Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Én vagyok az egyetlen "fiatal"...

Én vagyok az egyetlen "fiatal" aki szerint bűn lenne legalizálni a marihuánát, vagy bármi féle drogot?

Figyelt kérdés
Elvből elítélem, és szerintem rövid idő alatt tönkretenné a társadalmat. Sok ismerősömön látom a hosszú távú hatását. Nem kell félre érteni, nem vagyok szentfazék, szoktam inni és dohányzom is, de mind ezek már beépültek a társadalomba, mert nem fékezték meg akkor, mikor még lehetett.

2017. jan. 12. 19:04
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
60%
nem. Itt vagyok én is. 20/F
2017. jan. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
94%

A kérdést inkább úgy tenném fel,hogy mi értelme tiltani?


Akit érdekel a dolog,az gond nélkül be tudja szerezni ma is,legfeljebb nem kényelmes ellenőrzött coffe shop-ból,hanem az utcáról.Aki meg eddig se szívott,az a legalizálás után se nagyon fog.

A díler pedig nem kér személyit,nem ellenőrzött helyről szerzi a cuccot,és nem adóz utána.

Az államnak csak kiadást jelent a tiltás.


Az meg hogy ki mit szeret,igencsak magánügy.Valaki mondjuk a piát ítéli el elvből,és helyette inkább elszív egy spanglit.Nagy ügy.Kocsiba ne üljön utána se a piás,se a füves.

2017. jan. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
87%

Az alkohol a hatását tekintve ugyanúgy drog, szóval légy jó fiú és jelentsd fel magad kábítószerrel való visszaélésért. Attól még, hogy valami itt van velünk 1000 éve, míg valami csak alig néhány évtizede még nem indok arra, hogy az előbbit ne tiltsuk, míg az utóbbit igen, mert ilyen logika mentén meg tiltsuk be a számítógépeket is, mert azok is csak alig 30-40 éve jelentek meg a társadalmunkban, bezzeg az abakusz már itt van a bánat tudja milyen régóta, na azt viszont ne bántsuk.

Én is ismerek fűtől leépült, szobanövény szintjén vegetáló stoner embereket, akik egész nap rajzfilmet néznek és tépnek, miközben az életük széthullik körülöttük, de ettől még ugyanúgy ott van az a több millió szerhasználó, aki képes normális életet élni és felelősséggel tudja használni ezeket. Én egyik drog fogyasztását és birtoklását se büntetném, mert egy felnőtt embernek nincs jogom megmondani, hogy mit vihet be a testébe és mit nem. A paternalizmus netovábbja az, amikor a kormány beleugat az emberek magánéletébe és megmondja, hogy mit szabad magadba rakni és mit nem, egy felvilágosult társadalomba ne legyen már ott felettem az állam és ne csapjon rá a kezemre, ha egy neki nem tetsző dolgot akarom elszívni.

2017. jan. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
64%

Én sok ismerősömön látom az alkohol hosszútávú hatását is és akár beépültek a társadalomba, akár nem, csak annyival működik jobban, hogy nem éri a fogyasztókat a tiltásból eredő hátrányok.


Az illegális drogoknál is a probléma kezelésének legrosszabb módja a tiltás, mert nem segíti a fogyasztót a leszokásban, hanem még inkább tönkreteszi az életét és nem megakadályozza a forgalmazást, hanem növeli a kereskedő árrését. Manapság is csak az nem jut illegális droghoz, aki nem akar.


A jó drogprevenciós politika őszinte, nem pedig ijesztget és hazudozik, mint a jelenlegi. A jó drogkezelés pedig biztonságos forrásból ellenőrzött minőségű és hatóanyagtartalmú szereket biztosítani és módot adni a leszokásra, a jelenlegi, a forgalmazást az alvilág kezébe adó, minden ellenőrzéstől mentes és a fogyasztót bebörtönző rendszer helyett.

2017. jan. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
32%

Nem.

Én a dohányzást is betiltanám.

2017. jan. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
12%
A marihuana elbutulást eredményez. Ez nem igaz az alkoholról. Mindenképpen tíltani kell mindenfajta drogot. Legyen az mariska, de herbál is !
2017. jan. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
50%
Az alkoholt, és a dohánytermékeket azért nem fékezték meg, mert lehetetlen. Meg persze mert dollárcsilliárdos üzlet. Egy picit túlérik a gyümölcs és heló. :-) Még a disznók is szívesebben eszik azt, mint a simát.
2017. jan. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
Ez nem morális kategória, megvannak a természettudományos, pszichobiológiai hatásai, amelyek sajnos még mindig nem kellően tisztázottak.
2017. jan. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
75%

Igen, ez egy jó dolog, hogy megvédjük a fiatalokat a drogtól, de vannak beteg emberek akiknek pedig talán segíthetne.

A morfium is érdekes módon tiltott kábítószer mégis a mai napig használják a kórházakban rákos betegek fájdalomcsillapítására Magyarországon.

2017. jan. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:

'"Kocsiba ne üljön utána se a piás,se a füves."


Mér ne?'


Talán mert balesetet okozhat? Nézz meg pár baleseti hírt, ahol kitérnek arra, milyen befolyásoltság alatt állt az illető és ő volt a hunyó :)

2017. jan. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!