Szerintetek is csak hazudnak az autóiparosok, hogy "nem tudnak többet fizetni"?
Miért ne tudnának?
A magyarországi autóipari cégek mind hatalmas profittal dolgozó világmárkák, még a Suzuki is.
Az német gyártók, amik jelen vannak Magyarországon, a legyártott autóiknak több, mint 90 százaléka exportra megy.
Az Audi például rengeteg motort küld Kínába.
Dolgoztam náluk, onnan tudom.Igaz én a beszerzésnél voltam, de azért bele lehetett látni a dolgokba.
Egyedül a Suzi, ami hazai piacra is sokat termel.
Ezek a német gyártók, mint a Merci,Audi bőven tudnának jobban fizetni.
Elég sok Audis mérnök kiment Ausztriába, ugyanis ott is van autóipar.Németül meg mindenki tud, aki Audis.
Középfokú,kommunikációs szintű tudás elvárás.
Bár tegyük hozzá, Magyarországon az is jó lenne, ha minden cég tudna úgy fizetni,mint az Audi.
A kiskereskedelmi multiknál érthetőbb, hogy nem tudnak annyit fizetni.A fizetést ki is kell termelni.Magyarországon meg alacsony a vásárlóerő paritás, nem vásárolnak annyit az emberek, mint Svájcban.Így nincs miből kitermelni a magas fizetéseket.
Hazudnak igen. De amúgy amíg van aki ennyiért is dolgozik, fel vannak töltve a sorok ilyen alacsony bérekért is, akkor minek fizetnének többet?
A másik alternatíva az, hogy viszik a gyártósort Romániába, ha ott sem lesznek egy idő után hajlandóak olcsón dolgozni, akkor viszik Ukrajnába, aztán viszik a Szaharába, és ha még ott sem hajlandóak olcsón dolgozni, akkor viszik az őserdőbe és betanítanak majmokat akik elvégzik azt a munkát banánért is.
Egy összeszerelő üzemben ne várj magas bért, mert nem végzel érdemi munkát, az hogy felszerelsz egy kereket egymás után napi 100-szor az nem egy versenyképes tudás mint pl. a szoftverfejlesztés, ezért érthető, hogy nem is fognak megfizetni, mindig van olcsóbb munkaerő. Piacképes tudással rendelkező munkaerőt nehéz találni, nem összeszerelőt.
Végre meg kellene érteni a gazdasági alapokat.
Az autógyárakat a RÉSZVÉNYESEK irányítják.
Nekik ez pénzforgatási gyakorlat.
Oda építik a gyárat, ahol nagyobb a haszon.
Nyilván elvileg lehetne dupla fizetést is adni a melósnak, de az meg a részvényeseknek nem tetszene, tehát átcuccolnának oda, ahol olcsóbb a munkás.
A fizetésemeléshez az kellne hogy a részvényes ne akarjon még több pénzt.
Nos... Ez elég magas léc.
Ez a mostani rendszer alapja, le lehet bontani, de kérdés, hogy mi legyen helyette, és hogyan akadályozzuk meg, hogy a kapzsi emberek ne találjanak módot az új rendszerben?
Nehéz ügy.
"A részvényeseket ki kell végezni."
Jó, rendben.
De kik és milyen alapon fogják elosztani a részvényesek pénzét?
Meg hát akiknek van gyomruk a kivégzéshez... még milyen erkölcsi felelősséggel vannak felruházva?
Meg aztán... akinek van megtakarított pénze a bankban, egy bizonyos fokig részvényes... Főleg ha ügyel rá, hogy magasabb kamatot kapjon...
Szóval... hol kellene meghúzni a határt a részvényeskivégzésben, hogy ne tömegmészárlás legyen a dologból?
Van itt némi fogalomzavar.
Minden cég tartósan nulla profit mellett működik, különben nem lehetne versenyképes. Ez a közgazdaságtannak elég alapvető része.
Az árbevétel nem egyenlő a profittal, és pl. a részvényeseknek kifizetett osztalék, az alkalmazottaknak kifizetett munkabér nem profit, hanem költség.
Ami itt történhet, és talán idővel történni fog, az a cégek által befizetett adó és járulék csökkentése. A különbözetből lehetne béreket emelni. A részvényes osztalékát nem csökkentheted, mert leértékelődik a cég, tönkremegy, és aztán még az se lesz, ami eddig volt.
Nem hinném, hogy nagyon Romániába, vagy Ukrajnába akarnának menni. Nem véletlenül települtek Magyarországra ezek a gyárak. Egy román nem tud olyan jól dolgozni, mint egy magyar. Ezért is keresett a magyar munkaerő nyugaton is, mert olcsóbban és jól dolgozik.
Egyébként nem értem meg, hogy miért nem emelnek egy kicsit a béreken. Elolvastam a korábbi hozzászólásokat és felfogtam amit írtatok, de a munkaerőhiány veszteséget okoz. Nagyobb veszteséget, mint mondjuk a fizetésemelés.
Az meg nettó baromság, hogy a közmunkásokat akarják bevonni a termelésbe. Ha ezt meglépnék, jelentősen csökkenne a minőség. Nem lehet elvárni egy közmunkástól, hogy ugyanolyan jól dolgozzon harmad és negyedannyi bérért, mint a normális dolgozó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!