Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy az "IGEN"...

Miért van az, hogy az "IGEN" szavazók 99%-a a valóságban egy fillért sem adna a migránsoknak?

Figyelt kérdés

Mondjuk nem csak az Igennel szavazók, de a bojkottálók és az érvénytelenül szavazók is.


Mindig a következőket hallom, olvasom itt is:


- Aki elmegy szavazni és nemre szavaz az fideszes. Ha ezzel nem értesz egyet agymosott birka vagy.


- Valójában ennek a népszavazásnak semmi köze nincs a migránsokhoz vagy a kvótához, valójában arról szól a kérdés, hogy akarjuk-e, hogy Orbán Észak-Koreához hasonló diktatúrát vezessen be.


- Ha nemmel szavazunk, akkor egyből másnapra Magyarország egy szempillantás alatt kirepül Európából és Afrika közepébe kerül, mind lemeztektonikailag mind kulturálisan.


Amikor pedig megkérdezzük, tőlük, hogy: "Na jó, tehát ti szeretnétek ha a migránsokat Magyarországra telepítenék?"

Akkor a válasz mindig valami olyan, hogy: "Agymosott fidesznyik vagy! Valójában a orbáni diktatúrát utasítsuk el!" de az őszintébbek azt válaszolják, hogy: "Egy fillért sem adnék nekik, a közelembe se jöjjön egy darab se belőlük! Fizesse ki a fidesz, mert ő csinálta az egész világon a válságot!"


Csak én érzem kétszínűnek az igen szavazókat, bojkottálókat és érvénytelenül szavazókat?



2016. okt. 1. 19:53
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
Andizsuzsi nem ismeri a térképet azt hiszi határosak vagyunk Szíriával és mi vagyunk az első biztonságos ország.
2016. okt. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
jajj zsuzska! hát te a törökökkel akarsz szolidáris lenni, miért nem ezzel kezdeted? :D
2016. okt. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 Andizsuzsi ***** válasza:

"Légyszíves, ellenőrizd le hitelesen, hogy az a 2000 ember

tényleges menekült,"


Nem az én dolgom. Vannak erre specializálódott szerveinek. Akik ezt eddig is megtették. Ha a nagy gyűlölködésben néha ránéznétek a KSH adataira, akkor látnátok, hogy az elmúlt 2 évben befogadtuk a közel 1800 menekültet.

2016. okt. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

#23


Ja, és nagyon hiteles "menekültek", ha még az egyharmaduk sem beszél arabul (csak annyit tudnak arabul, hogy: Allah Akbar!).

2016. okt. 1. 22:07
 25/38 Andizsuzsi ***** válasza:

"Ja, és nagyon hiteles "menekültek", ha még az egyharmaduk sem beszél arabul "


Egyrészt honnan tudod, hányan beszélnek közülük arabul, másrészt ki mondta, hogy csak az lehet menekült, aki arabul beszél?

2016. okt. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:

#25


Onnan tudom, hogy egy olyan ember mondta nekem, akinek ez a munkája (tolmácsolás).


És igen az lehet szíriai menekült menekült, aki beszél arabul.


Ennyi erővel miért nem fogadjuk be Magyarországban a Pápua Új-Guineában üldözött menekülteket is?

2016. okt. 1. 22:59
 27/38 Andizsuzsi ***** válasza:
Elbeszélsz a dolgok mellett. A tolmács migránsoknak tolmácsol. Ők (még) nem menekültek. Menekült az, akit a rendszer leellenőrzött, befogadásra, oltalomra méltónak talált és menekült vagy oltalmazott státuszt kapott. Én róluk beszélek. Menekült nem csak szír lehet, a világban számtalan ország van még sajnos, ahol fennállnak a feltételek.
2016. okt. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:

"Ők (még) nem menekültek. Menekült az, akit a rendszer leellenőrzött, befogadásra, oltalomra méltónak talált és menekült vagy oltalmazott státuszt kapott."


Kár, hogy a DK, MSZP és Fodor kampányplakátján nem ez szerepel...

2016. okt. 1. 23:09
 29/38 anonim ***** válasza:

"Nem az én dolgom."


És amilyen becsülettel végzik ezek az emberek a munkájukat,

te nyugodtan aludnál, ha 200 méterre tőled lenne egy ilyen

család?


KSH hülyeség, a statisztikáinak fele tunningolt, mert azt

mutatják, amit szeretnének, illetve amiért megfizetik őket.

2016. okt. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 sörpocak ***** válasza:
100%

Azontúl, hogy a kérdés provokáció és mások szájába adja a szavakat, az én véleményem:


1. A népszavazásnak pragmatikus szempontból nincs ereje.


2. A kvóta alapból egy olyan rendszer, ami kimondja, hogy nekünk kevesebbet kelljen ellátnunk, mint pl. Franciao.-nak. Máskülönben jusson minden országnak 50 ezer migráns, gazdasági állapottól függetlenül?


3. Ez a népszavazás nem megoldás. Orbánt sem hallottam még megoldásról beszélni, és most nem csak a bevándorlásra gondolok, az inkább a valódi problémáknak egy kompenzációja (amit a németek jól elcsesztek). Népességfogyás, elöregedés, minőségi munkaerőhiány,,, ezekkel mi lesz?


4. Már maga a kérdés megfogalmazása is...Van e bármi, aminek a kényszerítését támogatná az ember az engedélye nélkül? Sokkal normálisabban is meglehetett volna ezt fogalmazni, aki kéri, annak meg is írom két sorban.


5. Nyílt titok, hogy egy népszavazásnak nagyon is erős pártpolitikai (érdek) vonzata van. Az előző kormány is erősen megjárta minden elvesztett népszavazását, amiért az ellenzék megrodeózta azt előtte és utána is.


6. És utálom, hogy a népszavazást körüllengi a gyűlölködés és ez a hamis nemzeti hozzáállás. A kérdező álszentnek/kétszínűnek nevezi az igennel szavazókat, néhányuk akár még az is lehet, fingom sincs, hogy milyen emberek lehetnek, de éppúgy álszent és kétszínű egy csomó ember is a "nem"-el szavazók körében. Aki nagy nemzeti-állampolgári hozzájárulásnak éli meg a szavazását, pedig előtte-utána feketén dolgozik / korrupt / más magyarokat bánt csupán véleménykülönbség miatt / full tájékozatlan / mindezek ellenére veri az asztalt, de a kötelező adózáson kívül semmi mással nem járult hozzá az ország ügyeihez.


És egy utolsó szösszenet:

"Kár, hogy a DK, MSZP és Fodor kampányplakátján nem ez szerepel..."


Kár, hogy a kormány plakátjain sem.

2016. okt. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!