Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki, mikor és miért adott a...

Ki, mikor és miért adott a nőknek választójogot Magyarországon?

Figyelt kérdés
2011. okt. 11. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


Legközelebb használd a guglit bogaram.

2011. okt. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen ezt már megnéztem, de számomra nem derül ki pontosan belőle.

Oké, hogy a Wekerle-kormány dolgozta ki ezt a törvényjavaslatot, de először Károlyi Mihály programjában szerepelt, de akkor meg a Tanácsköztársaság létrejötte miatt nem valósulhatott meg.

Aztán a Tanácsköztársaságban bevezették csak más feltételekkel.

Szóval ha így nézzük, Kun Béla ideje alatt szavazhattak először a nők, vagy nem?

Wekerle dolgozta ki, de később Károlyi folytatta amiben elvileg megakadályozták...szóval ilyen esetben ez kinek a nevéhez fűződik? Mert végülis más indította el a lavinát :)

Bogarad :)

2011. okt. 11. 20:32
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Igen, és eddig Rákosi Mátyás volt a legtöbb nyelven besztélő államfőnk...


Naés? Akkor is a lelkén szárad, ami a lelkén szárad.

Vagy nem?

2011. okt. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a nők veszélyesek a választásokkor, nem ők a hibásak a rossz döntésért. A választójogot értelmi szinthez kellene kötni, mert a buták azok, akik megvezethetők, megvehetők. És ebből van férfi, nő egyaránt.

Bocs, hogy nem a kérdésre válaszoltam, de ez szerintem illett volna leszögezni.

2011. okt. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
24%

A TANÁCSKÖZTÁRSASÁG ADTA!

Mert csak nekik volt elég emberségérzetük ehhez. Ők voltak eléggé felvilágosultak. Az elnyomó királyság nem törődött az emberekkel. Ezer éves elnyomás után a kommunisták voltak, akik bevezették a 8 órás munkaidőt, növelték a béreket, iskolákat nyitottak, csökkentették a lakbért, beszüntették a kötelező egyházi oktatást, tüdőszanatóriumot nyitottak. 133 nap alatt olyan óriási lépésekre voltak képesek, amiket még a mai kapitalizmus is csak lassan tud lerombolni.

2011. okt. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!