A demokrácia válságának tekinthető-e, hogy a fiatalabb generáció egyre kevésbé tartja fontosnak azt?
A felmérés nem Kelet-Európában,Oroszországban készült, hanem a fejlett demokráciában.
Azaz érdekes, hogy idősebb generáció fontosabbnak tartja az állampolgári szabadságjogokat, mint a fiatalabb generáció.
Ezek a fiatalok a jóléttől nem tudják mit beszélnek.
Majd kinövik.
Na, 23%os mindig mindenhol bosszantó, de most kivételesen hallgassuk meg a véleményét, hiszen reprezentatív, ő az, aki nem akar demorkáciát.
Kedves 23%-os! Mit szeretnél demokrácia helyett? Hogy képzeled el, milyen államformánk legyen? Esetleg egy monarchia? Kommunizmus? Több most nem jut eszembe.. szóval fejtsd ki a véleményed, mi lenne jó demokrácia helyett?
Egyetértek a 2-3. válaszolóval. Ezek a fiatalok nem tudják, hogy miről beszélnek.
Ha másnap reggel arra kelnének, hogy diktatúrában élnek, akkor egyből megváltozna a véleményük.
Szerintem leginkább arról lehet szó, hogy az idősebb generáció még láthatta, hogy milyen, amikor máshogy mennek a dolgok. Sok olyan dolog van, amit ma már alapvetőnek tekintenek (pl gyülekezési jog, véleménynyilvánítás szabadsága, független igazságszolgáltatás), és egy echte autoriter államban elsők között lenne, amit elvesztenének. Persze ebbe nem mindenki gondol bele, vagy úgy érzi, hogy mindig a fallosz megfelelő oldalán állna.
Ezzel párhuzamosan sok nehézség a fiatalabb generációt sújtja, mint például a munkanélküliség a Dél-európai államokban, vagy az eladósodottságot jelentő oktatási költségek az Egyesült Államokban. A kétségbeesett ember pedig hajlamos a szélsőségekre, legyen az bármilyen irányú is...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!