Milyen lenne ma az ország és az életünk, ha nem lepünk be az EU-ba?
Baromságokat beszélsz. Magyarországon igenis elérhető lenne egy normális életszínvonal, ha alacsony lenne nálunk a korrupciós szint, kevesebb adónk és kisebb államunk lenne és mellette fejlett, gyakorlatias oktatással rendelkeznénk.
Nem az EU tehet arról, hogy képtelenek vagyunk normális társadalmat szervezni magunknak.
Részben de mert a volt kommunista országokat nem hogy nem hagyták felfejlődni vagy támogatták hanem bátorították hitelek felvételére és gyáraik bezárására (vagy megvették azokat győri keksz) ehhez jön pluszba hogy a túlélés meg a szegénység hozza a korrupciót
Az oktatás meg nem lett megújítva ugyanazok a kummista tanárok tanítanak ugyanolyan módszerekkel mint negyven éve. Viszont azért ahhoz elég okosak a magyarok hogy külföldön dolgozzanak orvosként.
Nem tudom, hogy az export-import érvet ki hozta fel és mi mellett, de szögezzük le, hogy ha nem lennénk az EU-ban, azzal együtt a vámunióban, akkor nem csak mi vetnénk ki vámokat, hanem a külföld is. Tekintve, hogy Unió ide vagy oda, nekünk akkor is kellenek energiahordozók, sajnálom, de szerintem export-import témájában az EU-nak jár a pont.
A 46%-osnak pedig üzenem, hogy a tőke Unió nélkül is utat talál magának, és pont erre volt példa a Győri keksz. Ez nem az EU hibája, hanem a nemzetközi/globális üzleti érdekeltségeké.
Magyarország sikertelenségét a rendszerváltás utántól számítva nem lehet sem Moszkvára, sem Brüsszelre fogni. Mi nem számoltattuk el a komcsikat, nyitottuk meg az ügynökaktákat, mi nem tömörülünk szakszervezetekbe, mi asszisztálunk a korrupcióhoz és feketemunkához stb. stb. Persze akinek nem inge, ne vegye magára...
Hiteleket mi veszünk fel, nem a nyakunkba varrják. + A hitelek önmagukban nem rosszak. A nyugati világ is hitelekből épült fel.
Erdély aranybányái pedig már amúgy sem hozzák a régi hozamukat, persze eladni sem lett volna célszerű, de ők döntöttek így. A sóbányák pedig...ma már nincs nagy értékük.
"Nem ferr hogy ugyanazok a feltételek."
Fejtsd ki, mert nem tudom, hogy minek a feltételeiről beszélsz.
Ha úgy komplett az a téma, hogy a magyar termék / magyar termelés hátrányból indul, akkor értem, de még akkor is homályos és vannak gondok.
pl.: a mai napig rengeteg EU-s támogatáson függ egy csomó cég. Azért mert számítanak rá, mert építkeznek rá. A mai támogatások nagy része még mindig nem fejlesztésekre, hanem inkább kereslet fokozásra mennek. Vagy a fogyasztói, vagy vállalati szférának mind1. Ilyenkor szokott bejönni a stadionozás és kisvasút stb.
De felhozhatunk olyan példákat is, amik már több évtizedesek pl. oktatás. Észtország óriási eredményeket ért el szerintem az évek során.
És egyelőre ennyi...korán fekszem, őrzöm a kognitív képességeimet :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!