Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bárki is kerülne 2018-ban...

Árokpart kérdése:

Bárki is kerülne 2018-ban kormányra ugye már semmiképpen nem lenne szüksége konkrét fiskális megszorítások meghozatalára?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy a hiány 2 % alatti, az államadósság is csökkenő pályán. Aki esetleg rendelkezik közgazdasági képzettséggel mi a véleménye erről. Szinte kőbe vésett, hogy a következő 1-2 kormánynak nem lesz szüksége olyan intézkedések meghozatalára mint a Bokros vagy Bajnai csomag amilyen volt?
2016. nov. 4. 13:14
 1/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
50%
Sose lehet tudni. 2006-ban még a legtöbben nem gondolták, hogy 2008-ban lesz egy (v)álság. Meg aztán ki tudja, hogy mi derül ki a valós helyzetről, ha esetleg mégis lenne egy kormányváltás.
2016. nov. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A Bokros csomag , a Gyurcsány csomag meg Bajnai csomag nem egészen hasonlíthatók össze. Mert csak a Bokros volt elég hosszú életű. Közgazdászok szerint ha méghosszabb lett volna sokkal nagyobb eredményt produkált volna. A másik kettőről is talán ezt mondhatjuk.


"A Horn-kormánya fogadta el és hajtotta végre a gazdaság szanálása érdekében a Bokros Lajos akkori pénzügyminiszterről elnevezett Bokros-csomagot, amelynek révén Magyarország elkerülte a fenyegető pénzügyi csődöt és az ország gazdasága viszonylag rövid időn belül növekedési pályára állt. Az ellenzék élesen bírálta a csomagot azzal, hogy a magyar társadalomnak indokolatlanul súlyos árat kellett fizetnie a gazdasági korrekcióért."


Szóval nagy eredménye volt de vitatott mert keserűséggel járt, bár ezt Horn megmondta már az elején hogy nehéz lesz de meg kell csinálni.

Ezért jött sokaknak a "BOKROS A NÉPNYÚZÓ!" kiabálás.



A mostani helyzetben nem biztos hogy szükség lenne ilyesmire, de ahhoz hogy ezt az irányvonalat akár gazdaságban akár bármiben egy új kormányzat visszaállítsa az eredeti útjára esetleg még lehet róla szó.

2016. nov. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
De igaza van az egyesnek. Mikor én 2006-ban választást nyerek tudom hogy 2008-ban lesz valami? Hát ezen múlik majd ez is
2016. nov. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem a fiskális politikáról van szó. Arrül van szó itt, hogy azt a rengeteg szemetet, és hazugságot, amit az orbbán kormány hőz maga után, mint egy nyáladzó csiga, azt el kell tötölni.

Társadalmi egyenlőtlenségekről, hazugságokról, lopásról beszélek. A többi mellébeszélés.

2016. nov. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nos, rosszra gondolsz. Pontosabban nem létező dolgokra. A hiány nem 2% alatti, hanem 70% feletti. És növekszik. Azt vissza kell fizetni. Egyfelől a nemzetközi tőkének, másfelől a saját állampolgároknak, akik azt finanszírozzák. A 2% az állítólagos éves költségvetési hiány. A költségvetés mai formájában egy misztikum, ha akarom, tudnék 10% többletet is kimutatni. Csak némi logika kell hozzá (no meg, hogy hagyják megcsinálni, de nem hagyják).

A Bokros csomag egy költségvetési rendbetételi mód volt, ahogy a Bajnai csomag is. Az első a hibás költségvetések sorozata (és a hozzájuk tartozó csalások) miatt volt szükséges, a másodikat a gazdasági világválság miatt megváltozott körülmények tették szükségessé. Most viszont egy végletesen tönkretett gazdasági környezet van, irtózatos hiányokkal. Aki azt rendbe akarja tenni, először felrúgja a meglévő intézményrendszert és újat alkot. Kérdés, hagyja-e a megvezetett tömeg. Másodszor két lehetőség közül választhat: vagy visszaveszi az elrabolt javakat (sokféle módon lehet, a legegyszerűbb a rablott dolgok visszaállamosítása és újra értékesítése - de itt nagyon észnél kell lenni), vagy a társadalom dobja össze újra (nevezheted soha nem látott mértékű megszorításoknak is). Itt is az a kérdés, hagyják-e.

Minthogy mindkét esetben nagyjából "nem" a válasz, ezért ne számíts irányváltásra. A nyomor fokozódik. A visszafordításához társadalmi közmegegyezésre van szükség. Erre semmi esély a közeljövőben (mondjuk 10 évben, ennyi talán áttekinthető, hosszabb időt csak azért nem mondhatunk, mert nem láthatjuk annyira előre a világgazdaságot. A magyart igen).

2016. nov. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"a hiány 2 % alatti, az államadósság is csökkenő pályán."


Ezzel az a gond, hogy milyen áron? Mármint bárki képes kevesebbet költeni (és most ez a helyzet pl. az oktatással), a bevételt növelni nehézkes. Az államadósság még mindig irtó magas, és Isten tudja hogy EU-s támogatások nélkül mi lesz itt.


"Szinte kőbe vésett, hogy a következő 1-2 kormánynak nem lesz szüksége olyan intézkedések meghozatalára mint a Bokros vagy Bajnai csomag amilyen volt?"


Attól függ, ha jelentős fejlődést akarunk elérni, ahhoz megszorítások is kellenek majd. Ha stagnálni akarunk, akkor persze nem is lesz szükségünk semmiféle csomagra.

2016. nov. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!