Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem kötik a választójogo...

Miért nem kötik a választójogot az adózáshoz?

Figyelt kérdés

Pl. aki nem fizet adót, vagy adóhátraléka van az ne szavazhasson az ország sorsáról.

Miért azok döntik el, hogy mi lesz az adóból, akik nem fizetnek : diákok, segélyen élők, fekete munkások stb.


2010. máj. 10. 09:39
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
70%

ma 09:55


Áfát mindenki fizet, még a feketemunkás is. Innentől téves a gondolatmeneted.

2010. máj. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim válasza:
62%

haha, ez jó téma, így bekapcsolódok én is.. Részben egyetértek a kérdezővel, nem kell Őt lehurrogni. Tök mindegy, hogy mennyi adót fizet, a lényeg hogy ő fizet.. nem úgy mint az X évesen minimum 12gyereket szült cigány, aki csak azért szüli h minnél több lóvét kapjon az állambácsitól.. normális magyar ember csak azért szül h kapjon pénzt?? hát nem..

Szerintem jó lenne ha csak az szavazhatna akinek megvan egy minimális (érettségi) végzettsége, vagy van munkahelye. így beletartoznak az egyetemista diákok és a munkahellyel rendelkező adózók is. Nyugdíjasok is, hiszen ők már sokat befizettek az államnak az évek során.

2010. máj. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
49%
Kérdezd meg Orbán Viktort,hogy ő is jó ötletnek tartja-e?
2010. máj. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
72%
Na, ez már egyszer régebben is feltűnt nekem, most sem állom meg, hogy belekössek. Miért pont érettségi? Mi lesz a szakácsokkal, cipészekkel, vízvezetékszerelőkkel, pincérekkel, ácsokkal, taxisöfőrökkel, és még sorolhatnám, akiknek a munkájához nem kell érettségi? Vagy aki teszem azt kézilány, takarító, segédmunkás, stb. és semmilyen végzettséget nem igényel a munkája. Ők nem dönthetnek az ország jövőjéről, ami őket is érinti?
2010. máj. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
49%

14:41

Manapság ezek OKJ-s képzések, és tudomásom szerint legalább középiskolai bizonyítvánnyal rendelkezniük kell a jelentkezőknek. Mert pl. a szakmunkás érettségit nem feltétlenül ad, de középiskolai bizonyítványt igen. Legalább a középiskolának az elvégzése meg szerintem alapnak kellene lennie.

2010. máj. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
42%
Jóhogynem építészmérnök legyen a vízszerelő? Az ötvenéves szaki össze tud rakni két csövet úgy, hogy az tíz/húsz/száz év múlva is jó lesz. A most kipottyant hülyegyerek érettségivel meg azt sem tudja melyik a cső. Ki szavazzon kettejük közül?
2010. máj. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
38%
ha IQ szinthez kötötték volna a szavazást, akkor a jobbik be se került volna a parlamentbe.
2010. máj. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
100%

"ha IQ szinthez kötötték volna a szavazást, akkor a jobbik be se került volna a parlamentbe."

És igen, már megint eljutottunk a Jobbikhoz... Ez valami hihetetlen, hogy minden kérdésben elő kell húzni a Jobbik kártyát. Ennél nagyobb örömötök nincs, minthogy a Jobbikot szapuljátok? Evvel az erővel az MSZP sem jutott volna be, mert a legtöbb cigány rájuk szavazott, mert tőlük kapta a legtöbb segélyt, és szabadon randalírozhattak az ő kormányzásuk alatt... Hogy ne legyen OFF: Támogatom, hogy műveltségi cenzust vezessenek be, hogy vagy középiskolai bizonyítványhoz kötni a szavazati jogot, vagy kitölteni egy állampolgári ismeretek tesztet, hogy pl. tudja a szavazó, hogy mi Magyarország államformája...

2010. máj. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:

Szerintem egy két kezi munkásnak is lehet annyi esze, hogy tudja, ki képviseli az érdekeit. És Ő is beleadja saját pici részét a közösbe /legalább nem segélyen él/.

Tehát az iskolázottság szerintem nem jó szűrőtényező.

2010. máj. 10. 18:05
 30/42 anonim ***** válasza:
67%
15:07 --> Lehet, hogy manapság ezeket OKJ-s képzésben is lehet (de nem csak úgy), de nyilván nem csak a frissen végzettekről van szó, hiszen egy 40-50 éves ember is minden további nélkül lehet szakmunkás. Oké, az is egy középiskolai végzettség. De azt még mindig nem értem, hogy pl. egy végzettség nélküli takarítónő vagy kézilány miért ne szavazhatna. Az eszet amúgy sem az érettségivel vagy a szakmunkásvizsgával osztják. Én pl. csak 22 évesen érettségiztem, és előtte nem volt végzettségem (de dolgoztam), mégsem tartom magam egy buta embernek, sőt, a környezetem is műveltnek, olvasottnak, értelmesnek tart. Nem hiszem, hogy az iskolai végzettség döntené el a kérdést.
2010. máj. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!