A CEU rektor miért ír kőkemény politikai
véleménycikket a New York Times-ba?
Figyelt kérdés
Én a CEU pártján voltam eddig és a kormány ellen, mert azt hittem itt az oktatásról van szó. De egy egyetem rektora ne politizáljon, főleg akkor ne, ha éppen az egyetemi oktatás függetlenségéért akar kiállni. Meg egyáltalán ne külföldön járassa le Magyarországot, meg miféle arogancia az, hogy megmutatja, hogy neki még erre is van hatalma, hogy a cikkét lehozzák a New York Times-ba? Akkor ezek után nem csoda, ha Orbán meg megmutatja majd neki, hogy neki mekkora hatalma van, egyébként jogosan Magyarországon. Miért nem tárgyal, vagy várja meg, hogy mi lesz, hiszen eddig semmi konkrétum nincsen, nem is a bezárást szavaznák meg, csak annyit, hogy legyen egy kormányközi megállapodás. Ez talán ördögtől való, végülis szuverén ország vagyunk.
Erre gondolsz, mi itt a kőkemény politikai megnyilvánulás? Húzd alá azt a sort. Végig az academic freedomról beszélt. Tudjuk, Magyarországon ez a fogalom sose létezett, mert a pécsi egyetem megalapítása óta csak azt lehetett itthon tanítani, amit a mindenkori uralkodó megengedett. Ha ezzel van a bajod, akkor mondd azt, hogy itthon csak olyan tényeket lehet tanítani, ami a kormánynak kedvező. Szerinted ez a szuverén Magyarország feltétele?
Agyrém.
2017. ápr. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
3/22 anonim válasza:
Elolvastam a cikket, de nincs benne annal tobb politika, mint ami feltetlenul szukseges. Vegulis egy politikai tamadasrol van szo, nehez ugy irni rola, hogy ne keverjuk bele a politikat.
Politikai tamadas akkor lenne, ha egyeb ploitikai temakat is felhanytorgatott volna, migracio, romak, sajtoszabadsag, korrupcio, stb.
2017. ápr. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
4/22 anonim válasza:
Én nem érzem keményebbnek ezt a szükségesnél. Az meg érthető, hogy akit megtámadnak, védekezik és ha lehetősége van, akár vissza is támad.
2017. ápr. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
5/22 anonim válasza:
Az meg álszent duma, hogy egy egyetemi rektor ne politizáljon. Miért ne tenné, ha rákényszerítik, ha veszélyben érzi az egyetemét és éppen a politika miatt?
2017. ápr. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
6/22 anonim válasza:
Eddig nem voltam belemélyedve ebbe az ügybe, de elolvasva ezt a cikket, bennem is felment a pumpa. Ez még csak nem is véleménycikk, hanem támadásra buzdítja az amerikai és európai illetékeseket a magyar kormány ellen. Jó h katonai megszállást nem kér...
2017. ápr. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
7/22 anonim válasza:
6-os te valami google forditos verziot probalsz ertelmezni, vagy oroszbol atkepzett angoltanarhoz jartal? Hol van itt tamadasra buzditas?
2017. ápr. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
8/22 anonim válasza:
Gondolom arra gondol, hogy a cikkben megemlíti, hogy egyébként ez a lépés szembemenne az amerikai törvényekkel. Ez egyébként nem támadás, hanem tény.
2017. ápr. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
9/22 anonim válasza:
LOL, mert vitya tárgyalt velük? Mikor? Hol? :-D
2017. ápr. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
10/22 anonim válasza:
#7, felsőfokú nyelvvizsgával talán meg tudok ennyit érteni google fordító nélkül is, és túl fiatal vagyok ahhoz, hogy ex-orosztanárok taníthattak volna. De ha elkerülte a figyelmed, itt ez a részlet:
"There may not be much love lost between the Trump administration and universities, but it is difficult to see how an avowedly “America First” administration can ignore such a direct assault on an American institution, one chartered in the State of New York and accredited by the Middle States Commission on Higher Education.
It is also difficult to imagine that the European Parliament and the European Commission could allow a member state to get away with such a direct attack on a core principle of European freedom."
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!