Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kevés a szakmunkás. Miért?...

Kevés a szakmunkás. Miért? Mit lehetne tenni ellene?

Figyelt kérdés
Azért mert a szülők nem a szskmunkaban látják gyermekük jövőjét ? Azért mert a mostani hianyszakmák tipikus férfi szakmák, és a társadalom beleverte a nőkbe h belőlük nem lehet villanyszerelő meg ilyesmik ? Kevés a fizetés ? Magyarországon minden szakmában kevés a fizetés. Miért van hiány belőlük ? Mit kellene tenni ?

2017. jan. 6. 17:40
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
31%
Kevés a szakmunkás? Ha nem zavarna, annyi diplomásunk van, hogy csal albániát előztük meg a számunkkal. Akkor szerinted mit dolgozik a maradék ember???
2017. jan. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
55%

Én diplomás vagyok, ugyanakkor azt látom, hogy pl. Csongrád megye népessége 400 000 fő.


Ebből a munka.hu-n -NFSZ hivatalos állami rendszere- ahol a többségben van a nem diplomás állás. Országosan, a 45 480 feltöltött önéletrajzra esik 12400 álláshirdetés.


Csongrád megyéből kb. 4000 álláskereső keres itt, azaz kb. az össz lakosság 1%-a. A munkaképes lakosság kb. 5% hivatalosan is álláskereső ez kb. 13 000 fő (nem munkanélkülit írok, mert a munkanélküli nem feltétlenül keres bejelentett munkahelyet).


Na most Csongrád megyében kb. 15 000 a szegedi egyetem teljes létszáma dolgozókkal, oktatókkal, elsősökkel, összes évfolyammal együtt. Az itt tanulók jó része nem a megyéből származik. Azaz erősen kétlem, hogy mind a 13 000 Csongrád megyei álláskereső diplomás lenne. Továbbá sokan nem regisztrálnak szerintem álláskeresőként, őket nem is látjuk.


Valóban, a nem diplomások többen vannak, így a diplomásoknak soknak tűnhet a nekik kiírt álláshirdetések száma, azonban szerintem az arányokhoz képest nekik sem sok álláslehetőség van!


Az, hogy Csongrád megyében kevés a termelő cég, nem csak azt jelenti, hogy kevés a diplomás állás, hanem egyben azt is, hogy kevés szakmunkás álláshely van.


Nekem kétségeim vannak, mert a térségemben kevés ipari fejlesztés történt. Inkább leépítéseket látok.

Esetleg az építőipar lehet kivétel (állami beruházások).


Az álláskeresők 10,63%-a biztosan szakmunkás (munka.hu adat)!!! Tehát Csongrád megyében kb. 1300-1400 fő álláskereső szakmunkás van.

Aki nem válogatós, az talál közülük munkaerőt.


Most már csak a gyárat nevesítsétek, ahova bejárhatnak!

Köszi!

2017. jan. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk normális oktatás kellene és rendes fizetés.

Eközben:


[link]

2017. jan. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

13.: Normális oktatás a diplomásoknak is kellene, mert gyanítom, hogy a vidéki egyetemeken sok helyen nem áll a helyzet magaslatán az oktatók köre...


Leginkább mindenféle ipari/valós életbeli kapcsolat hiánya okozza ezt.

Szerintem ez a szakmunkás képzésre is igaz, azaz, ha a városban nincs foglalkoztató, akkor nagyon tankönyvszagú lesz minden...


Azaz a megoldás a munkahelyek létrehozása, cégek vidéki térségekbe csábítása, ahol vannak szakiskolák, főiskolák, egyetemek.


Nem állapot, hogy még mindig, szinte minden Budapestre megy!

2017. jan. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
70%

Előző vagyok, még egy példa a mai napról.:


Budapesten az úszószövetség az uszodafelújítások miatt panaszkodik, hogy a 3, általuk bérelhető fedett uszodából, csak egy áll rendelkezésre!


Eközben a 160 000-es Szeged történelme első fedett uszodájának egyenlőre a helye van kész! Sokáig, évtizedekig itt álom volt az is, hogy egyszer belekezdenek egy fedett uszoda építésébe! Pedig a szegedi vízilabda a legerősebb olimpiai éve alatt a 3. legjobb magyar klubbal dicsekedhetett...


OK, hogy a főváros 10-szer akkora és majd 20%-a a környékén él Magyarország lakosságának.

2017. jan. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
72%

"13.: Normális oktatás a diplomásoknak is kellene, mert gyanítom, hogy a vidéki egyetemeken sok helyen nem áll a helyzet magaslatán az oktatók köre..."


Az rendben van, csak éppen nem a diplomásokról szólt a kérdés.

2017. jan. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
76%

16.: De az érthető, hogy ha van ipar, akkor erősebb lehet az oktatás is minden téren.


Most már, csak az a kérdés, a helyi vezetőket hogy lehet rávenni, hogy amíg mi állást keresünk, addig ők munkáltatókat keressenek!?

2017. jan. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
80%
(Egy szakmunkással egy nő se áll szóba,már amelyik normálisan néz ki,és értelmes. ) Hallod összehordasz annyi sületlenséget. Egy jó szakmunkás több pénzt összeszed mint egy mérnök. Nem egy szakmunkást ismerek aki különbül él mint legtöbben. Még hogy nem állnának szóba vele a jó nők na ne röhögtess már? A munkásszállóra meg nem az a jellemző hogy szakmunkásokból áll. Inkább betenított munkásból. És az nem ugyanaz.
2017. jan. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Pénztáros Lőrinc számára minden alattvalótól beszedik a sarcot,hogy nekik legyen.

Mik vannak ebben az országban:Európában kiugróan magas áfa,ha csökken a benzin világpiaci ára akkor Magyarországon nem csökken hanem drágul.

Fizetsz azért,hogy felvedd a megadóztatott béred.

Egy melós Németországban megkereshet 1800-2000eurót,úgy hogy fizetik a szállást és a kaját is.

Ezek után szerinted itthon maradna,a sok sunyi vállalkozó közt?

2017. jan. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
73%

18.: 5. válaszoló ezzel a nős dologgal jó nagy hülyeséget írt. Ez ettől nem függ. Normáliséknál a pénztől sem.


19.: Én magyar BSc diplomásokkal beszélgettem Londonban, ahol a férj szakmunkásként dolgozott már. Pl. a környezettan BSc vidéken erre volt jó, mára meg is szüntették. Azóta felezték az egyetemre felvettek számát.

De még mindig nagy a túlképzés, vagy inkább kevés a munkahely. Igazából tovább lehetne csökkenteni a képzést, de akkor végleg lemondunk a szebb jövőről...

2017. jan. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!