Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik a marihuána legalizálássá...

Akik a marihuána legalizálássát támogatják, ők többnyire fogyasztási szándékból teszik ezt?

Figyelt kérdés

2016. nov. 4. 07:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
55%

Amúgy mit csinálnának vele? Jól mutat a kertben?

Én mondjuk a legalizálás mellett vagyok de életemben nem próbáltam, de ha legalizálnák végre rendesen ki lehetne vizsgálni hogy mire lehetne felhasználni a gyógyászatban, pl több rohamokkal járó betegség kezelésében hasznos.

2016. nov. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%
Én nem élek vele, de elég nagy képmutatásnak tartom, hogy amíg a sokkal károsabb alkoholfogyasztás elfogadott, mi több, támogatott, addig a füvet szívók kb. a heroinistákkal vannak egy lapon emlegetve.
2016. nov. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
77%
Legalizáció párti vagyok, de életemben egyszer szívtam füvet, mindezt 11 éve, és ha legalizálnák, sem fogyasztanám. Ugyanakkor a teljrs legalizálást pártolom, tehát nem csak egészségügyi célra.
2016. nov. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
81%
Nem, viszont a fű károssága és az érte járó büntetés nincs arányban. Itt egy olyan anyagról beszélünk, aminek néhány szempontból a koffeinnél is könnyebb drog és a legrosszabb tulajdonságai sem érik el az alkoholét, mégis egy élet rámehet, ha elkapnak vele. A gyógyászati szempontokról nem is beszléve.
2016. nov. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
43%

Nem feltétlenül.


Most is tudok fogyasztani, ha akarok. Csak nem legálisan. De az hol érdekel engem? A lebukás veszélye nagyon alacsony.


Ellenben az elv nagyon zavaró. Ugyanolyan büntetést kapsz marihuána fogyasztásért, mint mondjuk heroin fogyasztásért. Azért ez egy vicc. Az alkohol meg legális, és plakátokon kell hirdetni.


Az is nagyon zavar, hogy sokan tájékozatlanok. Azt hiszik, a marihuána mekkora rossz dolog. Sokan örülnek, hogy be van tiltva, és narkósnak titulálnak mindenkit. Arról sem tudnak sokan, hogy egyre több országban lesz legális vagy dekriminalizált a fű fogyasztása, nálunk sokkal fejlettebb nyugati országokban is.

2016. nov. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 BlodDrunk ***** válasza:
32%

Nyílván igen,mi másért.?D

Illetve azt sem érdemes elfelejteni,hogy testi függőséget sem okoz,gyógyászati szempontból pedig csak pozitív hatása van.

Nyílván pszichésen rá lehet szokni,de úgy mire nem?

Játékfüggőség, stb stb függőségek..


Arról ne is beszéljünk,hogy az alkohol legális és sokkal károsabb élettani hatásai vannak.

Inkább elszívok este 3-4cigit és jókedvem van,röhögök mindenen,tudok tisztán gondolkodni,beszélni illetve egyenesen stabilan menni,mint hogy részegre igyam magam,menni se tudjak,beszélni se,össze hányjam magam,illetve másnap fulll másnaposan kelni és egész nap szenvedni..

2016. nov. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
20%
többnyire azért, mert "trendi lázadó dolog" (klasszik libsi marhaság)
2016. nov. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
52%

Így van. És ez is az egyik legfőbb ok, ami miatt nem tudom támogatni ezt az ötletet.

Mert, ha ez az egész úgy, indulna, hogy egy pszichés/lelki betegségekkel küzdő emberek és hozzátartozóik kezdenek kampányt a fű gyógyászati felhasználásáért és ehhez csatlakoznának érthető okokból a rendszeres fogyasztók, azt mondom, hogy oké, kialakult rá egy igény, van elég támogatottsága, akkor legalizáljuk. Csak az a baj, hogy ma Magyarországon baromira nem ez van. A rendszeres fogyasztók kardoskodnak az engedélyezés mellett és hivatkoznak a gyógyászati hatékonyságára úgy, hogy az akinek valóban szüksége lenne rá vagy nem is tudja, hogy szüksége lenne rá, vagy nem feltétlenül igényli ezt a fajta gyógymódot. Ráadásul teszik mindezt olyan vehemenciával, hogy ha én elmondom a saját véleményemet , akkor - annak ellenére, hogy a fű elvileg lazít - egyből indul a vagdalkozás, hogy "de a cigi, meg az alkohol, meg nincs káros hatása, tudni kell fogyasztani, meg te nem is fogyasztod, azt sem tudod miről beszélsz, hülye vagy" és akkor, ha ez nem élő szóban (igen, élő szóban is gyakran előfordul) történik megy a lepontozás (ami nem életem tragédiája, de ez is jelez valamit). Ez a viselkedés eléggé visszatetsző és egyáltalán nem erősíti bennem azt a képet, hogy a marihuána fogyasztó, nem egy drogos, akinek, ha csak a lehetőségét felvetem, annak hogy ne ne juthasson hozzá az ő kis zöldségéhez, azonnal dühkitörést kap (mondom ezt úgy, hogy nagyon jól tudom, hogy egy marihuána fogyasztót hülyeség egy lapon emlegetni egy heroinistával vagy egy kokainistával).


Annak ellenére, hogy én most fenn tartanám a marihuána fogyasztás tilalmát, sőt sokkal következetesebben büntetném (mert a mostani szabályozás tényleg röhej) ennek ellenére meggyőzhető vagyok, mert vannak jó érvek mellette, a baj csak az, hogy mindenki a rosszakat manaralázza. Azért valljuk be, a leggyakrabban elhangzó érvek mellette finoman szólva is gyenge lábakon állnak.

2016. nov. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
40%

Én azt nem értem hogy az alkoholfogyasztást támogatják, pedig meglehetősen könnyen kapsz mérgezést, valaki agresszívvé válik a fogyasztástól és nem kezdem el számolni hány családon belüli erőszak ügy keletkezett miatta.

Ahhoz hogy a fűtől túladagolást kapj akkora mennyiséget kell elszívnod amit a tüdőd nem tesz lehetővé, az egyetlen ember aki meghalt a fűtől úgy halt meg hogy ráesett egy 200 kilós bála.

Szerintem nem az a fő gond hogy nem legaális hanem hogy nála sokkal rosszabb dolgokat nem hogy engedélyeznek de reklámoznak hogy az ilyen jó.

2016. nov. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
81%

Úgy gondolom a drogok legális és illegális csoportjai nincsenek kőbe vésve.

A csokoládé, a kávé, az alkohol például legális Európában, míg mondjuk az alkohol a távol keleten nem az.


A kokain is legális volt az 1930-as években, az amfetamin még az 50-es években is.


A fű jelenleg nem legális itt, de egyre több helyen válik azzá. A dizájner drogok pedig most tartanak a legalitásból az illegalitásba.


Változnak az idők, változnak a szabályok. nincs ezzel semmi baj.

2016. nov. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!