Rosszabbul élünk mint 4 éve?
Egyre tágul a szakadék gazdagok és szegények közt. Én abban látnám a megoldást hogy például vidéken ne egy-egy ember kezében koncentrálódjon a föld hanem ahogy a 70-es években is volt, bárkinek legyen lehetősége mezőgazdasággal foglalkozni. Mert a jelenlegi formában az emberekből közmunkások lesznek, habár vidéken az sem jut mindenkinek.
A birtok koncentrálása az 50-es és 60-as években sem működött jól. Akkor az állam kezében koncentrálódott de a birtokkoncentrálás tényén az nem változtatott. Változást a 70-es évek hoztak amikor bárki foglalkozhatott háztájival vagy más maszekolással. És így még a diktatúra árnyékában is elég jól virágzott az ország.
Napjainkban az 50-es és 60-as évek ismétlődtek meg, csupán a koncentrált birtokok tulajdonosa más, akkor állam ma milliárdosok. Még a kötelező terménybeszolgáltatások is ismétlődnek, persze más jelmezben, kommunális adó, stb. formájában.
Még a padlássöprések is megismétlődtek napjainkban, persze szintén más jelmezben és más díszlet háttérrel. Például a vendéglátóhelyektől elvették a játékautomaták üzemeltetési jogát hogy a koncentrált birtok jól működhessen, vagyis Vajna kaszinója. Vagy a magánnyugdíj pénztár is padlássöprés alá került. Még az egykori APEH is az ÁVO-hoz hasonló nevet kapott: NAV. Nem csodálkozok azon hogy naponta több orvos hagyja el az országot és mások is sikítozva menekülnek. Vagy tán nem ez a valóság?
Nekem kb. olyan, mint 2010-ben.
Nem nagyon veszem észre, hogy annyival jobb vagy rosszabb lenne.
Nem élünk rosszabbul. Épp 2012-ben érte el egyik mélypontját a 2008-as válság életszínvonal szempontjából Magyarországon, azóta emelkedik.
A mi családunk nem él rosszabbul mint négy éve.
Mi 2006-ban kerültünk a padló alá, de annyira, hogy a 2008-as lémanbradörsz válság már nem is tudott rontani a helyzetünkön. Devizahitelünk nem volt, az minket nem érintett, csak a Gyurcsány-csomag áldásos tevékenysége, amikor egyik napról a másikra megszűntek a munkahelyeink. Aztán kb. 2012 óta apránként mászunk felfelé, de még nem értük utol a korábbi önmagunkat. De 2010-hez képest valamivel jobban állunk.
Alapvetően 2008hoz képest biztos hogy javulás érezhető. Ez nem feltétlen politikai érdem, egy recesszió után mindig növekedés tapasztalható. A '08-ast meg azért megéreztük szerintem eléggé.
Másrészt ÖMLÖTT az uniós pénz az országba. Ezért tartom megbocsáthatatlan bűnnek a fidesz korrupcióját, és annak a pofátlan mértékét. Megvolt anno a 2/3-uk, szóval bármi olyan gazdaságilag helyes döntést képesek voltak meghozni, amit egyébként leszavazna az ellenzék. Ennek ellenére nem az értékteremtés volt a cél, hanem a saját stabilitásuk megteremtése. Másrészt az eu-s pénzekből 3x ennyi effektív érték is születhetett volna, ha nem tömködik ennyire a zsebüket.
Autópályák, iskolák, iskolafejlesztések, vállalkozások (nem kormányközeli, hanem tényleges versengő), bicikliutak, tömegközlekedés, ezermillió helye lett volna még annak a pénznek, és ott tartanánk, hogy nem örülünk a 2% gdp emelkedésnek, hanem a duplája lehetne a cél. És aki azt mondja hogy "ugyan már 4%?" annak megjegyzem, hogy 2015ben 3,5% körül volt folyamatosan.
Annyi potenciál volt a fidesz két terminusában, ami valószínűleg egy párt kezében sem lesz a következő 100 évben. És nem éltek vele, hanem visszaéltek vele.
Mi nem élünk rosszabbul, és még a fityixnek sincs köze hozzá, sem másik pártnak.
Persze igencsak többet is kell most tennünk érte, gyengébbek kedvéért többet dolgozni, de attól függetlenül nem vágyom vissza a 6-8-10 évvel ezelőtti szintünket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!