utóbbi. Beburkolja szittya nemzeti köntösbe és akkor jól is néz ki.
2014. febr. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 anonim válasza:
Nem unjátok még ezt az államcsődös marhaságot?
20 éve ezt kell hallgatni.
2014. febr. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
3/9 anonim válasza:
Úgy kérdezed mint ha más választása nem is lenne. Honnan veszel ekkora marhaságokat?
2014. febr. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 anonim válasza:
Kicsit már unalmas az államcsőd és megszorítás riogatás. A kiadáscsökkentésre nem gondolt még senki?
2014. febr. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 rémuralom válasza:
Szerintem Orbán nem sokban különbözik az argentin Kirchneréktől, és ők inkább az előbbit vállalták és csomagolták be nemzetmentő köntösbe, mint az utóbbit. Gyanítom, hogy ha minden kötél szakadna, és csak ez a két opció lenne, ő is ezt választaná. De persze ez még messze van, előtte még egy rakás lehetőség van államosításokra, különadók kivetésére és egyéb mélyszocialista intézkedésekre, mielőtt valóban e két opció közül kellene választani.
2014. febr. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 anonim válasza:
Egyikre sem lesz szükség. Magyarország jobban teljesít!
2014. febr. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 anonim válasza:
Nem tudom melyiket választaná, de mindkettőtől eléggé távol vagyunk! Államcsőd veszélyétőleléggé messze vagyunk, 1-2-3 éve, még benne volt az esély, sőt 2008-ban, ha nem kapunk az IMF-től hitelt, akkor elég hamar bekövetkezhetett volna, most viszont más a helyzet. A hiány 3% alatt van, a gazdasági növekedés csekély, de legalább beindult, szóval ettől nem kell tartani! Megszorításra általában akkor van szükség, ha kevesebb a bevétel, mint a kiadás, de ha van növekedés, vagy ha hosszútávra lesz növekedés, akkor nemhogy megszorításokra kell készülnünk, hanem úgymond osztogatásokra, ehhez tartósan minimum 3-4%-os növekedés kell, minél nagyobb a növekedés, annál jobb az országnak és az embereknek!
2014. febr. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 anonim válasza:
Egy technikainak feltüntetett államcsődöt függetlenül a következményeitől sokkal jobban el lehet adni, mint az idő után már nem csomagolható megszorításokat. Illetve van ahol lehetne, de itt nem lenne érdemes a kötelezően önkéntes békekölcsönökkel próbálkozni. A megszorításnál nincs kézzel fogható potenciális ellenségkép, míg az államcsődnél ott vannak a hitelezők. Egy vérbeli autoriter vezető belecsapja a államcsődbe és hatalmának megszilárdítására használja fel. A semmiből könnyű felhozni valamit, mert a kiindulási állapotnál rosszabbat nemigazán lehet előidézni, ha nem is lesz jobb mint a csőd előtt, vagy akárcsak a kilábalás előző évében sebaj, az újraépítés hozzá kötődik a hatalom marad.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!