Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kellett 50%-nak lennie...

Miért kellett 50%-nak lennie a részvételnek? Mióta van ez és miért?

Figyelt kérdés

#Népszavazazás
2016. okt. 2. 21:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Olvass:

[link]

2016. okt. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
98%
A Fidesz találta ki, hogy elfojtsa az ellene induló népszavazásokat. Upsz...
2016. okt. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
42%

Mindegy, kb.: 38%-os részvéletellel 98% a nemek aránya. Az ország ~37%-a nemmel szavazott, szóval ha meg is lenne a határ, az sem változtatna, mivel úgy is 74% lenne a nemek aránya. Hangsúlyozom, minimum.


Mivel az ország egy részét nem érdekli a politika, egy része a kérdést sem tudta értelmezni (mer'a Zorbán lemond; EU tag akar maradni stb.), így érdemes lenne figyelembe venni a politikával foglalkozók döntését, ami egyértelműen NEM. Bár sokan a rendszer hibája miatt nem tudtak szavazni.

2016. okt. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Ahha, értem. :) Akkor ezért mondják az öngólt. Köszönöm! Csak elcsodálkoztam, hogy miért volt anno érvényes az EU-s belépésről szavazás, és miért ez meg nem. Mégegyszer köszi Nektek a gyors választ!
2016. okt. 2. 21:58
 5/21 anonim ***** válasza:
#3 Tehát a lakosság ~60% ának nincs gondja a betelepítéssel. Jó tudni.
2016. okt. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%

"kb.: 38%-os részvéletellel 98% a nemek aránya. Az ország ~37%-a nemmel szavazott, szóval ha meg is lenne a határ, az sem változtatna, mivel úgy is 74% lenne a nemek aránya. Hangsúlyozom, minimum. "


Feltételezve, hogy az igenekkel kiegészítve pont 50% lett volna a részvétel. Amire semmi alapod nincsen. De azért lenyűgöző, hogy milyen gyorsan át tudtatok állni győztes üzemmódba. Azért lehetett volna várni egy napot mielőtt letagadjátok a vereséget.

2016. okt. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Jaj, ne veszekedjetek. Csak egy kérdés volt! Akkor lehetne azt is mondani, hogy az ország 80%-a nemet mondott az EU-ra anno.
2016. okt. 2. 22:14
 8/21 anonim ***** válasza:

3:

Mivel úgy volt feltéve a kérdés, hogy az igen nem volt reális alternatíva (ha elfogadod a kvótát az nem azonos azzal, hogy az EU bármit megtegyen), ráadásul a népszavazási törvény miatt is az érvénytelen vagy a távolmaradás volt az effektívebb a nemekkel szemben, ezért jó nagy csúsztatás, amit állítasz. Én is érvénytelenül szavaztam, mivel egy ilyen irányított kérdésre sem a nem, sem az igen nem fejezte ki a véleményemet.

2016. okt. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%

Az első válaszoló által linkelt oldalt ne olvasd el.

A 444.hu hiteltelen, híroldalnak nem minősülő forrás.

2016. okt. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Már elolvastam. :) De mindegy is, öngól vagy nem, hárommilló nemet elég nehéz figyelmen kívül hagyni. A többi nem nyilatkozott, nekik meg mindegy. Tulajdonképpen k is mondott igent? És hányan? Az otthonmaradók sajnos nem számítanak igennek, akárhogy is reménykednek benne. A körítés meg papírvita.
2016. okt. 2. 22:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!