eredmènnyel mint az Eu kvòtàs nèpszavazàson.azt sem èrtem,mèrt akarsz valami kormànyellenes nepszavazast az őszre amikor egy ev mulva az orszaggyűlesi vàlasztasokon levalthato a kormany
2017. febr. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
#5: Csakhogy ez nem elsősorban a kormányról szól, hanem az olimpia rendezésről. Számomra legalábbis és remélem, azért vannak így mások is. Arról, hogy jó üzlet-e az olimpia, vagy ellenkezőleg , komoly felelőtlenség belevágni. Én mindent elolvasok ebben a témában és egyértelműen az utóbbi felé hajlok, pedig imádom a sportokat és örülnék egy budapesti olimpiának. Csak nem mindegy, hogy mi az ára.
2017. febr. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem elmennének az emberek.


Érdekes, hogy minden hülyeségről lehet nemzeti konzultációt tartani, csak éppen a fontos dolgokról nem. Pl. Pakost eldöntötték, tetszik, nem tetszik ez van.


Most az olimpiát is így gondolták. Akarjátok, nem akarjátok lesz, mert mi (az uralkodó elit) akarjuk. Úgy néz ki ez most így direktben nem lenyomható az emberek torkán.


Mért nem lehetett volna úgy nekiindulni, hogy eleve kiírni egy népszavazást, hogy akarjuk-e vagy nem és ha igen akkor teljes erőbedobással pályázni.


Szerintem egyébként egy ilyen kicsi és gyenge gazdaságú országnak ez nem egy jó ötlet ennyi pénzt beleölni, aztán hagyni pusztulni utána az építményeket, mint ahogyan még ennél sokkal komolyabb országokban is megtörténik. Csak hát van olyan ország aminek a gazdasága megbírja.


Én szívem szerint azt mondanám legyen egy helyszín, az legyen patentül megcsinálva aztán rendezzék még négy évenként ugyanott.

2017. febr. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!