Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz lehet, hogy nemsokára a...

Igaz lehet, hogy nemsokára a nép, választók fogják igényelni, kikövetelni az egészségügy liberalizációját?

Figyelt kérdés
Sok balliberális szakértő szerint a fennmaradt állami szocialista egészségügyi rendszer nem fenntartható, szükség van liberalizációra, magántőkére, piacosításra. És ezt egyre inkább a magyar választópolgárok fogják igényelni a kormánytól, politikusoktól.

2016. dec. 9. 00:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
A népet, a választót nem érdekli, hogy az egészségügy liberalizált-e vagy sem. A nép, a választó jól működő egészségügyet szeretne - a működési részletek kifejtése nélkül. Nem tudják, hogy ehhez mit kell változtatni az egészségügy rendszerén. A politikusok persze belelovalhatják a népet, kisebb-nagyobb sikerrel, a követelőzésbe, de ez már a politikusok felelőssége, vagy felelőtlensége.
2016. dec. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Persze, mindenki szerint olyan rohadtul jó és emberbarát az USA-ban működő rendszer, hogy egyenesen követelni fogjuk. Tök buli lesz egy megfázásért otthagyni a dokinál 40-50 ezret.
2016. dec. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Pont hogy a szocialisták a közegészségügy és közoktatás legnagyobb támogatói (a szocializmus erről szól), ha nem tűnt volna fel. A vadkapitalista fidesz verte szét az egész rendszert, de gondolom ez sem tűnt fel.


És ennek az egésznek mi köze van a liberálisokhoz?

2016. dec. 9. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Annyira jó lenne ha ezekhez forrást is csatolna ilyenkor a kérdező.
2016. dec. 9. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy is elég abszurd, hogy az átlagember azt követelje, hogy az egészségügyi rendszer a gazdagoknak kedvezőbb és a szegényeknek hátrányosabb módon legyen átalakítva. De hogy a kádári beidegződésű, általában erős állami szerepvállalást támogató magyar nép körében legyen ez... ugyan már.
2016. dec. 9. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
3%
A liberalizációnak ez az eredménye. Mit akarsz még tovább liberalizálni?
2016. dec. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

1. Az egészségügynek már ma is van egy olyan szegmense, ami könnyebben elérhető, drága, de szinvonalas. (Pl: maszek fogorvos)


2. Az egészségügybe való magántőke bevonást pedig az emberek egyáltalán nem akarják. Jól mutatja ezt, hogy leszavazták pl a vizitdíjat, ami pl arra nagyon jó volt, hogy az orvosi rendelőbe az orvossal csak csacsogni járó, a vasárnapi húsleves receptjét kibeszélő öregasszonyok feltartsák a sort a beteg, agonizáló, 40 fokos lázzal a váróban szenvedő fiatalemberek elől. Ezt még az orvosok is támogatták.


3. A Horváth Ágnes féle egészségügyi reformtervezet pont arról szólt, hogy magántőkét kell bevonni az egészségügybe, mert csak így tehető fenntarthatóvá, gazdaságossá. Ergo többiztosítós rendszert kell létrehozni. De az emberek ezt sem akarják, mert "az egészség nem üzlet" címszó alatt, birka módon ezt is leszavazták a fidesz vezetésével, pedig ez is egy lehetséges kiút lett volna.


Most mi van? Sz.r és egyre sz.rabb egészségügy, nulla koncepció, pénznyelő (TB + hálapénz + magán eü), gazdaságtalan, kivándorlás, orvoshiány, beteg elhalálozások, fertőzések, több napos hulla a mosdóban.


Bravó. Kiválóan sikerült a fidesznek megreformálni az egészségügyet!

2016. dec. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

2:

Tök buli évente 500 ezret befizetnem úgy, hogy 11 éve nem jártam orvosnál, és ha valami bajom lesz, akkor mehetek magánba, ha nem akarok meghalni addig, amíg sorra kerülök...

2016. dec. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Természetesen nem a legszegényebbek igénye lenne a liberalizáció, hanem a középosztály, felső osztály körében merülhet fel, hogy ha már befizetnek sok pénzt az egészségügyi biztosításra, akkor cserébe elvárnák a megfelelelő ellátást, szolgáltatást. És ha ezen múlik, a megfelelő színvonalért cserébe hajlandók lennének akár többet is fizetni. Persze ez a szocialista rendszerben is érvényesül valamelyest a hálapénz révén, de ez hivatalosan nem elfogadott.
2016. dec. 9. 11:52
 10/11 anonim ***** válasza:

A szakértő lényegében mindenben téved.

1. A nép semmit se fog kikövetelni. Fogalma sincs, hogyan kell, azt se tudja, mit kell.

2. a mai rendszer annyira hasonlít a szocialistához, mint giliszta a zsiráfhoz. Mindkettő "így" hosszú.

3. A mai rendszer nem fenntartható, mert mindent kilopnak belőle. Ha a lopást valaki/valami meggátolná, a dolog máris rendbe szedhető (a tudás megvan hozzá, bár nem az irányítók között, az akarat viszont sehol sincs meg hozzá).

4. Az egészségügy működése nem attól függ, hogy állami, vagy magán. Szélsőségesen magán kizárólag a neoliberális USA-ban, csakhogy ott ennek évszázadokra visszamenő hagyománya van. A működés akkor jó, ha jól csinálják.

5. A magánosított egészségügy a versenyen alapul. Tisztességes verseny csak akkor létezik, ha azt külső erő fenntartja. Ilyen külső erő ma nincs. A verseny a szereplőktől soha nem tisztességes, ez ellentmond a verseny fogalmának. Ezen túl, a magánosítás a népesség jelentős pusztulásához vezet. A magánegészségügyet ma Magyarországon a lakosság 5-10%-a képes megfizetni.

6. A privatizáció eredményes megvalósításához jó néhány feltétel kell. ezekből ma nagyjából semmi se teljesül, pedig egy két fontosabb feltétel hiánya is visszájára fordíthatja.


Összességében ez egy megalapozatlan neoliberális propagandafogás.

2016. dec. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!